Arma III

Jedna z najpopularniejszych gier FPS, charakteryzująca się jej taktyczną stroną, powraca tym razem jako trzecia już część gry. Arma III została stworzona przez czeskie studio Bohemia Interactive.

arma_3

Seria Arma została zapoczątkowana w 2006 roku. W nowej grze zobaczymy pełny realizm otaczającego nas świata, dzięki zastosowaniu nowych innowacji.

Fabuła gry toczy się w przyszłości, lecz na pewno nie odległej. Osłabionym siłom NATO pozostała tylko Europa. Tam znaleźli dla siebie ostatni bastion. Wszystko to przez bardzo intensywne działania wojenne, które cały czas nie opuszczają terenów Bliskiego Wschodu. Żołnierze specjalnej jednostki rozpoczynają akcję o nazwie “Magnitude”. Celem jej jest wykradnięcie z pewnej wyspy położonej na Morzu Śródziemnym cennej informacji. Problem w tym, że wszystko to znajduję się na terenach wroga.

arma3_e3

Do dyspozycji gracza twórcy gry oddają cały wachlarz różnych umundurowań oraz arsenał uzbrojenia. Nie zabraknie także pojazdów. Gracze mogą kierować między innymi różnymi  samolotami, helikopterami, pojazdami opancerzonymi, czołgami, a nawet statkami.

arma3_e32013

Studio Bohemia Interactive poprawiło interfejs użytkownika. Został on jeszcze bardziej uproszczony. Gracze na pewno będą z tego zadowoleni. Nowością w Arma III będą misje podwodne.

arma

Czwarta już generacja silnika graficznego Real Virtuality posiadającego technologię PhysX, stworzonego przez twórców tej gry z pewnością podniesie jakość wizualną rozgrywki. Animacje są jeszcze bardziej realistyczne oraz dopracowane. Nie może oczywiście zabraknąć informacji na temat mapy. Dzięki temu silnikowi, cały świat przedstawiony w Arma III jest naprawdę ogromny. Tereny stworzone dla graczy przekraczają łączną wielkość 320 kilometrów kwadratowych.

Poniższa prezentacja pokazuję nam rozgrywkę w grze wraz z komentarzem:
[youtube id=”dznvOYn-JlQ” width=”600″ height=”350″]

Do dyspozycji gracza, Bohemia Interactive oddaje nam dwa tryby: jednoosobowy oraz wieloosobowy. Ten pierwszy posiada rozległą kampanie główną oraz tryb otwarty nieposiadający zakończenia. Drugi to oczywiście popularny multiplayer, w którym możemy toczyć bitwy, czyli tryb rywalizacji. Nie zabraknie również trybu współpracy. Gra swoją premierę ma 17 września 2013 roku, więc na prawdę długo nie będziemy musieli czekać. Czescy twórcy pozostali tylko i wyłącznie przy platformie PC.

Wymagania sprzętowe Arma III:

 • System operacyjny – Windows Vista, 7
 • Procesor – Intel Core i5 2.8 GHz
 • RAM – 2 GB RAM
 • Karta graficzna – 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
 • Wolne miejsce –  25 GB HDD

Patrząc po zapotrzebowaniu wirtualnego miejsca nowych gier już niedługo zwykłe płyty DVD nie będą wystarczały.

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general