PES 2014 – jeszcze więcej informacji

KONAMI udostępnia nam coraz więcej informacji na temat jej najnowszej gry – Pro Evolution Soccer 2014. Firma zdała sobie sprawę, że w ostatnim czasie sporo straciła do serii FIFA, ale teraz robi wszystko, żeby to nadrobić. 

Pierwszą sprawą jest nowy system sterowania w grze. Będzie on oczywiście podobny do tego z poprzednich części gry, ale parę rzeczy zostało oczywiście udoskonalonych. Wprowadzono nowe rozwiązania w sterowaniu samym zawodnikiem, zarówno w zagraniach ofensywnych, jak i defensywnych. Dodatkowo w PES 2014 będziemy mieli większy wpływ na zachowania zawodników bez piłki, a zagwarantować ma nam to system ‘Team vs Team’. Wszystkie informacje na temat kombinacji przycisków są zaprezentowane na screenie poniżej. Jest to zestawienie dla graczy używających padów na PS3, ale wielkiej różnicy pomiędzy wersją na XBOX nie powinno być. Gorzej będą mieli z rozszyfrowaniem tego schematu PCtowcy posługujący się klawiaturą.

pes-2014-sterowanie-1na1

pes-2014-sterowanie-team-vs-team-rzut-wolny

Dodatkowo 4 lipca KONAMI odpowiadało na pytania fanów PES 2014. Redaktorzy PESEdit Blog zebrali nowe informacje na temat gry, które poznaliśmy na podstawie tych tej rozmowy:

 • Wprowadzone zostaną trzecie stroje do wyboru podczas gry. Możliwe, że będą dodane jako DLC po premierze gry, jeżeli będzie za mało czasu.
 • Rodzielczość gry na konsole: 720p
 • Licencje w PES 2014 zostaną ogłoszone przed Gamescom (późny sierpień). Zapowiadane są niespodzianki.
 • Rzeczy z PES 2013 nie będą działac w PES 2014.
 • W PES 2014 będzie nowy system statystyk zawodników. Będzie również więcej statystyk typowych dla bramkarzy.
 • Więcej rzeczy dostępnych przy edycji piłkarzy, takich jak: niskie getry, obcisłe koszulki itp.
 • Nowa gwiazda na okładce PES 2014. Nie będzie już Cristiano Ronaldo.
 • PES 2014 will be on steam on release day. PES 2014 będzie dostępny na platformie steam w dniu premiery.
 • Pogoda będzie miała wpływ na rozgrywke w PES 2014. Dodatkowo koszulki mają się brudzić. Więcej informacji na ten temat ma być podanych wkrótce.

Ponadto po raz kolejny Kei Masuda z KONAMI omawia nowe elementy w Pro Evolution Soccer 2014. Tym razem mogliśmy dowiedzieć się więcej na temat trybu online w grze. Twórcy planują walczyć z cheaterami poprzez wprowadzenie systemu anticheat. Twórcy chcą analizować w jaki sposób ludzie oszukują w trakcie rozgrywek multiplayer i likwidować tego typu zachowania oraz je karać.

Poruszony został również temat rozgrywek 11 na 11. Jedyne czego dowiedzieliśmy się z filmiku to, że trwają prace nad systemem, jednak nic więcej. Więcej mamy się o tym dowiedzieć w przyszłości.

Masuda mówił również o odświeżeniu systemów rozgrywek dla pojedynczego gracza: Master League oraz Become a legend. Nowe opcje to między innymi: możliwość zmiany zespołu w ML czy też sterowanie reprezentacją. Ponadto w PES2014 będziemy mogli używać naszej gwiazdy z ‘Become a legend’ w rozgrywkach online. Zmienić ma też się system gry Master League Online.

Całość informacji znajdziecie w poniższym filmiku.

[youtube id=”PvSQuHzlVvg” width=”600″ height=”350″]

Na koniec garść nowych screenów z Pro Evolution Soccer 2014. Widać dopracowane szczegóły w grafice, co zapowiada grę na godną uwagi.

pes-2014-ballotelli-pirlo-derossi

PES 2014 El Shaarawy

PES 2014 Italy celebration

PES 2014 Pirlo freekick

PES 2014 Screen Buffon

PES 2014 AFC OMB

Źródło: PESEdit Blog

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general