Monitor PHILIPS SmoothTouch – 23-cale, matryca IPS oraz 10 punktów dotykowych

Kraków, Polska, 9 grudnia 2013 – Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, wprowadza na polski rynek 23-calowy panel SmoothTouch wyposażony w aż 10 punktów dotykowych. Model PHILIPS 231C5 obsługiwany za pomocą gestów idealnie nadaje się zarówno do pracy jak i rozrywki, a wbudowana kamerka internetowa, mikrofon oraz głośniki dodatkowo poszerzają funkcjonalność urządzenia.

231C5TJKFU_ftl_rflx W8

Pojemnościowy ekran dotykowy SmoothTouch oparty jest na matrycy IPS, która zapewnia bardzo dobre odwzorowanie kolorów, a także szerokie kąty widzenia, wynoszące 178 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Wygodną pracę nawet bez klawiatury umożliwia podstawa SmartStand, dzięki której użytkownik może regulować pochylenie ekranu w zakresie do 60 stopni.  

Wysoka jakość obrazu i obsługa za pomocą gestów
PHILIPS 231C5 reaguje na rozmaite gesty, między innymi naciśnięcie, powiększanie, obracanie, przesuwanie i inne. Osoby, które do tej pory obsługiwały w ten sposób urządzenia mobilne, z pewnością docenią dużo większą powierzchnię roboczą niż w przypadku tabletów czy smartfonów. Ekran dotykowy PHILIPS SmoothTouch pozwala na pełne wykorzystanie funkcjonalności systemu Windows 8, gwarantując tym samym efektywną pracę oraz wygodny dostęp do multimediów. Sterowanie w grach komputerowych również może odbywać się przy wykorzystaniu gestów. Ekran pojemnościowy pokryty jest hartowanym szkłem i pozwala na obsługiwanie ekranu dziesięcioma palcami jednocześnie.

231C5TJKFU_bzim

„Tablety czy smartfony stały się nieodłącznymi gadżetami i w związku z tym zmienił się również sposób, w jaki użytkownicy chcieliby komunikować się z komputerem” mówi Thomas Schade, wiceprezes firmy MMD w Europie. „Nowy ekran SmoothTouch zapewnia szeroki wachlarz nowych doświadczeń oraz pozwala na zarządzanie komputerem przy pomocy gestów tak, jak odbywa się to w przypadku urządzeń mobilnych. 23 cale to obszar, który pozwala zarówno na wygodną pracę jak i testowanie najnowszych aplikacji wykorzystujących dotyk”.

231C5TJKFU_fm

Dzięki zastosowaniu interfejsu MHL (Mobile High Definition Link) użytkownik może przeglądać na większym ekranie zdjęcia  zrobione telefonem, filmy znajdujące się na tablecie czy pracować nad dokumentami. Podłączone do monitora za pomocą MHL urządzenie jest jednocześnie ładowane.

Parametry techniczne
PHILIPS 231C5 wyposażony jest w złącza D-Sub, Display Port, HDMI, DVI-D (z HDCP). Dwa porty USB 3.0 zapewniają szybki przesył danych i zwiększają wszechstronność urządzenia. Posiadacze notebooków o niewielkiej przekątnej ekranu docenią w panelu dotykowym powierzchnię 23-calowego ekranu, który wyświetla obraz o rozdzielczości Full HD 1920×1080.

231C5TJKFU_f image

PHILIPS 231C5 przystosowany jest także do montażu na ścianie zgodnie ze standardem VESA 100 x 100 mm.

Model ten pobiera 26,6 W w normalnym trybie pracy.

Monitor waży 5,1 kg przy wymiarach 560 × 399 × 176 mm (z podstawą).

Specyfikacja:

Model231C5
Rozmiar panelu23” (58,4 cm)
Typ paneluIPS z 10 punktami dotykowymi
PodświetlenieBiałe diody LED
Natywna rozdzielczość1920 × 1080 (60 Hz)
Kąt widzenia178º (w poziomie) / 178º (w pionie)
Max. jasność250 cd/m²
Typowy współczynnik kontrastu1 000:1
Szczytowy kontrast dynamiczny20 000 000:1
Wielkość piksela0,265 mm
Max. liczba wyświetlanych kolorów16,7 mln
Czas reakcji SmartResponse5 ms (GtG)
Wejście sygnałuDisplayPort, DVI-D (z HDCP), D-Sub, MHL
Inne udogodnieniaKamera internetowaWbudowane głośniki, 2×2 WMikrofon
Dwa złącza USB 3.0
Możliwości ekranu dotykowego– Obsługa za pomocą dotyku lub rysika pojemnościowego- 10 punktów dotykowych
– Hartowane szkło
Regulacja wysokościW zakresie do 130 mm
Zużycie energiiTryb włączony: 26,6 WTryb gotowości: 0,5 W

Gwarancja i cena:

Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora PHILIPS 231C5 wynosi 2 089 brutto. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta w systemie door to door.

Więcej informacji:

www.lcdmonitors.philips.com

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general