Game Zone KRK 2013 – Podsumowanie!

Pierwsza edycja Game Zone KRK, która odbyła się w weekend, 7-8 grudnia w Krakowie została zakończona! EWojownik na takiej imprezie musiał się pojawić. Odczucia oraz wyniki turniejów, które tam się odbywały możemy zobaczyć poniżej!

n5D6MIP

Oceną samego wydarzenia zajmiemy się nieco później. Teraz chciałbym Wam przedstawić wyniki turniejów, które podczas Game Zone KRK były rozgrywane.

Dota 2 jako sama gra, nie często jest widywana na polskich turniejach. Organizatorzy Game Zone KRK postanowili jednak zrobić dla niej turniej, który według mnie wypadł dobrze. Ja, jako osoba, która zupełnie nie zna się na tej grze, dobrze się bawiła, a emocję można było w każdej chwili zobaczyć po widowni oraz po samych graczach. Sam turniej wygrała drużyna Gamesboard Team.

I miejsce – Gamesboard Team

II miejsce – Dota2Hard

III miejsce – Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Turniej w StarCrafta II: Heart of the Swarm, zdominował zawodnik reprezentując brytyjską drużynę Dignitas, która niewątpliwie jest znaną organizacją, między innymi w grze League of Legends. Zergowski gracz, Łukasz “Tefel” Czarnecki, nie dał żadnych szans w finale swojemu terańskiemu przeciwnikowi DieStar’owi i pokonał go 3 do 0.

I miejsce – Tefel

II miejsce – Diestar

III miejsce – Paranoid

W popularnym League of Legends, jak można było się spodziewać, zwyciężyła drużyna Pulse eSports. Gratulujemy!

I miejsce – Pulse eSports

II miejsce – Team Authentic

III miejsce – Trybson na bicie

Podczas Game Zone KRK mogliśmy przetestować wiele ciekawych rzeczy. Na stoisku MSI odwiedzający testowali laptopy z serii Gaming, które robiły wrażenie. Na innym zobaczyliśmy klawiatury, słuchawki, myszki firmy Logitech. Do dyspozycji mieliśmy też stanowiska komputerowe, na których można było zagrać między innymi w najnowszą produkcję Ubisoft – Assasin’s Creed 4: Black Flag.

Według mnie, na całym wydarzeniu największą furorę robili youtuberzy. Ciągle byli oblegani przez stada fanów rządnych zdjęć oraz autografów. Na spotkania z nimi do głównej auli przychodziły tłumy widzów.

gamezonekrk_1

Remigiusz Maciaszek, czyli popularny “RockAlone” oblegany przez swoich fanów.

Odwiedzający mogli też porobić sobie zdjęcia z cosplayami, czy znanymi postaciami z gier, bądź filmów. Nie zabrakło Katariny oraz Soraki z League of Legends, głównej postaci z Assasin’s Creed, czy gwardii wojowników Imperium, która przechadzała się pomiędzy stoiskami.

gamezonekrk

Na miejscu nie zabrakło Dzwoneczka Katariny z League of Legends!

gamezonekrk_2

Game Zone KRK 2013 z mojej perspektywy wyszedł, jak na pierwszą edycję naprawdę dobrze. Ogromna tutaj zasługa organizatorów całego zamieszania, firmy Concept Music Art oraz Grupa MANTA, które stanęły na wysokości zadania.

Jak to na takie imprezy przystało, nie obyło się bez drobnych lub większych problemów technicznych. Mowa tutaj głównie o atakach zewnętrznych na sieć. Z powodu DDOSów zdarzały się przerwy w rozgrywaniu turniejów, co na pewno nie było na korzyść graczy oraz komentatorów.

Mimo tego impreza wywarła na mnie duże wrażenie. Mamy nadzieję, że już w następnym roku ponownie zobaczymy się na tego typu evencie w Krakowie!

Pełna galeria z Game Zone KRK:

Dzień pierwszy

Dzień drugi

[youtube id=”w0NCHcHzTiM” width=”600″ height=”350″]

Dignitas Tefel podczas swojej gry.

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general