Kotwicz91: ,Potrafimy być silni, łamać bariery, cieszyć się z życia i rywalizować!’

Ostatnio jak zauważyliście, dużo piszemy o League of Legends. Pojawiła się także rozmowa z reprezentantką MaxFloPlaY – Bellasmile. Dziś jednak chcielibyśmy przedstawić Wam niesamowitą osobę, którą cechuje wola walki z przeciwnościami losu, mowa tutaj o Sebastianie “Kotwicz91” Kolczyńskim!

kotwicz91-1

Sebastian niedawno skończył 23 lata. Pochodzi z Łodzi, a prywatnie studiuje informatykę. Dlaczego jest taką niezwykłą osobą? Los tak chciał, że Kotwicz91 jest osobą niepełnosprawną. Na szczęście nie poddał się!

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z grami?

Od najmłodszych lat grałem w pegazusy, playstation itp. W wieku 15 lat zaczęły się pierwsze turnieje, które grałem online na kompie i czerpałem radość z tego, że mogę pograć z kimś innym, a nie tylko z sztucznym przeciwnikiem, to zupełnie inna gra i emocje. Zacząłem się angażować w sprawy dotyczące turniejów w przeróżne gry, osobiście dla mnie to jest sport, ponieważ w mojej sytuacji nie mogę grać zawodowo w piłkę nożna czy siatkówkę, a gry mi umożliwiają rywalizacje na równym poziomie. Myślę, że dlatego zacząłem grać w takie gry.

Co Cię skłoniło do tego, aby upublicznić swoją osobę? Kto Ci w tym pomógł?

Ja jestem otwartym na świat człowiekiem, wiec czemu nie? Innym powodem było to, że chciałem skończyć z różnymi stereotypami związanymi z osobami niepełnosprawnymi. My nie jesteśmy osobami tylko siedzącymi w domu i użalającymi się nad swoim losem, potrafimy być silni, łamać bariery, cieszyć się z życia i rywalizować  tak samo jak osoby sprawne tylko wiadomo, że w inny sposób. A osobami które mi pomogły w rozgłosie są osoby związane ze scena League Of Legends i różne związane tematycznie serwisy.

kotwicz

Opowiedz nam, na czym polega Twoja niepełnosprawność.

Mam przykurcze przez co nie mogę zginać, podnosić, prostować rąk oraz mam zniekształcone kończyny co uniemożliwia mi normalnie chwycić myszki czy pada. Na co dzień chodzę o własnych silach, lecz nie dużo, gdy zaczyna mnie boleć noga wtedy siadam na wózku.

Na ile Twoja niepełnosprawność utrudnia Tobie grę?

OJ bardzo, tak jak pisałem nie mogę chwycić myszki, pada, obsługa klawiatury tez odpada. Nie mogę w nic zagrać bez odpowiedniego sposobu, więc na każda grę znajduje unikalny sposób. Na gry typu BF, typu LOL, typu FIFA, robię co w mojej mocy by nie ograniczać się do jednej produkcji.

Jak to robisz, że radzisz sobie w takiej grze jak League of Legends?

Dużo czasu minęło zanim doszedłem do takiej mobilności w tej grze. Na początku wciskałem wszystko myszka najeżdżając kursorem na skill, nie wyglądały wtedy moje staty za dobrze, wiec kolega mi powiedział, że jest program, który umożliwia podpisanie klawiszy do przycisków na padzie, skorzystałem, poćwiczyłem i jakoś sobie radzę.

Czy spotkałeś się z nieprzyjemnymi tekstami innych graczy o Twojej „inności”? Jeżeli tak, to jak sobie z tym radzisz?

Były komentarze osób, które mówiły, że tylko wykorzystuje swoja niepełnosprawność do tego by zdobyć kasę itd. były także wyzwiska typu “spier…… z tymi krzywymi łapami”. Ja mówiąc szczerze mam na to wywalone, niech mówią co chcą, osoby, które bywają u mnie na stream wiedzą, że robię to wszystko dla przyjemności i jak wpadną mi jakieś fanty to rozdam je oglądającym. Osoby negatywnie nastawione do tego co robię może po prostu nie miały doświadczeń związanych z osobami niepełnosprawnymi , nie wiem. Oczywiście przyjmę konstruktywna krytykę, ale nie takie zachowanie.

