Norbert “Norbiak” Bagiński: możemy reprezentować najlepszą organizację w Polsce!

wywiad-norbiak

Dużo ostatnio działo się w tej drużynie. Nieudana współpraca z xTAL Gaming oraz GF-Gaming. Co było powodem takich zmian? Spytamy oto reprezentanta Alsen-Team – Norberta “Norbiak” Bagińskiego!

norbiak-1-csgo

Cześć Norbert! Jak samopoczucie?

Hej! Mogłoby być lepiej, czas egzaminów na 4 roku studiów nastał, więc większość czasu spędzam przygotowując się do nich. Poza tym pykam sobie w Counter-Strike oraz próbuję sił w innych gierkach dla zabawy podczas streamu.

Ostatnio głośno było o Waszym dojściu do Alsen-Team. Jak wiemy, reprezentowałeś już tą drużynę. Jak się czujesz po powrocie do Alsen?

Bardzo dobrze. Wiem jakie zaplecze posiada ta organizacja, nigdy nie było jakiś nieścisłości odnośnie lanów czy innych imprez. Jest to najlepsza polska organizacja, więc jak mam się czuć inaczej niż świetnie. Pozostało tylko trenować i nie martwić się o nic więcej.

Współpraca z xTAL Gaming oraz GF-Gaming nie była udana. Co było tego powodem?

xTAL Gaming przestał istnieć jako organizacja (nie wiem z jakich powodów, bo to odbywa się na drodze menadżer – zarząd) , a co do GF-Gaming ciężko nazwać coś co trwało 2 dni współpracą. Nie jestem tutaj od oceniania innych, po prostu nasze wymagania były trochę inne niż GF-Gaming mogłoby nam zapewnić.

Ciągłe zmienianie organizacji na pewno nie zaliczane jest do przyjemnych. Jak ta sytuacja wpłynęła na Ciebie oraz resztę zespołu?

Nie należy do przyjemnych wiadomo, lecz lepsze to niż zmiana kogoś w drużynie. Na nas nie miała żadnego wpływu taka rotacja pomiędzy 3 organizacjami, oprócz satysfakcji z takiego powodu, że możemy reprezentować najlepszą organizację w Polsce. Oczywiście nie można zapomnieć tutaj o znacznie większej motywacji do gry, z którą już niebawem ruszymy.

Ile aktualnie czasu poświęcacie na treningi, mecze i wszelkie spotkania związane z zespołem? 

Na początku graliśmy sporo. Ciężko powiedzieć ile czasu, bo zawsze było tak, że gramy tyle ile możemy aż gra przestanie się układać. Ogarnęliśmy sobie 3 mapy które non stop graliśmy na pcw i gra na nich wychodzi nam już fajnie. Mamy swój plan treningowy, który wprowadzimy w życie od czerwca (po sesjach). Jest on mojego autorstwa i mam nadzieję, że da spory wycisk zarówno mi jak i kolegom z teamu.

norbiak-2-csgo

Już za tydzień rusza turniej w Poznaniu. Jak oceniasz Waszą formę na te rozgrywki?

Chłopaki jadą tam beze mnie. Ja nie mogę niestety pojechać do Poznania z prostego powodu jakim jest najważniejszy egzamin 2 czerwca. Może nie najważniejszy, a najtrudniejszy. Okres jest taki a nie inny, więc jedynie co gramy to DM, aim itp. Każdy stara się przygotować indywidualnie do tego turnieju, bo wyszliśmy z założenia, że jadąc tam mixem bez prowadzącego nie ma sensu grać jakiś taktyk tylko na skilla. Jedynie proste granaty pomagające wbić na bombsite, odbić czy przejąć pozycję.

Jakiej drużyny najbardziej się tam obawiacie?

Nie wiem jakie jadą tam drużyny. Chyba same mixy, oprócz noMercy i inShock. Nie ma się czego obawiać, bo dla mnie takie lany są o pietruszkę, ale to polskie realia, że nie przyjeżdżają już teamy tylko mixy (odwrotnie niż na 1.6)

Oprócz turnieju Poznań Computer Sports Games, planujecie w najbliższym czasie pojawić się jeszcze gdzieś na turnieju offline?

Priorytetem jest Kraków, Płock i jak się uda to Żywiec.

Co możesz powiedzieć z punktu widzenia gracza o aktualnej sytuacji na polskiej oraz światowej scenie Counter-Strike: Global Offensive?

Nie ma czegoś takiego jak polska scena Counter-Strike: Global Offensive. Jest około 5 teamów, reszta to mixy robione przed turniejami online. Za to scena światowa to inna para kaloszy, tutaj wszystko się zmienia, jak ciężko przewidzieć jaka jest obecna topka , bo drużyny na zmianę ze sobą wygrywają. Ogólnie scena światowa (powiedzmy top10) jest bardzo silna i bez naprawdę mocnego treningu nie ma szans się tam wbić. Jest teraz kilka teamów które walczą mocno o wejście w TOP3 WORLD i to pokazują, ale jak to będzie zobaczymy. Wszystko może się zmieniać tak jak wyniki na CSGOLounge

Dziękuję za wywiad! Życzę powodzenia i wielu sukcesów. Standardowo na koniec możesz kogoś pozdrowić!

Dzięki wielkie! Oczywiście pozdrawiam mój team – ALSEN (diamon, michi,ralczi, mati,wojtson), AlsenFEM, cała organizacją, sponsorów. Wiadomo, że pozdrawiam też Ciebie, a także Kube, Gimpka, skricza, Elizium, johnego, cała listę ze steama (może tak będzie łatwiej) oraz moich kochanych trollowatych widzów z twticha!

 

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general