Cracow Game Spot 2013 – Dzień pierwszy

W dniach 26 – 28 lipca w krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym odbywa się druga już edycja CGS, czyli Cracow Game Spot 2013. Turniej cieszy się sporą rzeszą fanów z całej polski. Gracze na nim uczestniczą w turniejach League of Legends oraz Counter Strike: Global Offensive.

logocgs

Oczywiście jednoosobowa ekipa EWojownika musiała zawitać do Krakowa. Do dyspozycji graczy dostępna jest dość spora sala na której spokojnie mieści się 30 stanowisk. Wejście na nią umożliwiała tylko i wyłącznie akredytacja. Ogólnodostępna aula dla widzów posiadająca klimatyzację oraz obraz z live stream’u. Relację na Twitch.tv cały czas prowadzi dla was Norbert ‘Dis’ Gierczak wraz z jego gośćmi. Momentami na transmisji było ponad 3000 osób.

IMG_7993

IMG_7919

Dzisiejszy dzień przebiegł dość spokojnie, lecz niestety nie obyło się bez porannych problemów z internetem. Widać było nerwy po graczach, gdy ciągle ich wyrzucało z gry. Dzięki szybkiej reakcji organizatorów, szybko uporano się z tym problemem i wszystkie pozostałe mecze z lekkim poślizgiem dobiegły końca. Wszystkim nam dokuczał także panujący upał w sali, jak i na dworze.

IMG_7967

IMG_7901

Z punktu widzenia organizacji turnieju, wszystko wygląda bardzo dobrze. Dwie sale, z których jedna wyłącznie jest dla graczy, managerów oraz mediów na pewno ułatwia skupienie się na grze. Sami uczestnicy turnieju nie mogą narzekać na brak miejscach. 30 stanowisk, podzielonych na trzy rzędy, umożliwiają swobodną grę. Według mojej opinii, cały zespół organizatorów spisał się na medal.

IMG_7893

IMG_7802

Z mojej oceny wszystko wyglądało bardzo dobrze. Gdyby nie początkowe problemy z internetem można byłoby mówić wręcz idealnie. Mamy nadzieje, że drugi oraz trzeci dzień turnieju CGS wyjdzie jeszcze lepiej niż dzisiejszy. Już czekamy na następną edycję Cracow Game Spot, która najprawdopodobniej będzie za rok. Oby organizatorzy pomyśleli o naszej pięknej polskiej sceny Call of Duty 4. Może za rok zobaczymy ją w tym właśnie turnieju.

IMG_7774

IMG_7706

IMG_7997

Więcej zdjęć z CGS 2013 znajdziecie pod tym linkiem.

3 komentarze
 1. Za rok gramy w CoD4 :D

 2. masz mozee fotki z 2 dnia imprezy jak tak prosze przeslij na meil usp.4funpl@gmail.com albo wrzuuc na swoja strone

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general