PHILIPS prezentuje 24-calowy monitor z matrycą AMVA

Firma MMD, która zajmuje się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, wprowadza na polski rynek 24-calowy monitor z czujnikiem ErgoSensor oraz matrycą AMVA.

241P4QRYES_s

241P4QRYES należy do profesjonalnej serii monitorów PHILIPS i przeznaczony jest głównie dla użytkowników dbających o ergonomię pracy biurowej, a zwłaszcza odpowiednią postawę podczas korzystania z komputera. To pierwszy monitor z czujnikiem ErgoSensor oparty na panelu AMVA
o wysokim typowym współczynniku kontrastu 3 000:1 oraz niskim, jak na ten rodzaj matrycy, czasie reakcji wynoszącym 4 ms.

241P4QRYES5_btr

Czujnik ErgoSensor   prawidłowa sylwetka i mniejsze zużycie energii
ErgoSensor na bieżąco monitoruje czas spędzony przed ekranem oraz postawę użytkownika. Kamera, która oparta jest na matrycy CMOS, wykrywa zakres ruchów, odległość oczu od monitora oraz położenie szyi użytkownika. W momencie, gdy użytkownik znajduje się w nieodpowiedniej odległości lub przechyla głowę pod kątem większym niż 15°, na ekranie wyświetla się komunikat, który zachęca do zmiany dystansu lub wyprostowania głowy. Dzięki odpowiedniemu komunikatowi użytkownik jest również informowany o konieczności zrobienia przerwy w przypadku pracy trwającej dłużej niż godzinę.

Czujnik ErgoSensor pozwala również na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej dzięki funkcji automatycznego przyciemniania wyświetlacza i przechodzenia w tryb gotowości w momencie oddalenia się użytkownika od ekranu.

241P4QRYES5_f sc

Ergonomia w miejscu pracy

Skąd wziął się zamysł stworzenia monitora z czujnikiem ErgoSensor? Okazuje się, że 80 procent pracowników biurowych deklaruje, że zdarzyło im się odczuwać zmęczenie oraz dolegliwości bólowe po całym dniu spędzonym przed komputerem (badania przeprowadzone przez firmę MMD w Niemczech, Danii oraz Szwecji).

„Nasz nowy 24-calowy monitor z czujnikiem ErgoSensor potwierdza wkład firmy MMD w rozwój ergonomii miejsc pracy. Z badań, które przeprowadziliśmy wynika, że jest jeszcze wiele elementów, które można poprawić, aby zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie zatrudnionych. Dla nas jest to bardzo istotny temat. W nowoczesnych środowiskach pracowniczych nie ma miejsca na spadki wydajności związane z nieprzystosowanym stanowiskiem, a jak wiadomo lepsza ergonomia miejsca pracy to wyższa produktywność. Pieniądze zainwestowane w odpowiednio wyposażone biuro zwracają się bardzo szybko.” – tłumaczy wiceprezes firmy MMD w Europie, Thomas Schade.

Parametry techniczne

Dzięki stabilnej podstawie monitora (SmartErgoBase) użytkownik może regulować wysokość do 130 mm, pochylać ekran w zakresie 25° oraz obracać do 65° w prawo lub w lewo. Funkcja autopivot pozwala na obrócenie ekranu o 90° – wtedy też obraz automatycznie dostosowuje się do orientacji pionowej.

241P4QRYES5_ftl_rflx sc

Matryca AMVA charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia wynoszącymi 178 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Za pomocą funkcji SmartImage użytkownik może korzystać z predefiniowanych trybów wyświetlania obrazu, m.in. Biuro, Zdjęcia, Film, Gra czy tryb Ekonomiczny. Dzięki oprogramowaniu SmartControl Premium możliwe jest także ręczne ustawianie parametrów obrazu.

24-calowy monitor z czujnikiem ErgoSensor wyposażony jest w głośniki oraz złącza: Display Port, DVI-D (z HDCP), D-Sub, cztery porty USB 2.0, wejście PC Audio oraz wyjście słuchawkowe. Pozwala to na jednoczesne podłączenie kilku urządzeń, np. odtwarzacza Blu-ray, kamery internetowej, napędów przenośnych czy drukarki oraz korzystanie z nich bez potrzeby przepinania kabli.

PHILIPS 231P4QRYES przystosowany jest także do montażu na ścianie zgodnie ze standardem VESA 100 x 100 mm.

Energooszczędność monitora oraz dbałość producenta o aspekty ekologiczne potwierdzają certyfikaty EnergyStar 6.0, EPEAT Gold, RoHS i TCO Edge. Model ten pobiera zaledwie 21,6 W w normalnym trybie pracy.

Monitor waży 5,3 kg przy wymiarach 565 × 521 × 220 mm (z podstawą).

Specyfikacja: 

Model241P4QRYES
Rozmiar panelu23” (58,4 cm)
Typ paneluAMVA
PodświetlenieBiałe diody LED
Natywna rozdzielczość1920×1080 (60 Hz)
Kąt widzenia178º (w poziomie) / 178º (w pionie)
Maksymalna jasność250 cd/m²
Typowy współczynnik kontrastu3 000:1
Szczytowy kontrast dynamiczny20 000 000:1
Wielkość piksela0,276 mm
Maks. liczba wyświetlanych kolorów16,7 mln
Czas reakcji SmartResponse4 ms (GtG)
Wejście sygnałuDisplayPort, DVI-D (z HDCP), D-Sub
Inne udogodnieniaCzujnik ErgoSensorWbudowane głośniki, 2×1,5 W

4 porty USB 2.0

Pochylenie-5/20°
Obracanie65° w prawo lub w lewo, 90° w pionie
Regulacja wysokościW zakresie do 130 mm
Zużycie energiitryb włączony: 21,6 Wtryb gotowości: 0,2 W

tryb wyłączenia: zerowy pobór energii za pomocą przełącznika Zero

Certyfikaty i atestyEnergy Star 6.0, EPEAT Gold, RoHS, TCO Edge

Gwarancja i cena:

Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora PHILIPS 241P4QRYES wynosi 1499 brutto. Urządzenie objęte jest trzyletnią gwarancją producenta w systemie door to door.

Więcej informacji:

www.lcdmonitors.philips.com

www.ergosensormonitor.com

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general