Pieski, rybki i dynamiczne mapy w Call of Duty Ghosts

Call of Duty Ghosts będzie najnowszą częścią kultowej strzelanki wydawanej przez Activision. Już od paru lat z każdym rokiem wydawana jest kolejna część CoDa. Za każdym razem mamy nadzieję, że tryb multiplayer w końcu będzie przynajmniej tak dobry jak w Call of Duty 4: Modern Warfare. Niestety nic na to nie wskazuje, chociaż informacji na temat trybu wieloosobowego mamy niewiele.

call-of-duty-ghosts

Konkretną informacją o multiplayer w CoD: Ghosts jest to, że w trybie multiplayer będą występować dynamiczne mapy. Na przykład taką mapą będzie ‘Free Fall’. Akcja na niej będzie toczyła się w wieżowcu, który będzie się zawalał, bądź niszczył w trakcie rozgrywki. Zdaniem twórców gry jest to super rozwiązanie, które sprawi, że gra sieciowa będzie znacznie ciekawsza. Osobiście jest bardzo sceptycznie nastawiony do tego pomysłu.

Twórcy Call of Duty Ghosts przyłożyli duża uwagę do wyglądu naszego żołnierza. Będziemy go mogli ubierać prawie tak dokładnie jak w Simsach. Będziemy mogli mu kupić nową bluzeczkę, bądź maskę. Przecież w byle jakich ciuchach nie możemy się pojawić na polu bitwy. Tak bardzo istotna sprawa w dzisiejszych sprawach.

[youtube id=”Zxnx3W-HA18″ width=”600″ height=”350″]

Więcej o multiplayerze nie wiemy, ale za to wiemy trochę o trybie dla pojedynczego gracza. Abyśmy nie czuli się samotni na polu bitwy, to będziemy mieli własnego przyjaciela, takiego jakby komisarza Alexa. Będzie to specjalnie szkolony pies bitewny! Ba, będziemy mogli nawet przejąć kontrolę nad jego mózgiem i nim sterować, aby podgryzał gardła złowrogim wojownikom. Wszystko to możecie obejrzeć na dołączonym do newsa gameplay’u.

[youtube id=”Nccnx2e7G_Q” width=”600″ height=”350″]

Jeżeli ktoś nie lubi, ani innych futrzanych zwierzątek, to musicie wiedzieć, że i o Was zadbało Infnity Ward. Będziecie mogli pooglądać rybki! Już jakiś czas temu twórcy zaprezentowali drugi gameplay, w którym tym razem nasz żołnierz uczestniczy w podwodnej misji (bez Alexa). Wodny gameplay trwa 6 minut i cała akcja (jak sama nazwa wskazuje) dzieje się pod wodą. Jest tak porywająca, że po 2 minutach sprawdziłem czy do końca jest to samo. Niestety było i postanowiłem wcześniej zakończyć oglądanie.

[youtube id=”jWEvB6awJrY” width=”600″ height=”350″]

Zapomniałbym, że twórcy w CoD Ghosts przygotowali nowy silnik graficzny gry, który umożliwia właśnie, takie tam podwodne podróże i rozwalające się mapy. Wiąże się to zapewne z jeszcze większymi wymaganiami gry. Zobaczymy jak to będzie w praniu.

Generalnie nie czekam z utęsknieniem na nowe Call of Duty. Zapowiada się ‘casualowy’ tryb multiplayer bez możliwości przerobienia go w grę eSportową. Ponadto tryb singleplayer (którego generalnie nie jestem zwolennikiem w żadnej grze, no może poza Football Managerem) znów będzie super… liniowy. Tak jak w większości gier obecnie. Biegniemy przed siebie, trochę postrzelamy (ale nie musimy, wystarczy omijać wrogów), pojawia się filmik, ktoś pogada, biegniemy dalej, znów trochę postrzelamy, znowu filmik itd. Nuda! Kiedyś gry były trudniejsze i ciekawsze (np. DooM czy Quake), ale to już temat na całkiem inny artykuł.

9 komentarzy
 1. Dla mnie to nawet simsy byly trudne = D

 2. kiedy zaczniecie pisac o BFie :)?

 3. Na pewno coś będzie o czwórce :)

 4. Znajac doomciaka, to sam bede musial cos pisac :D

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general