Intel Extreme Masters powraca do Katowic!

Stało się! Po wielkim sukcesie poprzedniej imprezy w katowickim Spodku, doczekaliśmy się kolejnej edycji, lecz tym razem będą to mistrzostwa świata. Odbędą się one najprawdopodobniej w marcu!

katowice-iem

Każdy polski fan e-sportu musi być z tej informacji zadowolony. Po raz pierwszy finały światowe nie odbędą się na corocznych targach CeBIT w Niemczech. Miejscem zmagań e-sportowców będzie dobrze nam znany katowicki Spodek, który gościł już IEM w styczniu tego roku.

iem-crowd

Oto słowa Michała Blicharza – Dyrektor ESL ds. Pro Gamingu: “Widziałem turnieje esportowe w każdym zakątku świata, ale nigdy nie dane mi było przeżyć czegoś tak niesamowitego, jak styczniowy turniej Intel Extreme Masters w Spodku. Aż strach myśleć, jak to będzie wyglądało kiedy zawitamy tam z Mistrzostwami Świata. Frekwencja fanów, którzy przybyli do Spodka ostatnim razem oraz niezapomniana atmosfera nie pozwoliła nam na inny wybór niż przeniesienie finałów z Niemiec do Polski. “

intel-extreme-masters

Na imprezie oczywiście nie zabraknie stoisk takich jak: Intel, BenQ oraz Kingston HyperX. Największe gwiazdy e-sportu będą rywalizować w League of Legends oraz StarCraft II: Heart of The Swarm. Łączna pula nagród pieniężnych, podczas katowickiego turnieju wyniesie aż 250 000$. Poprzedni event w Spodku odwiedziło ponad 50 000 fanów, a transmisję internetową w ESL TV, w siedmiu różnych językach, obejrzało ponad pięć milionów widzów z 178 krajów świata. Ewojownik na pewno tam będzie! Mamy nadzieję, że wy też!

katowice

Oficjalny Teaser ósmego sezonu Intel Extreme Masters:

[youtube id=”HsQZ44KnZp8″ width=”600″ height=”350″]

4 komentarze
 1. Ekipa eWojownika gotowa ^^

 2. nie ma cs go :(

 3. do marca jeszcze się rozmyślą :D

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general