Najlepsze telewizory 55 cali – poradnik zakupowy

Zastanawiasz się nad zakupem 55 calowego telewizora? Przygotowaliśmy poradnik, w którym omówimy możliwe najlepsze telewizory tego rozmiaru. Przy okazji objaśnimy terminy takie 4K, OLED czy UHD. Zapraszamy do lektury!

Jaki telewizor 55 cali?Model TV 55 caliCena
Najlepszy TV 55 cali 4K – OLEDLG 55EG9609SPRAWDŹ CENĘ!
Najlepszy TV LED 55 cali 4KSamsung UE55JS8500 (płaski) Samsung UE55JS9000 (zakrzywiony)SPRAWDŹ CENĘ! SPRAWDŹ CENĘ!
Najlepszy TV 55 cali Full HDSamsung UE55J6300SPRAWDŹ CENĘ!
Najtańszy TV 55 cali Full HDPanasonic TX-55C320ESPRAWDŹ CENĘ!

Najlepszy telewizor 55 cali 4K – OLED

najlepszy telewizor 55 cali 4k oled lg eg9609

Testy telewizorów 55 cali przeprowadzone przez czołowe redakcje portali internetowych i czasopism wykazały, że najwyżej ocenianym telewizorem jest LG 55EG9609. Telewizor jest wyposażony w matrycę OLED. Technologia OLED to podświetlanie organiczną diodą elektroluminescencyjną, która daje lepsze efekty wyświetlanych kolorów niż obrazy LCD, LED i PDP. LG 55EG9609 posiada zakrzywiony ekran, który daje wrażenie bardziej przestrzennego obrazu, niż w przypadku płaskich telewizorów.

Najważniejsze zalety tego TV 55 cali? Rozdzielczość 4K UHD – obecnie najwyższa możliwa jakość. W połączeniu z technologią OLED otrzymujemy: niemalże perfekcyjną czerń, bardzo dobre kąty widzenia oraz minimalny efekt rozmycia ekranu. Sprawia to, że to jest świetny telewizor dla widzów lubiących widowiska sportowe.

Najlepszy telewizor LED 55 cali 4K

najlepszy telewizor 55 cali LED samsung-ue55js8500

W związku z tym, że telewizory z matrycą OLED są bardzo drogie, to przedstawiamy nieco tańszą alternatywę – Samsung UE55JS8500 (telewizor płaski) lub Samsung UE55JS9000 (zakrzywiony).

Telewizor imponuje bardzo dobrymi kolorami i jakością wyświetlania obrazu 4K UHD. Co więcej telewizor bardzo dobrze odwzorowuje czarne kolory oraz zachowuje minimalne rozmycie ekranu przy szybkiej akcji. Input lag (opóźnienie) jest niski, co jest ważne przy rozgrywkach na konsoli, bądź komputerze podłączonym do TV. Jeszcze niższy input lag i mniejsze rozmycie można uzyskać w 55 calowym TV z zakrzywionym ekranem Samsung UE55JS9000.

W związku z tym, że powyższe telewizory są wyposażone w matryce LED, to są pewne aspekty, w których nie jest w stanie rywalizować z najlepszym telewizorem 55 cali, o którym wspominaliśmy na początku artykułu. Czerń jest w tym telewizorze jest bardzo dobra, ale nie jest bliska temu, co dostajemy w matrycy OLED. Dodatkowo kąty widzenia nie są tak tak szerokie, co powoduje, że bardzo dobry obraz otrzymujemy tylko siedząc naprzeciwko TV.

Najlepszy telewizor 55 cali Full HD

jaki telewizor 55 cali samsung-ue55j6300

Ceny powyższych telewizorów mogą trochę odstraszać, więc schodzimy trochę niżej z ofertą cenową. Proponujemy bardzo dobry TV 55 cali, tyle że w opcji Full HD, a nie 4K Ultra HD – Samsung UE55J6300. Telewizor posiada dobre parametry, ma najnowsze Smart TV i znacznie bardziej przyzwoitą cenę.

Ten model Samsunga spisze się bardzo przy wyświetlaniu programów telewizyjnych, filmów, wydarzeń sportowych czy gier video. Jego nowoczesny design, smukła i zakrzywiona obudowa, będą idealnie pasować do nowoczesnego salonu.

Najtańszy telewizor 55 cali Full HD

najtańszy tv 55 cali

Marzy Ci się telewizor 55 cali, ale nie chcesz wydać kroci? Nie potrzebujesz wielu dodatkowych funkcji poza dobrym obrazem? Model Panasonic TX-55C320E jest dla Ciebie. Telewizor w bardzo przyzwoitej cenie, a przy tym i tak posiada dobre parametry oraz ciekawe dodatkowe funkcje.

Sprzęt wyposażono m.in w Smart TV i Wi-Fi. Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości Full HD i podświetlenie LED.

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomogło Ci zdecydować jaki telewizor 55 cali i niedługo będziesz go miał w swoim salonie. Podoba Ci się nasz artykuł? A może uważasz, że w zestawieniu powinny znaleźć się inne TV. Podziel się swoją opinią w komentarzu!

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general