Co kupić? Słuchawki dla graczy – sierpień 2013.

Zestawienie słuchawek dla graczy zajęło mi dużo więcej czasu, niż dotychczasowe zestawienia myszek i klawiatur. O ile bez wątpienia producenci sprzętu dla graczy są bardzo dobrzy w tworzeniu myszek czy klawiatur, tak w przypadku słuchawek celuje bardziej w firmy zajmujące się sprzętem audio.

Powód jest dość prosty. Do grania nie potrzebujemy wybitnych słuchawek. Dobre słuchawki są oczywiście przydatne, ale ważniejsze od nich jest znajomość map i czucie gry. Jeżeli nie mamy ‘czucia gry’, to nawet najlepsze słuchawki nie pozwolą nam zlokalizować przeciwnika. Drugą sprawą jest odpowiednie ustawienie sprzętu do grania. Wybieranie opcji 5.1 czy 7.1 w przypadku słuchawek jest nieporozumieniem. Słuchawki są stworzone do grania stereo i w takiej konfiguracji sprawdzają się najlepiej. Wszelkie warianty 5.1 czy 7.1 dodawane do słuchawek dla graczy przez ich producentem są bardziej chwytem marketingowym, niż przydatną opcją, za którą musimy dodatkowo zapłacić.

Graczom biorącym udział w turniejach LANowych powinno zależeć na dobrym wyciszeniu dźwięków z zewnątrz. Pozwala to optymalnie skupić się na rozgrywkach oraz odciąć od hałasów zza pleców i otoczenia. Z tego względu w moim zestawieniu znalazły się przede wszystkim słuchawki zamknięte.

Warto dodać, że przy zakupie słuchawek warto również przemyśleć zakup dobrego źródło dźwięku. Zintegrowane karty dźwiękowe mogą ograniczać możliwości słuchawek wyższej klasy.

Słuchawki dla graczy do 100 zł

Superlux HD681 – sprawdź cenę 

 Superlux HD681
Konstrukcja: dynamiczna, półotwarte
Głośnik: 50mm z magnesem neodymowym
Pasmo: 10Hz – 30 kHz
Impedancja: 32 Ohm
Czułość przy 1mW: 98 dB
Moc: 300mW
Waga: 276g

Superlux HD681 są uważane przez wielu za najlepsze słuchawki w swoim przedziale cenowym. Chwalone przede wszystkim za świetne brzmienie. Wzorowane były na AKG 240, więc bardzo przypominają je wyglądem. Problemem mogą być materiały z jakich zostały wykonane same słuchawki, ponieważ nie są one najwyższej jakości. Mimo to słuchawki uznawane są za trwałe. Lekkim minusem jest to, że są to słuchawki półotwarte, więc nie odetną nas od otoczenia.

PIONEER SE-M290

  PIONEER SE-M290
Konstrukcja: dynamiczna, zamknięta
Głośnik: 40mm
Pasmo: 5Hz – 25 kHz
Oporowość: 32 Ohm
Czułość przy 1mW: 102 dB
Moc: 1200mW
Waga: 225g

PIONEER głównie kojarzy mi się ze sprzętem car audio, jednak to nie znaczy, że nie mogą robić dobrych słuchawek. Do tego jeśli są tanie, to jeszcze lepiej. Użytkownicy chwalą sobie nie tylko dobrą jakość dźwięku, ale również komfort. Wadą może być trochę długi, bo 3,5 metrowy kabel, ale zawsze można go trochę zwinąć i związać, aby wyeliminować problem.  Ponadto chwalone są za dobre wygłuszenie.

Sennheiser HD201

 Sennheiser HD201
Konstrukcja: dynamiczna, zamknięte
 
Pasmo: 21Hz – 18 kHz
Impedancja: 24 Ohm
Czułość przy 1mW: 108 dB
Moc: 300mW
Waga: 165g

Firma Sennheiser jest ceniona przez graczy. Model HD201 wielokrotnie widziałem na LANach, a gracze byli zadowoleni. Powstał nawet model HD201 Game, ale z opinii w internecie można się dowiedzieć, że poza samym napisem GAME, słuchawki niczym się nie różnią.

