League Championship Series – Fnatic

Australia, kraina kangurów. To właśnie stąd pochodzi kolejna drużyna, która będzie uczestniczyła w League Championship Series! Nie dziwi nas to, że właśnie Fnatic bierze udział w tej prestiżowej lidze League of Legends. O osiągnięciach oraz o samym gaming’u można byłoby rozmawiać godzinami.

lcs_leagueoflegends

fnaticProfesjonalna eSportowa organizacja Fnatic została założona 23 lipca 2004 roku. Swoje siedziby posiada w Australii oraz Holandii, a centrale w Londynie. Oprócz zespołu League of Legends występują tam gracze między innymi ze sceny DOTA 2, Counter Strike: Global Offensive, Battlefield 4, ShootMania oraz StarCraft 2. Fnatic wspierają takie marki jak MSI, SteelSeries, EIZO, Winamax, Twitch.tv czy DXRacer.

Zaraz przejdziemy do dokładnego opisu drużyny League of Legends, lecz na prawdę warto tutaj wspomnieć o byłych drużynach Fnatic. Każdy gracz Call of Duty zna legendarnego Belgium Stevy “Stevy” Verheyen oraz jego kolegów, którzy reprezentowali FNC. Grzechem byłoby też zapomnieć o Counter Strike 1.6, gdzie występowali najlepsi z najlepszych, na przykład Sweden Patrik “f0rest” Lindberg, Sweden Patrik “cArn” Sättermon czy Sweden Christopher “GeT_RiGhT” Alesun.

Ciekawostką jest to, że Fnatic prowadzi także Hall of Fame. W tym gronie znajduje się Polak, Maciej “Shushei” Ratuszniak.

Season1-Fnatic

Drużyna Fnatic rozpoczęła swoją przygodę z League of Legends 14 marca 2011 roku, kiedy pod swoje skrzydła wzięła drużynę myRevenge, składającą się z Belgium WetDreaM, Spain xPeke, Germany LamiaZealot, Poland Shushei, Finland CyanideFI, Germany Mellisan i Germany MagicFingers. Niedługo później WetDreaM opuścił szeregi Fnatic i postanowił założyć AbsoluteLegends.

Fnatic rozpoczęło od wygranej na najważniejszej imprezie w League of Legends, czyli zdobyli tytuł mistrzowski sezonu pierwszego League of Legends. Już w przed-sezonie 2 drużynie udało się zdobyć trzecie miejsce na IEM Season VI – Global Challenge Cologne.

Na początku czerwca skład ekipy uległ zmianie. Po długiej współpracy z Fnatic, Polski toplaner Shushei został usunięty z drużyny, ponieważ nie spełniał oczekiwań. Dzień później po odejściu Polaka, drużyna ogłosiła, że zastąpi go gracz górnej alei, z francuskiego team’u aAa – sOAZ. Wtedy też do Fnatic dołączył Germany Christoph “nRated” Seitz. Miesiąc później, support drużyny, Mellisan, zdecydował się odejść ze względu na naukę.

Przez cały rok zespół Fnatic uczestniczył w wielu turniejach rangi międzynarodowej. Stanęli więc przed wyzwaniem na turnieju Season Two European Regional Finals. Wypadało im przynajmniej być w TOP3, które dawało awans na Mistrzostwa Sezonu 2. Niestety, ale Fnatic nie dało rady w meczu o trzecie miejsce i nie zakwalifikowało się do Season 2 World Championship. W tym okresie, co smutne, zakończył karierę LamiaZealot. Już później Fnatic uczestniczył w takich turniejach jak ASUS Republic of Gamers – Paris Games Week 2012 czy DreamHack Winter 2012. Pod koniec roku, na pozycję ADCarry dołącza młoda nadzieja League of Legends, Sweden Martin “Rekkles” Larsson, który niestety ze względu na swój wiek, nie mógł w pełni uczestniczyć w turniejach. Fnatic zdecydowało specjalnie dla niego stworzyć Fnatic.Academy.

Na początku 2013 roku do Fnatic dołącza rodak sOAZ’a, France Bora “YellOwStaR” Kim. Rok rozpoczął się od wielkiego wydarzenia w Polsce, a dokładnie w IEM katowickim Spodku, gdzie xPeke w pięknym stylu pokonał SK Gaming. Już później Fnatic zdobyło pierwsze miejsce na LCS Europe Season 3 Spring Playoffs. Niedługo po tym turnieju, z drużyną pożegnał się nRated. Tymczasowo do drużyny dołącza Estonia Johannes “puszu” Uibos. Kolejna wygrana na LCS Europe Season 3 Summer Playoffs dała Fnatic awans na Season 3 World Championship, na którym zajęli 3-4 miejsce.

Po tym turnieju, ponownie do Fnatic dochodzi Rekkles, a puszu żegna się z organizacją.

fnatic-s3

Aktualny skład Fnatic:

France Paul “sOAZ” Boyer Top

Finland Lauri “CyanideFI” Happonen Jungle

Spain Enrique xPeke” Cedeño Mid

Sweden Martin “Rekkles” Larsson AD

France Bora “YellOwStaR” Kim Support

Niewątpliwie Fnatic jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ekip na świecie. Moim zdaniem, są murowanym faworytem w zbliżającym się League Championship Series. A jakie jest Wasze zdanie?

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general