Kierownica do komputera, PS4, XBOX One – jaką kupić?

Jeżeli chcecie się poczuć podczas gry na komputerze jak na prawdziwym rajdzie samochodowym, to koniecznie musicie zainwestować w kierownicę do komputera. Na rynku jest wiele propozycji tego typu sprzętu, a on sam nie należy do najtańszych, więc lepiej dobrze przemyśleć wybór. Poniżej przedstawiam Wam moim zdaniem najlepsze propozycje kierownic do gier, a Wy sami zdecydujcie jaką kwotę chcecie przeznaczyć. Przybliżę Wam również parametry, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem kierownicy komputerowej.

Kierownica dla graczyPlatformy
Logitech G27PC, PS3, PS2
Thrustmaster Ferrari 458 SpiderPC, XBOX One
Thrustmaster T80PS4, PS3
Logitech Driving Force GTPS3, PS2, PC
Thrustmaster T500RSPS3
Tracer ZondaPC, PS3, PS2

Wybór kierownicy do komputera, ps4, xbox one – na co zwrócić uwagę?

Kierownica

Nie będzie zaskoczeniem, że kierownica jest najważniejszym elementem zestawu do gier wyścigowych. Po pierwsze powinna być zbudowana z solidnych materiałów, mieć porządne mocowanie i być pozbawiona luzów. Kierownice komputerowe mają zakres obrotu od 180 do 1080 stopni. Wiadomo, że im większy zakres, tym lepsza kontrola nad pojazdem podczas rozgrywki.

Druga istotna sprawa, to ilość przycisków na kierownicy. Ważna jest nie tylko ilość przycisków, ale również ich rozmieszczenie. Muszą być łatwo dostępne, żeby móc szybko reagować podczas dynamicznej rozgrywki. Sama ilość przycisków jest istotna, gdy nie zdecydujecie się na zakup pedałów i skrzyni biegów. Wtedy większa ilość przycisków jest potrzebna.

Pedały

Kolejny krok, żeby poczuć się jak w rajdówce lub na wyścigach ulicznych, to pedały do kierownicy komputerowej. Dużo producentów ma w swojej ofercie sprzęt z pedałem gazu oraz hamulcem. W zestawie z wyższego pułapu cenowego znajdzie się również sprzęgło, które może zwiększyć tylko frajdę z rozgrywki.

Skrzynia biegów

Ostatni element możliwego do złożenia zestawu, to skrzynia biegów. Jej niewątpliwą zaletą jest możliwość wrzucenia dowolnego biegu w każdym momencie. Nie musimy tracić czasu na pojedyncze przełączanie biegów oraz na zerkanie na kokpit podczas jazdy. Możemy skupić się tylko na trasie i wygrywaniu wyścigów.

Polecane kierownice do komputera

Logitech G27 – najlepsza kierownica do PS3 i PC?

kierownica do komputera logitech g27

Wielu recenzentów jest zachwyconych kierownicą Logitech G27. W niemalże wszystkich rankingach zajmuje czołowe lokaty, a w wielu jest na pierwszym miejscu. Zastanawiacie się dlaczego? Już śpieszę z odpowiedzią. Po pierwsze płynny i idealnie symulujący mechanizm siłowego sprzężenia zwrotnego, który idealnie oddaje drogę podczas rozgrywki. Naprawdę możemy się poczuć jak za sterami prawdziwego samochodu. Po drugie to sześciobiegowa skrzynia biegów ze wciskanym biegiem wstecznym. Przekładnia jest solidna, precyzyjnie wykonana i pozwala w łatwy sposób kontrolować biegi. Mamy również 16 ergonomicznie rozłożonych przycisków na kierownicy, których ilość pozwoli nam na wykonanie wszystkich koniecznych komend podczas jazdy.

Nie można również zapomnieć o cenie. Jeżeli znajdziemy odpowiednią promocję, to sprzęt możemy dostać za około 900 zł. Cena jest akceptowalna za frajdę, którą oferuje zestaw. Sprawdzi się świetnie jako kierownica do PS3, PS2 i do komputera.

Thrustmaster Ferrari 458 Spider – kierownica do PC/XBOX One za 400 zł

kierownica do xbox one thrustmaster ferrari 458 spider

Chcecie się poczuć jak za kierownicą Ferrari? Thrustmaster przygotował dla fanów tej marki prawdziwą gratkę. Jest nią wierna replika kierownicy Ferrari 458 Spider wykonana w skali 7/10. Tak jak w oryginale, tak i tutaj znajdziemy manetki do zmiany biegów w kierownicy oraz w pełni metalową konstrukcję. Dodatkowo producent wyposażył sprzęt w łatwodostępnych przycisków, które mogą nam się przydać do uruchamiania różnych akcji w trakcie rozgrywki.

Jest to zarówno kierownica do XBOX One, jak i do komputera. Jej cena jest bardzo przystępna i możemy ją dostać za mniej niż 400 zł. Wystarczy znaleźć dobrą ofertę na Ceneo.

Kierownica PS4 – Thrustmaster T80

kierownica ps4 thrustmaster t80

Thrustmaster oferuje także kierownicę do PS4. W zestawie mamy kierownicę oraz pedały gazu i hamulca. Zmiana biegów odbywa się poprzez łopatki umieszczone w kierownicy. Sprzęt został wyposażony w 11 przycisków oraz D-Pad (krzyżak). Autentyczny promień skrętu kierownicy T80 (270°) spełni oczekiwania nawet profesjonalnych graczy.

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general