Podkładki pod mysz dla graczy – wybierz najlepszą dla siebie!

Dobranie odpowiedniej podkładki dla graczy jest równie ważne jak wybór dobrej myszki gamingowej. Jeżeli chcemy osiągnąć maksymalną precyzję i najwyższy komfort podczas rozgrywki, to nie możemy zlekceważyć kwestii podkładki pod mysz.

Rodzaje podkładek pod mysz:

Możemy wyróżnić 4 rodzaje podkładek pod myszkę:

  • materiałowe
  • plastykowe
  • aluminiowe
  • szklane

Każdy rodzaj powierzchni ma swoje wady i zalety w użytkowaniu. Poniżej postaram się je Wam przybliżyć, abyście wiedzieli czego się spodziewać po danym rodzaju powierzchni.

Materiałowe podkładki pod myszki

podkładka pod mysz dla graczy zowie g-tf

Potocznie nazywane również “szmaciankami”. Jest to zdecydowanie najbardziej popularny i najtańszy rodzaj podkładek pod mysz. Ten rodzaj podkładek ma największe tarcie w kontakcie z myszką. Zwiększa to kontrolę nad myszką, ale zmniejsza szybkość. Ponadto w przypadku tarcia statycznego, czyli w momencie gdy myszka jest w spoczynku, potrzebujemy więcej siły, aby wprawić ją w ruch. Normalne prawa fizyki.

Zaletą tych myszek jest łatwość w transporcie. Dotyczy to szczególnie graczy jeżdżących na turnieje LANowe. Można je łatwo zwinąć, dzięki czemu zajmują mniej miejsca w torbie. Ponadto nie są zimne, tak jak np. aluminiowe czy szklane podkładki, które zabierają ciepło z ręki
Zdecydowaną wadą niektórych materiałowych podkładek jest brak współpracy z myszkami laserowymi. Jeżeli macie mysz laserową, to upewnijcie się przed zakupem, że dana podkładka materiałowa będzie współpracować z Waszym gryzoniem.

Polecane materiałowe podkładki pod mysz dla graczy – KLIKNIJ I SPRAWDŹ CENĘ:
TESORO Aegis
ZOWIE G-TF
Qpad UC

Plastykowe podkładki pod mysz

podkładka pod mysz dla graczy plastykowa logitech g440

Są zdecydowanie szybsze, niż podkładki materiałowe. Praktycznie nie wyczuwalny jest opór startowy na starcie myszki. Do zalet plastykowych podkładek dla graczy możemy zaliczyć dużo łatwiejsze utrzymanie czystości, niż w przypadku “szmacianek”. Bardzo łatwo je umyć i wysuszyć, co pozwala utrzymać maksymalną precyzję w każdej rozgrywce.

Wadą tego typu podkładek jest mniejsza kontrola podczas rozgrywki (wynika z większej szybkości). Ponadto powierzchnia takich podkładek będzie się wycierać przy intensywnym użytkowaniu. To samo dotyczy powierzchni ślizgaczy myszy, które po pewnym czasie mogą wymagać wymiany. Ostatnia wada to większa głośność ślizgu w porównaniu do podkładek materiałowych. Niektóre myszki optyczne mogą się gubić na plastykach.

Polecane plastykowe podkładki pod mysz:
Natec Genesis M55
Logitech G440
Steelseries 4HD / 9HD
ZOWIE Swift

Aluminiowe podkładki pod mysz

podkładka pod mysz dla graczy aluminiowa roccat alumic

Bardzo dobra precyzja w przypadku myszek laserowych. Szybkość porównywalna z podkładkami plastykowymi oraz równie niezauważalny opór przy starcie myszki z miejsca. Również bardzo łatwo utrzymać czystość tego typu podkładek dla graczy. Dobre podkładki aluminiowe są praktycznie niezniszczalne i nieścieralne (oczywiście przy użytkowaniu zgodnie z przeznaczeniem). Zapraszam do przeczytania recenzji już niedostępnej na rynku podkładki Steelpad 4S.

Istotną wadą może być problem z utrzymaniem ciepłej dłoni. Podkładka pobiera ciepło z naszej ręki, a tym samym staje się zimna. Podobnie jak w przypadku podkładek plastykowych, tak i tutaj musimy liczyć się z częstszym wymienianiem ślizgaczy myszki oraz zwiększoną głośnością ślizgu. Ceny tych podkładek nie należą do najniższych.

Polecane metalowe podkładki pod myszki:
ROCCAT Alumic
Razer Manticor

Szklane podkładki pod mysz

podkładki pod myszki dla graczy szklane steelseries experience i-2

Aktualnie szklane podkładki pod mysz są praktycznie niedostępne na polskim rynku. Prawdopodobnie stało się tak, ponieważ podkładki szklane są bardzo dobre, tylko i wyłącznie do dobrych myszek laserowych. Nie powinniśmy decydować się na podkładkę szklaną w przypadku posiadania myszy optycznej, bądź słabszej laserówki, ponieważ podkładka nie będzie z nimi współpracować.

Szklane podkładki zapewniają bardzo dużą szybkość i trwałość (o ile nie zostaną upuszczone). Niestety, wymagają one częstego czyszczenia.

Polecane szklane podkładki pod mysz:
– Steelseries Experience I-2 – tylko na rynku wtórnym

Podkładki pod mysz optyczną

Najlepsze rozwiązania, to podkładki materiałowe oraz aluminiowe. Podkładki szklane z pewnością odpadają, ponieważ myszki optyczne z nimi nie współpracują. W przypadku plastykowych trzeba się upewnić, że współpracują z naszą myszką optyczną.

Polecane podkładki dla myszek optycznych:
TESORO Aegis
ZOWIE G-TF
Qpad UC
ROCCAT Alumic
Razer Manticor

Podkładki pod mysz laserową

W przypadku myszek laserowych najlepsze efekty uzyskuje się na podkładkach plastykowych oraz szklanych. Dobrze współpracują również z niektórymi materiałowymi, jednak tą współpracę najlepiej sprawdzić przed zakupem sprzętu. Kliknij i sprawdź ceny poniższych podkładek.

TESORO Aegis
Natec Genesis M55
Logitech G440
Steelseries 4HD / 9HD
ZOWIE Swift
Steelseries Experience I-2 – tylko na rynku wtórnym

Podkładki pod mysz Virtus.Pro i innych drużyn

podkładki pod mysz virtus pro

Firmy produkujące sprzęt dla graczy często oferują produkty dedykowane dla grup fanów danej drużyny esportowej. Tak jest również w przypadku zespołu Virtus.Pro, w którym obecnie występują polscy mistrzowie świata w Counter-Strike: Global Offensive – pashaBiceps, NEO, TaZ, Snax oraz byali. Oficjalnie podkładki Virtusów wyprodukowała firma TESORO, która jest sponsorem tej organizacji. Produkt TESORO Aegis Virtus.Pro Limited Edition dostępny jest w dobrych sklepach gamingowych.

1 Komentarz
  1. Aegis virtus pro wyglada super

    Dodaj Odpowiedź

     
    eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
    Logo
    Enable registration in settings - general