F1 2013: pierwsze szczegóły

Firma Codemasters zapowiedziała kolejną część serii wyścigówek – F1 2013. Gra trafi na rynek najprawdopodobniej na jesień. Tytuł pojawi się w dwóch wersjach – zwykłej i Classic.

formula1

W nowej odsłonie gry zobaczymy wszystkich zawodników, tory, bolidy znane z sezonu 2013. Wcielimy się między innymi w Lewisa Hamiltona, Sergio Pereza i wielu innych. Dodatkowo twórcy oferują nam tryb w którym możemy zmagać się w wyścigach z lat 80-tych oraz 90-tych. Codemasters umożliwia klasyczne wyścigi, w których będziemy ścigać się przeciwko Mario Andrettiemu, Nigelowi Mansellowi, Emersonowi Fittipaldi, a także Gerhardowi Bergerowi. Wszystko to odbędzie się na klasycznych trasach Brands Hatch i Jerez.

f1-2013

Wszystko to zobaczymy w trybie singleplayer oraz multiplayer. Rozgrywkę dla dwóch graczy możemy podzielić na ekranie lub wziąć udział w wyścigach w całkowicie zintegrowanej z grą usłudze RaceNet, znanej z gry GRID 2. Zaoferuje ona różne wyzwania, statystyki oraz możliwość porównania swoich wyników ze znajomymi. Aplikacja jest także dostępna na urządzenia mobilne.

codemasters

Twórcy gry zapowiedzieli nową część na platformy: PC, XBOX 360 oraz PS3. Niestety nie zobaczymy jej na konsolach najnowszej generacji. Nie podano jeszcze informacji na temat wymagań systemowych dla wersji PC.

Poniżej prezentujemy 18-minutowy gameplay, wraz z komentarzem Paula Jeala – dziennikarza oraz reżysera gry.

[youtube id=”LoG9en948UI” width=”600″ height=”350″]

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general