auRa ponownie zmienia snajpera!

auRa eSports, jedna z dwóch polskich drużyn na 10 000 Euro Challenge, postanowiła dokonać zmiany na pozycji snajpera na niewiele ponad tydzień prze turniejem. Z zespołem żegna się Michał ‘f4nciak’ Gajek, który dołączył do ‘fobia’ w połowie lipca. 

myrage-robimylan-3miejsce
Od prawej: Cymek, Somek i kubaw znowu razem.

Zastąpi go Tomasz ‘Somek’ Boczar, którego z pewnością kojarzycie chociażby z występów w myRage. Somek już niejednokrotnie udowodniał, że jest bardzo dobrym strzelcem wyborowym, więc auRa powinna trzymać poziom. Dawid ‘pukiz’ Kuder na pytanie dlaczego zmienili f4nciaka, odpowiedział krótko: ‘Somek > f4nciak’. Bardzie rozmowny był Jakub ‘kubaw’ Walentyński. Poniżej przedstawiam krótką rozmowę z kubawem:

Marcin ‘doomciak’ Jesiotr: Dlaczego postanowiliście zmienić f4nciaka na Somka?

Jakub ‘kubaw’ Walentyński: Początkowo chcieliśmy jechać właśnie z f4nciakiem na Pragę, mixując z nami przed dołączeniem do drużyny grał bardzo dobrze, lecz ostatnimi czasy zaczął grać coraz gorzej
i obawialiśmy się o jego postawę na lanie. Somek w tej kwestii jest jednak dużo pewniejszy i bardziej doświadczony, co działa tylko na jego korzyść.

Nie sądzisz, ze już za późno na zmiany?

Myślę, że nie. Ja i Mateusz graliśmy już wcześniej z Somkiem w jednej drużynie i znamy się dość dobrze, więc ze zgraniem nie powinno być problemów.
Uważam również, że zmiana na pozycji scopera jest najmniej inwazyjna pod względem taktyk itp.

Obecnie wygląda to jakbyście wykorzystali f4nciaka tylko dla organizacji. Co na to Wasze sumienie?

Cóż, na pewno jest nam głupio i źle się z tym czujemy, lecz wydaje nam się, że w obliczu zaistniałej sytuacji, której wolę nie komentować ze szczegółami, nie było innego wyjścia.

Wiadomo, że f4nciak jest z pewnością bardzo rozczarowany cała sytuacją, lecz on wcześniej wykiwał europejskich graczy z auRa. Wiadomo przecież, że wszystko co złe czynimy, to do nas wraca.

W każdym razie trzymamy kciuki za Cymka i kolegów w Pradze. Patrząc na ich ostatnie wyniki przeciwko Edifier (wcześniej ETEK), możemy przypuszczać, że są w lepszej formie niż nasza druga ekipa w Pradze. Warto jeszcze dodać, że obydwa polskie zespoły mocno się przygotowują na turniej i powinni tam trochę namieszać. Życzymy im powodzenia!

Dla formalności jeszcze skład auRa eSports:

  • Mateusz ‚CYMEK’ Cymerman
  • Dawid ‚pukiz’ Kuder
  • Jakub ‚kubaw’ Walentyński
  • Mateusz ‚xONG’ Brommer
  • Tomasz ‘Somek’ Boczar

 

eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
Logo
Enable registration in settings - general