Pierwszy stadion przeznaczony tylko dla E-Sportu!

Major League Gaming ogłosiło, iż planują zbudować pierwszą na świecie arenę do gier. Chiny są krajem, w którym graczy jest najwięcej i właśnie dlatego tam planowana jest budowa pierwszego e-sportwego stadionu. Sport elektroniczny jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku, który przynosi krociowe zyski z turniejów oraz zapewnia świetną reklamę wielu tytułom.

20140425152341

Z pierwszych informacji jakich już wiemy arena pojawi się na Hengqin Island, gdzie będzie ponad 15 000 miejsc, jak i wiele miejsc dla firm komputerowych. Będzie to wielka reklama dla firm komputerowych. Wszelkie transmisje będą transmitowane przez MLG.tv, a sama arena będzie dostępna dla fanów przez 365 dni w roku. Ilość turniejów lanowych na pewno się powiększy.

MLG należy do e-sportowej czołówki od ponad dekady. Zamierzamy umocnić naszą pozycję przez ekspansję na najszybciej rozwijającym się rynku e-sportowym na świecie, czyli w Chinach” – mówi Mike Sepso – współzałożyciel Major League Gaming.

iem-katowice-2014

MLG Arena ma zostać uruchomiona w 2017 roku. To wtedy będziemy mogli mówić o nowej erze e-sportu, ponieważ nie ma jeszcze na świecie takiego stadionu nastawionego typowo na gry komputerowe. Miejmy nadzieje , że te plany dojdą do skutku i wszystko wyjdzie według planu.

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general