Słuchawki dla graczy do 200 zł

Creative Labs AURVANA LIVE

  Creative Labs AURVANA LIVE
Konstrukcja: dynamiczna, zamknięta
Głośnik: 40mm, kompozytowe z biocelulozy
Pasmo: 10Hz – 30 kHz
Oporowość: 32 Ohm
Czułość przy 1mW: 103 dB
 
Waga: 210g

Flagowy produkt firmy Creative, jeśli chodzi o słuchawki. Doceniane zarówno przez graczy, jak i audiofilów. Popularne CAL! zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku i solidne wyciszenie otoczenia. Często używane jako odniesienie do oceniania innego sprzętu.

Denon AH-D310

 Denon AH-D310
Konstrukcja: dynamiczna, zamknięta
Głośnik: 42 mm
Pasmo: 10Hz – 22 kHz
Impedancja: 32 Ohm
Czułość przy 1mW: 105 dB
Moc: 1000mW
Waga: 153g

Wizualnie produkt Denona jest bardzo podobny do wcześniej wspomnianych Creative Aurvana Live!.  Dźwiękiem mogą minimalnie ustępować produktowymi Creative’a, jednak chwalone są za lepszą izolację dźwięków zewnętrznych.

Kruger Matz KM0880EB

  Kruger Matz KM0880EB
Konstrukcja: dynamiczna, zamknięta
Głośnik: 40mm
Pasmo: 5Hz – 25 kHz
Oporowość: 32 Ohm
Czułość przy 1mW: 102 dB
Moc: 1200mW
Waga: 225g

Produkt Kruger&Matz szczególnie warto polecić osobom, które lubią się wyróżniać. Design tych słuchawek pozwoli wyróżnić się w tłumie graczy. Hebanowa obudowa nadaje im charakteru oraz zapewnia bardzo dobrą izolację zakłóceń z otoczenia. 50mm przetworniki zapewniają wysokiej jakości dźwięk, który pozwoli nam usłyszeć każdego przeciwnika. Jest to z pewnością ciekawe rozwiązanie dla graczy.

Słuchawki dla graczy do 300 zł

Sony MDR-XB700 

 sony-mdr-xb700
Konstrukcja: dynamiczna, zamknięta
Głośnik: 50mm
Pasmo: 3Hz – 28 kHz
Impedancja: 24 Ohm
Czułość przy 1mW: 106 dB
Moc: 300mW
Waga: 295g

Produkty firmy Sony były niegdyś dostępne tylko w Pewexach. Wiele osób o nich marzyło w tamtych czasach, ale nie były one dostępne dla zwykłych śmiertelników. Obecnie nie mam takiego problemu, więc być może warto byłoby się zastanowić nad zakupem modelu słuchawek MDR-XB700. Słuchawki słyną z przede wszystkim ze swojego ekstremalnego basu. Także wybuchy granatów podczas naszych bitew nabrałyby całkiem nowego brzmienia.

Audio-Technica ATH-T500 

  audio-technica-ath-t500
Konstrukcja: dynamiczna, zamknięta
Głośnik: 53mm
Pasmo: 10Hz – 25 kHz
Oporowość: 40 Ohm
Czułość przy 1mW: 102 dB
Moc: 1800mW
Waga: 270g

Konstrukcja słuchawek Audio-Technica powinna kojarzyć się z graczom z popularnymi Steelseries Siberia, które osobiście uważam za niewiarygodnie wygodne. Audio-Technica zapewnia gamerom świetną izolację oraz bardzo dobry dźwięk.

Słuchawki dla graczy do 400 zł

Shure SRH 440

 shure-srh-440
Konstrukcja: dynamiczna, zamknięte
Głośnik: 40mm z magnesem neodymowym
Pasmo: 10Hz – 22 kHz
Impedancja: 44 Ohm
Czułość przy 1mW: 105 dB
Moc: 500mW
Waga: 181g

Shure SRH440 to słuchawki zamknięte studyjne. Z tego względu sugerowane jest, aby zaopatrzyć się w dobre źródło dźwięku, w które powinniśmy być wyposażeni, gdy kupujemy sprzęt w tej cenie. Shure przebojem wdarło się na rynek słuchawek już jakiś czas temu i do tej pory trzyma się w czołówce, dzięki m.in. modelowi SRH 440.

Słuchawki dla graczy bez limitu

Słuchawek, które będą bardzo dobre do grania, gdy nie mamy narzuconego limitu finansowego jest mnóstwo. Poniżej podane, to tylko przykłady. Należy pamiętać, żeby koniecznie kupić dobrej jakości kartę dźwiękową. Sama karta może nie wystarczyć, konieczny może być wzmacniacz. W każdym razie, jeśli chodzi o poważne kwoty na słuchawki, to odsyłam na fora audiofilskie. Tam na pewno dowiecie się o wiele więcej.

