Gloria Victis – Zwiastun polskiego MMORPG

Polskie studio Eye Games zaprezentowało nowy trailer gry Gloria Victis. Nowe MMORPG usytuowane będzie w średniowieczu.

gloria_victis

W ten sposób twórcy przedstawiają swoją grę: “Gloria Victis jest grą z gatunku MMORPG (Massively Multiplayer Online Role Playing Game), w której w znacznym stopniu kładziony jest nacisk na klasyczną grę RPG. Świat stylizowany jest na obraz średniowiecznej Europy i Bliskiego Wschodu z elementami fantasy jak np. mityczne stworzenia ze słowiańskich legend.”

Nasz bohater zostanie umieszczony w samym centrum ostrego konfliktu. Gracz będzie musiał wybierać czy dołączyć do danej kompanii, czy też walczyć i żyć niezależnie od nikogo. Twórcy gry położyli duży nacisk na realistyczny system walk. Teraz już nie pomogą nam chaotyczne ciosy kierowane w stronę przeciwnika, zaś dobra umiejętność posługiwania się mieczem oraz łukiem to podstawa sukcesu w Gloria Victis. Nie liczy się ilość ciosów, tylko ich jakość. System rozwoju jest podobny jak w wielu innych MMORPG. Po uzyskaniu kolejnego poziomu gracz otrzyma punkty, które będzie mógł dowolnie rozdać w statystyki i umiejętności.

mmorpg-gloria

Cały świat stworzony jest na podstawie średniowiecza. Nie zabrakło także elementów fantastycznych takich jak: magia, która będzie elitarną umiejętnością oraz potwory. Rozgrywka w grze będzie zbalansowana. Gracz nie będzie miał wyboru klas dla swojego bohatera. Wszystko musimy zbudować od podstaw. W Gloria Victis będziemy mieli do wyboru 10 różnych rodzajów rzemiosł. Będziemy mogli je rozwijać według naszych upodobań. Naszemu bohaterowi towarzyszyć będą “pety”, czyli zwierzęta takie jak:  psy myśliwskie lub bojowe, sokoły łowne i wiele innych.

gloria-victis-mmorpg

Cała gra będzie dostępna za darmo, lecz nie zabraknie popularnego Itemshopa, z którego za realną gotówkę będziemy mogli kupować przedmioty. Nie będą one zaburzały balansu nowego MMORPG. Możemy je oczywiście zdobyć podczas rozgrywki, lecz jak zapowiadają twórcy, będzie kosztowało nas to duży wysiłek.

nowymmorpg_gloria_victis

Niestety produkcja nowej gry idzie bardzo powoli. Twórcy mają problemy finansowe, więc nie wiemy, kiedy nowy MMORPG pojawi się na rynku najwcześniej. Gloria Victis znalazła swoje miejsce na Kickstarze, jednak twórcom udało się zebrać tylko 1/3 potrzebnej kwoty do utworzenia wersji alpha gry. Zespół Eye Games musi pracować nad tą grą po godzinach.

Wkrótce podamy kolejne informacje o Gloria Victis.

Na koniec prezentujemy oficjalny gameplay gry wraz z komentarzem:

[youtube id=”hICRzBgx6SI” width=”600″ height=”350″]

1 Komentarz
 1. Słyszałem o tej grze dużo wcześniej. Jak dwóch panów udzielało wywiad na jednym z targów gier. Chciałem śledzić ich poczynania, ale trwało to tak długo, że kompletnie o tym zapomniałem. Wywarli na mnie dobre wrażenie. Opowiadali jak to oni po 15-20 lat spędzili na graniu MMORPG w różne słynne gry. Zapowiedzieli wtedy, że chcą zrobić grę idealną, opartą na swoich doświadczeniach i to co ich denerwowało w Lineage i innych. Zobaczymy.. Nadal czekam :D

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general