League Championship Series – Copenhagen Wolves

Czas na kolejną drużynę z profesjonalnej ligi League of Legends – League Championship Series! Tym razem pod lupę weźmiemy duńską organizację Copenhagen Wolves.

lcs_leagueoflegends

copenhagenwolvesPochodząca z Danii, organizacja Copenhagen Wolves została utworzona w 2009 roku. Dywizja League of Legends powstała pod koniec sierpnia 2012 roku. CW posiada też drużyny w takich grach jak Counter Strike: Global Offensive, StarCraft 2 czy FIFA. Drużynę Copenhagen Wolves wspierają takie marki jak SteelSeries, Adidas.

Początkowo dywizja League of Legends składała się z takich graczy jak Denmark SvenskerenDenmark TheTessDenmark GodbroDenmark XL Winner oraz Denmark HunteRSzz. Gdy drużynę opuścił  HunteRSzz, do niej dołączył Søren “Bjergsen” Bjerg, jeden z najlepszych graczy środkowej alei młodego pokolenia, który aktualnie reprezentuje barwy Team SoloMid. Później drużyna Copenhagen Wolves zaczęła zdobywać swoje pierwsze wygrane. Pierwsze miejsce między innymi na NorthCon eSport Arena 2012.

W 2013 roku udało się im zakwalifikować do wiosennego sezonu League Championship Series. Zakończyli go na 5-6 miejscu. Warto tutaj wspomnieć o Rekklesie. Martin “Rekkles” Larsson grał w drużynie Copenhagen Wolves na DreamHack Summer 2013, DreamHack Bucharest 2013, Gamescom 2013 Season 4 Spring Promotion Qualifier, LCS Season 3 Tenerife Spring Promotion Qualifier. O samej osobie Martina już w następnym newsie.

Aktualnie w Copenhagen Wolves występują:

NetherlandsJoey “YoungBuck” Steltenpool Top

Germany Maurice “Amazing”  Stückenschneider Jungle

Sweden Viktor “cowTard” Stymne Mid

Greece Konstantinos “FORG1VEN” Tzortziou AD

Bulgaria Petar “Unlimited” Georgiev Support

Jak CW poradzi sobie w wiosennym sezonie League Championship Series 2014? Zobaczymy już niedługo!

2 komentarze
 1. Dlaczego tam już nie ma żadnego Duńczyka?

  • Może Duńczycy wolą grać dla organizacji spoza swojego kraju, lub trzyma ich kasa. A może problemem jest to, że w Danii nie ma na tylu dobrych graczy, a jak już są to podpisują kontraktu z większymi markami. Bjergsen poszedł do TSM. Svenskeren w SK itd. :)

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general