Firma Kingston Digital Europe Co LLP, filia Kingston Technology Company Inc., niezależnego światowego lidera na rynku pamięci, wprowadza na rynek nowy dysk SSD M.2 2280 SATA. Dzięki niewielkim rozmiarom – 22mm x 80mm – nowy dysk Kingstona doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się kompaktowość – nowych notebookach, Ultrabookach™, komputerach miniPC. Dysk jest w pełni kompatybilny z płytami głównymi obsługującymi nowy chipset Intel® Z97. Nowy dysk Kingstona trafi na rynek w przyszłym tygodniu.

 kingston_hyperx_logo

Nowy SSD Kingston M.2 2280 SATA oferuje zaawansowane narzędzia gromadzenia i zarządzania zbędnymi plikami, systemy optymalizacji zapisu oraz funkcję TRIM. Wszystko po to, by utrzymać stałą, wysoką wydajność pracy dysku i jeszcze bardziej wydłużyć żywotność nośnika.

Dysk M.2 2280 SATA wyposażono w funkcję SATA DevSleep™, zapewniającą efektywne zarządzanie energią i znaczną redukcję zużycia prądu, a w konsekwencji wydłużającą czas pracy na baterii komputera. Dysk M.2 2280 SSD posiada ponadto bazujący na firmware system ochrony danych na wypadek niespodziewanej utraty zasilania lub nagłego wyłączenia dysku.

kingston.m2-2260

“Nasz najnowszy dysk M.2 to nośnik zaprojektowany z myślą zarówno o użytkownikach indywidualnych, jak i firmach. Każdy, kto chce zwiększyć możliwości swojego systemu doceni możliwości nowego dysku Kingstona” – powiedział Ariel Perez, SSD business manager w Kingston®. “M.2 2280 SATA to następca modelu SSD M.2 2260 SATA, wykorzystywanego w niektórych modelach ASUS Zenbook™.”

M.2 2280 SATA SSD na początku będzie dostępny w wersji o pojemności 120GB. Natomiast dyski z 240GB i 480GB pojawią się na rynku w trzecim kwartale 2014 roku. Urządzenie jest objęte trzyletnią gwarancją, bezpłatną pomocą techniczną oraz legendarną niezawodnością firmy Kingston.

Źródło – Informacja Prasowa