Beyerdynamic DT770 Pro

 i-beyerdynamic-dt-770-pro
Konstrukcja: zamknięta
 
Pasmo: 5Hz – 35 kHz
Impedancja: 80 lub 250 Ohm
Czułość przy 1mW: 96 dB
Moc: 100mW
Waga: 270g

AKG K550

  akg_K550
Konstrukcja: dynamiczna, zamknięta
Głośnik: 50mm
Pasmo: 12Hz – 28 kHz
Impedancja: 32 Ohm
Czułość przy 1mW: 114 dB
 
Waga: 305g

Shure SRH840

 shure-srh-840
Konstrukcja: dynamiczna, zamknięta
 
Pasmo: 5Hz – 25 kHz
Impedancja: 44 Ohm
Czułość przy 1mW: 102 dB
Moc: 1000mW
Waga: 317,5g

 

Źródło: mp3store, ceneo, strony producentów

Specyfikacje słuchawek mogą zawierać błędy, dla pewności należy je sprawdzić na stronie producenta.

13 komentarzy
 1. Mały błąd w opisie Audio-Technica ATH-T500
  “tóre osobiście uważam, że niewiarygodnie wygodne”
  Artykuł spoko, warto nadmienic, że do wymienionych słuchawek, jeśli ktoś chce się komunikować to należy dokupić mikrofon:)

 2. Senki HD201 Posiadam :D polecam sa dobre

 3. Dumbot jaki ty osluchany jestes ;d zapomniales np. o Denonkach AH-D1100 w “bez limitu” tez fajne grajki

 4. a gdzie firma ultrasone?

 5. kilsone – dobrze prawi Ultrasone z serii Hfi bardzo dobrze się spisuje, posiadałem jakiś czas 780tki i wyciszają konkretnie.
  Mam parę ale… do Twoich propozycji, z racji tego że od wielu lat zajmuje się kategorią słuchawki kolumny itp podzielę się krótką opinią.Większość tych droższych modeli (raczej) nie nadaje się do grania.To są słuchawki do muzyki, tym bardziej wyżej wymienione Beyery. 80ohm obsłużone przez kartę dźwiękową? hmm chyba że posiadana przeze mnie Essence ST (posiada własny wzmacniacz słuchawkowy) na słabszych kartach te słuchawki po prostu nie zagrają :D To samo tyczy się słuchawek AKG K550 – strrrasznie wymagające słuchawki.
  Do tego zestawu można by dorzucić jeszcze senki hd380 pro i wszelkiej maści ultrasonki zamknięte, nie sa wymagające dla źródła – zagrają dobrze nawet na telefonie.

 6. Wszystkie słuchawki droższych modeli pokroju bayer czy ultrasone nadaje każdy się model do gry tylko potrzeba dobre źródło. W porównaniu np. senków tych hd380 pro płaci się tylko za markę jakościowo nic nie dorównuje do słuchawek typu bayer,pioner,akg czy ultra itp..

 7. Wszystkie słuchawki droższych modeli pokroju bayer czy ultrasone nadaje każdy się model do gry tylko potrzeba dobre źródło. W porównaniu np. senków tych hd380 pro płaci się tylko za markę jakościowo nic nie dorównuje do słuchawek typu bayer,pioner,akg czy ultra itp..

 8. hd380pro to słuchawki dobre w stosunku jakość/cena. bayer to taka firma farmaceutyczna ;) Które słuchawki lepsze i do czego to już rozmowa nie na komentarze, ale zapewniam Cię że Wysokie modele senków sa po prostu genialne.Wiem bo posiadam.

 9. senki nigdy i nie będą dobre jakościowo. Jedyne dobre to HD 201 reszta to zwykły shit marketingowy w porównaniu to normalnych słuchawek za taką cene można kupić chociażby AKG K450, które będą się sprawowały 100razy lepiej

 10. doomciak widze ze wrescie zrobiles ten poradnik xD, to tera moge ci podzucic kolejny pomysl, zrob tez takie cos z kartami graficznymi, prockami, ramami itp. :D
  PS.
  Oczywiscie jak ci sie chce :P

 11. kilsone nie rozśmieszaj mnie że seria 6 i wyżej nie jest dobra jakościowo XD

 12. Zajebiste porównanie, duży plus za odnośniki do ceneo. :D

 13. Posiadam AKG K550 i asus xonar essence stx, polecam w 100%, grają poprostu zaje*****e

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general