Jak dobrze pamiętam, chciałeś rozpocząć streamowanie swoich gier. W tym celu przeprowadzona została zbiórka pieniędzy na nowy sprzęt. Pokazanie światu jak grasz było Twoim marzeniem? Spodziewałeś się takiej dobroci ze strony innych graczy?

Zacznę od tego, że inicjatywa zbiórki na nowy sprzęt wyszła od osób, które lajkują mój fanpage, to oni pchnęli mnie z pomysłem streamowania. Za ich namowa popisałem do paru naszych polskich graczy, do sponsorów i dzięki nim się to wszystko udało. Chciałem spełnić oczekiwania osób, które mnie wspierały na fanpage’u , a moim marzeniem tak jak pisałem wcześniej było to, by pokazać jakie są osoby niepełnosprawne na prawdę. Jeśli chodzi o graczy to nie myślałem, że będzie taki odzew, za co im serdecznie dziękuję.

kotwicz91-leagueoflegends

Przejdźmy jednak do tematu samej gry League of Legends. Jaka jest Twoja ulubiona pozycja w grze i dlaczego?

Lubię grać na każdej pozycji, lecz najwygodniej mi się gra na supporcie, ponieważ jest to pozycja na której nie muszę farmić, a z tym mimo dobrego sposobu gry słabo u mnie. Jeśli chodzi o same supportowanie to potrafię utrzymać długo adc przy życiu na linii, poświęcam się kiedy tylko jest taka potrzeba, staram się przewidzieć zagrywki przeciwników co często wychodzi, lecz nie zawsze.

Jesteś aktualnie w goldzie. Jak dla mnie jest to już wielkie osiągnięcie. Jaki jest Twój cel w sezonie czwartym?

No jakoś się udało wbić golda. W czwartym sezonie to minimum platyna, ale oczywiście na tym nie przestane ;] Chciałbym tez znaleźć drużynę z którą będę grał coś na poważnie już, gGo4LoL’e, lany.

Jak często grasz ze swoimi widzami? Sprawia Ci to przyjemność?

Zazwyczaj gramy wieczorami z 2-3 aramy, lecz teraz prawie cały czas lvluje konto na West. Oczywiście się fajnie gra i dużo śmiechu przy tym jest.

Śledzisz rozgrywki LCS? Jeżeli tak, to komu kibicujesz?

Oglądam od czasu do czasu i jak każdy patriota jestem za KMT, którzy grają pod szyldem firmy ROCCAT.

Jeżeli jesteśmy już w tematyce e-sportu. Interesujesz się może tą formą „sportu”?

Tak jak pisałem wcześniej chcę znaleźć team, z którym będziemy grać na turniejach, powoli też wracam do FIFY, więc będzie się działo. Więc odpowiedź brzmi TAK ;]

Byłeś na Fun4Fun w Atlas Arena. Jak podobają Ci się tego typu imprezy?

Pomagałem tam, więc widziałem wszystko od kuchni, poznałem osoby, które znałem z internetu, graczy, ogólnie fajna, miła atmosfera była, a potem wspólne afterparty ;]

Kotwicz91

Finały Intel Extreme Masters już w marcu. Wybierasz się? Będzie możliwość spotkania się z Tobą?

Jasne, że tak, już wszystko pozamawiane, obiecałem swoim widzom, że się spotkamy i pogadamy. Ogólnie w tym roku będę się starał bywać częściej na lanach.

Jakie są Twoje marzenia?

Złapać wszystkie Pokemony świata xd. Tak serio to pojechać chyba na takie LCSy i mieć możliwość spotkania z tymi najlepszymi.

Co chciałbyś robić w przyszłości?

Pracować w zawodzie grafika jak i osiągnąć coś w e-sporcie.

Chciałbyś może coś dodać od siebie?

Good Luck & Have Fun :)

Dziękuję Ci bardzo za rozmowę. Życzę Ci wszystkiego dobrego oraz powodzenia w życiu i na Fields of Justice. Mamy nadzieję, że Twoje marzenia wkrótce się spełnią!

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general