W znanym czeskim klubie gamingowym District Prague organizowana jest Eizo CoD4 Liga. Jest to seria turniejów LANowych, które mają zakończyć się finałowymi zawodami dla najlepszych klanów, w którym główną nagrodą będzie 5 monitorów dla graczy Eizo FG2421.

district

Pierwsze zawody do ligi odbyły się jeszcze w zeszłym roku. Turniej nazywał się wówczas Call of Storm i został rozegrany 23 listopada. Zwycięzcą zawodów została ekipa #high5 występująca obecnie pod banderą organizacji eSuba. Drugie miejsce zajęli gracze riSing eSports, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Cyborg Factory.

monitor_eizo_fg2421

Obecnie trwają zapisy do drugiego turnieju z serii, który nosi nazwę Eizo CoD4 LAN #2. Termin to 2 lutego, miejsce oczywiste. Pula nagród przy 20 drużynach przedstawia się następująco:

1. miejsce 8 500 Kč + bootcamp w District Prague + punkty do EIZO CoD4 Ligi
2. miejsce 5 000 Kč + bootcamp w District Prague + punkty do EIZO CoD4 Ligi
3. miejsce 4 000 Kč + bootcamp w District Prague + punkty do EIZO CoD4 Ligi

Wpisowe na turniej wynosi 1500 koron czeskich, co w przełożeniu na naszą walutę wynosi około 265 PLN. Zawody odbywają się jednego dnia. Najpierw faza grupowa, a potem drabinka podwójnej eliminacji best-of-one. Finałowy mecz w systemie best-of-three. Więcej informacji na stronie District Prague.