Opis programy jakim jest Skype

Skype jest to komunikator internetowy opierający się na komunikacji w technologii peer-to-peer. Umożliwia prowadzenie darmowych rozmów głosowych, z użyciem kamerek internetowych oraz komunikacji za pomocą technologii VoIP, czyli płatnych rozmów z poświadczeniami telefonów stacjonarnych lub komórkowych. Dodatkowo Skype oferuje funkcje wymiany informacji tekstowych oraz przesyłanie plików dla innego użytkownika.<br>
Pobieranie i instalacja programu

Możemy także skorzystać z usługi Skype In i założyć sobie wirtualny numer telefonu, dzięki któremu do użytkownika Skype ‘a mogą dzwonić posiadacze telefonów komórkowych oraz stacjonarnych. Dodatkowo za pomocą Skype możemy wysłać krótką wiadomość tekstową (SMS), przekierować rozmowę na telefon komórkowy lub skonfigurować osobisty numer internetowy dla członków rodziny i znajomych, aby mogli dzwonić do nas ze zwykłych telefonów ponosząc koszty wg stawek lokalnych.

Skype możemy używać na komputerze lub zainstalować go w telefonie komórkowym, a także na urządzeniach takich jak PlayStation Portable.

Gdy pobierzemy Skype ze strony internetowej, rozpoczynamy jego instalację. Na początku wybieramy, w jakim języku ma być zainstalowany program a także musimy zaakceptować umowę licencyjną.

Prowadzenie rozmowy głosowej

Program Skype umożliwia prowadzenie rozmów głosowych. Aby skorzystać z tej możliwości, konieczne jest posiadanie komputerów wyposażonych w słuchawki i mikrofon. Urządzenia te mogą być w komputerach zamontowane na stałe (tak jest w przypadku laptopów).
Gdy osoba, którą mamy w naszych kontaktach, chce z nami porozmawiać, pojawia się komunikat o przychodzącej rozmowie. W zależności od tego, czy chcemy rozmawiać, czy nie, klikamy przyciski z poleceniami: Odbierz lub Odmów.

Wyszukiwanie znajomych, nawiązywanie kontaktu

Teraz szukamy znajomych, których chcemy dodać do naszych kontaktów. Aby to zrobić wybieramy menu Kontakty lub polecenie Dodaj Kontakt. W oknie Dodaj kontakt w pola formularza wpisujemy dane poszukiwanej osoby, np. jej imię i nazwisko. Gdy otrzymamy wyniki wyszukiwania (np. liczbę osób o tych samych imionach i nazwiskach), klikamy polecenie Zobacz, aby wyświetlić informację o tych osobach i wybrać tę, której szukamy.

Po zaakceptowaniu prośby przez osobę zaproszoną do kontaktu jej dane stają się widoczne w naszych Kontaktach. Możemy z nią rozmawiać telefonicznie (polecenie Zadzwoń), prowadzić rozmowę wideo (pod warunkiem, że i ona, i my posiadamy komputery wyposażone w kamery internetowe) i wysyłać wiadomości tekstowe (czatować). Wymienione wyżej możliwości programu Skype nie wymagają ponoszenia żadnych kosztów. Inne (dzwonienie na wybrany numer telefonu stacjonarnego lub komórkowego, a także wysyłanie SMS-ów) są odpłatne.

Rozmawiać i wykonywać inne wymienione wyżej czynności możemy tylko wówczas, gdy osoba, z którą chcemy się kontaktować, jest w tym czasie zalogowana, dostępna. Informuje nas o tym znak przed danymi (imieniem, nazwiskiem, pseudonimem) tej osoby. Gdy osoba, z którą rozmawiamy „tekstowo”, pisze do nas wiadomość, widoczny jest „biegający” ołówek – ikona nad oknem wiadomości.
W treść wiadomości można także załączać emotikony (uśmieszki, buźki i inne obrazki pokazujące nastrój osoby przesyłającej wiadomość. Aby dołączyć do wiadomości emotikon, klikamy ikonę i wybieramy odpowiadający nam obrazek w oknie z emotikonami.

Tags:

1 Komentarz
 1. Stary, nie opisujcie Skypa, tylko jeśli już to programy/klienty przydatne graczom, tj. niedoceniany Voicechatter, lekki jak piórko choć przerzuty przez czas Ventrillo, ostatnio Razer także udotępnił program do komunikacji między graczami podobny do nowej wersji Xfire. Myślę, że taki news i więcej osób przeczyta, i więcej skorzysta :)

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general