Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Tak jak już wcześniej obiecywaliśmy, prezentujemy Wam obszerny opis, czternastej już części Final Fantasy! W poprzednim newsie informowaliśmy Was o nowym gameplayu tej gry, który niedawno pojawił się w sieci. Co nowego zaprezentuje nam studio Square Enix? Zobaczcie sami!

final-fantasy

Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, Final Fantasy XIV będzie grą typu MMORPG. Co to oznacza? Nasz bohater, wraz z innymi graczami z całego świata będzie przemierzać ogromne tereny świata magicznego w poszukiwaniu nowych przygód. Charakterystyczną cechą gier tego typu jest wykonywanie wyznaczonych nam zadań. Dzięki nim, nasz bohater otrzyma przedmioty, które pomogą nam w rozgrywce. Oczywiście, dzięki temu nasz “champion” będzie mógł cały czas rozwijać swoje umiejętności. Warto dodać, że otrzymujemy punkty doświadczenia, które możemy wydać na nasz rozwój.

final-fantasy-xiv-online

Kraina Eorzea. To tam toczyć się będzie akcja gry. Wiele ciekawych rzeczy w niej się znajduje. Co do samej fabuły. Narody zamieszkujące te tereny są w stanie ciągłej wojny między sobą. Wszystko to działo się do momentu, w którym piętnaście lat temu do Eorzei przybyło mało znane Imperium Garleaon, które dzięki swoim pokaźnym wojskom, bez problemu podbiło ogromne oraz dobrze chronione miasto Ala Mhigo. Narody tej krainy stanęły przed trudny wyborem. Mogą wybrać między oczekiwaniem na pewną zagładę lub połączyć ze sobą siły i stawić czoło intruzowi na ojczystych ziemiach. Co wybrali? Oczywiście, że drugą opcje! Co najlepsze, nasz bohater zostaje umieszczony w samym centrum akcji. Gra rozpoczyna się podczas trwających już przygotowaniach do wielkiej bitwy, która nas czeka. Jak myślicie kto wygra? Czy ojczyste narody krainy Eorzea, połączone w jedną całość, a może ogromna armia Imperium Garleaon? Sami musicie to zobaczyć!

Final-Fantasy-XIV

Typowym akcentem w każdej grze MMO jest oczywiście stworzenie naszego bohatera. W nowym Final Fantasy XIV do wyboru mamy kilka ras. Począwszy od ludzkich Hyurów, zwierzęcych Miqo’te, Lalafellów, którzy cechują się zwinnością, ale za to są dość niscy. Są także przypominający elfów Elezenowie oraz potężnie zbudowani barbarzyńcy, których możemy spotkać pod nazwą Roegadyni. Ci ostatni, znani są z niesamowitej brutalności. Przy tworzeniu bohatera, gracze będą mogli zmieniać takie charakterystyczne rzeczy jak: kolor włosów, rozmiary ciała i tym podobne. Przejdźmy jednak do ważnego momentu tworzenia, jakim jest nadawanie naszemu bohaterowi danej profesji. Podzielone są one na cztery różne “Dyscypliny”. Są to dyscypliny: Wojny, Magii, Ziemi oraz Dłoni. Bardzo ciekawie się one prezentują. Pierwsza z nich koncentruje się na tradycyjnych sztukach walki. Dzięki temu możemy zostać m.in. gladiatorami, łucznikami czy nawet pięściarzami. Druga to oczywiście uczniowie magii. Na pewno znajdzie się coś dla czarodziejów. Nie zabraknie także kapłanów, którzy dysponują zaklęciami leczniczymi. Dyscyplina Ziemi oraz Dyscyplina Dłoni ściśle ze sobą współpracują. Ta pierwsza charakteryzuje się wydobywaniem oraz sprzedażą surowców znalezionych w krainie. Natomiast druga to najzwyklejsi rzemieślnicy, którzy dzięki graczom z Dyscypliny Ziemi mogą tworzyć nowe przedmioty do różnego użytku.

 Final_Fantasy_XIV_

ffxiv-waterfall

Jak przystało na MMORPG, w nowym Final Fantasy z podtytułem A Realm Reborn, najważniejszym naszym celem jest wypełnianie głównych, jak i pobocznych misji, przeszukiwanie całego świata, w którym nie zabraknie drogocennych skarbów. Oczywiście, nie zabraknie walk z przeróżnymi, dzikimi istotami z tej krainy. Znajdziemy również popularne rozgrywki PvP, w których możemy stoczyć walki między sobą.

Image converted using ImgCvt

W tym tekście nie może zabraknąć informacji o twórcach gry. Sam pomysł gry cieszył się mały zainteresowaniem. Studio Square Enix postanowiło namieszać. Ostatecznie w sierpniu 2012 wystartowała nowa wersja, którą zatytułowano Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Wymieniono około 90% zawartości poprzedniej wersji. Spora liczba! Zmianom uległ silnik graficzny, który zastąpiono zupełnie nowym. System serwerów także będzie nowy.

Gra zapowiada się na prawdę nieźle. Swoją premierę ma już za nieco ponad miesiąc, a dokładnie 30 września tego roku. Z tego co wiadomo, nowe Final Fantasy pojawi się na takich platformach jak: PC, PS3 oraz PS4.

Na koniec prezentujemy Wam wymagania sprzętowe wersji PC oraz trailer nowej gry!

 • System operacyjny –  Windows XP, Vista lub 7
 • Procesor – Core 2 Duo 2 GHz
 • RAM – 1.5 GB RAM
 • Karta graficzna – 512 MB (GeForce 9600 lub lepsza)
 • Wolne miejsce – 15 GB HDD

[youtube id=”MobUowlO4yM” width=”600″ height=”350″]

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general