Counter Strike: Global Offensive bije rekordy!

Następca CS 1.6, czyli Counter Strike: Global Offensive bije rekordy popularności graczy. Skąd takie dobre wyniki CS:GO?  Zobaczmy dlaczego!

counter-strike-global-offensive

Pierwszym takim rekordem, który pobił CS:GO to fakt, że w tym samym czasie grało ponad 100 tysięcy, a dokładnie 101,904 graczy z całego świata! Niejeden by pomyślał, skąd wzięły się takie statystyki Global Offensive? Zdecydowanie wina jest po stronie firmy Valve, która postanowiła wprowadzić 75% zniżki na CS:GO w Jesiennej Wyprzedaży Steam. Jednak świąteczne wyprzedaże na Steam to żadna nowość. Z pewnością wprowadzenie CS:GO na największe turnieje e-sportowe także przyczyniło się do takiego wyniku.

Kolejnym rekordem, którym twórcy gry mogą się chwalić jest to, że podczas finałowej gry turnieju DreamHack Winter oglądalność wzrosła do dokładnie 145,294 osób!

Jeżeli jesteśmy już w tematyce turniejów, to wielkimi krokami zbliża się Intel Extreme Masters w Katowicach. Na tejże imprezie pojawi się też CS:GO! Rozgrywki odbędą się w marcu, a oglądać je będziemy na głównej scenie IEM. Pula nagród wynosi 250,000 dolarów!

Uczestnicy EMS One Katowice:

 Fnatic
 Ninjas in Pyjamas
 ex-Team VeryGames
 ex-Copenhagen Wolves
 Recursive
 LGB eSports
 Complexity
 Astana Dragons

Powyższe zestawienie jest to TOP8 turnieju DreamHack Winter.

iem-katowice-inte-extreme-masters

1 Komentarz
 1. Nieźle, chociaż do gier MOBA trochę brakuje. Jakby zrobili eSportowego CoDa kiedyś… przebiłby wszystkich :D

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general