Dziewiąty sezon Intel Extreme Masters na starcie!

Jeszcze niedawno emocjonowaliśmy się na wielkich finałach ósmego sezonu Intel Extreme Masters w Katowicach, a już wiemy, że sezon dziewiąty niedługo ruszy! Najlepsi gracze na świecie tym razem rozgrywki rozpoczną na Dalekim Wschodzie.

iem

Po raz czwarty Intel Extreme Masters odwiedzi najludniejsze państwo świata, czyli Chiny! Poprzednie imprezy IEM w Chinach odbywały się w Szanghaju, Kanton i Chengdu. Tym razem gracze odwiedzą Shenzhen w dniach 16 – 21 lipca! Eliminacje do turnieju ruszają już niedługo, a dokładnie pierwszego czerwca.

Chiny znane są z tego, że odbywały się tam jedne z najbardziej imponujących turniejów z serii Intel Extreme Masters na świecie. Duża tutaj zasługa ogromnej liczby osób oglądających zmagania e-sportu w Chinach. Pokazuje to ostatnia impreza Intel Extreme Masters, która odbyła się w Katowicach. Ponad 450 000 osób z Chin oglądało finał turnieju League of Legends podczas ósmego sezonu, co jest światowym rekordem pod tym względem.

Prawdopodobnie w sezonie dziewiąty nie zobaczymy Counter-Strike: Global Offensive. Jak mówi Paul “ReDeYe” Chaloner – główny komentator imprezy, kolejny sezon IEM odbędzie się bez CS:GO, natomiast z popularnym StarCraftem 2 oraz League of Legends.

redeye-iem-9

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general