Tydzień temu do Polski, do stolicy województwa śląskiego, Katowic przyjechały największe gwiazdy sportów elektronicznych. Podsumujmy finały światowe sezonu ósmego Intel Extreme Masters!

iem1

Niewątpliwie była to największa impreza e-sportowa w Polsce. Katowicki Spodek przeżywał istne oblężenie przez tłumy fanów. Co można powiedzieć o samej organizacji wydarzenia? Wszystko wyglądało lepiej w porównaniu do przystanku Intel Extreme Masters w styczniu 2013 roku, który także zagościł do Spodka.

Czy tłumy ludzi zaskoczyły organizatorów Intel Extreme Masters w Polsce? W pewnym sensie tak. Dobrze można było to zobaczyć w kolejce dla osób nieposiadających biletów wcześniejszego wejścia na imprezę.

iem2

Po ponad dwóch godzinach czekania w kolejce, w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych wreszcie weszliśmy do Spodka. Tam zastaliśmy jeszcze większy tłum ludzi, szczególnie na stoiskach wystawców. Wiele konkursów z nagrodami, rozdawanie plakatów, smyczek, koszulek i innych gadżetów było na pewno przyjemne dla odwiedzających. Świetna zabawa w symulatorach na przykład bolidów formuły 1, które można było znaleźć na stoisku Intela.

Co można było jeszcze zobaczyć w Spodku? Wiele cosplayów różnych postaci, w szczególności z League of Legends. Na każdym kroku można było spotkać wiele znanych twarzy z YouTube.  Stoisko firmy ROCCAT, jedno z najbardziej obleganych z powodu możliwości spotkania się z graczami Team Roccat, którzy aktualnie grają w League Championship Series.

iem3

iem4

Serce Intel Extreme Masters, czyli główna scena robiła duże wrażenie. Praktycznie z każdego miejsca na widowni dobrze było widać telebimy, na których oglądaliśmy zmagania. W niektórych momentach utrudnione było poruszanie się w pobliżu sceny głównej, spowodowane z pewnością tłumami osób.

iem5

Przejdźmy teraz do podsumowania głównych turniejów Intel Extreme Masters. Przez cały ósmy sezon zawodnicy rywalizowali na dwóch platformach, League of Legends oraz StarCraft II: Heart of The Swarm. Zobaczmy jak prezentuje się klasyfikacja końcowa poszczególnych gier turniejowych.

Zanim jednak przejdziemy do podsumowania, warto tutaj zaznaczyć, że w turnieju EMS One w Counter-Strike: Global Offensive, który rozgrywany był podczas Intel Extreme Masters  zwycięstwo odnieśli Polacy grający w rosyjskiej drużynie Virtus.pro!

League of Legends

1 miejsce:

KT Rolster Bullets

$60,000

ktb-logo

South Korea Lee „Leopard” Ho-Seong

South Korea Choi „inSec” In-seok

South Korea Ryu „Ryu” Sang-wook

South Korea Go „Score” Dong-bin

South Korea Won „Mafa Sang-yeon

2 miejsce:

Fnatic

$30,000

Fnatic-logo

France Paul „sOAZ” Boyer

Finland Lauri „Cyanide” Happonen

Spain Enrique „xPeke” Cedeño

Sweden Martin „Rekkles” Larsson

France Bora „YellOwStaR” Kim

3-4 miejsce:

Cloud 9 HyperX

$14,000

Cloud9-logo

USA An „Balls” Le

USA Will „Meteos” HartmanLe

USA Hai „Hai” Lam

USA Zachary „Sneaky” Scuderi

USA Daerek „LemonNation” Hart

 3-4 miejsce:

Gambit Gaming

$14,000

gambit

Russia Evgeny „Darien” Mazaev

Russia Danil „Diamondprox” Reshetnikov

Russia Aleksei „Alex Ich” Ichetovkin

Russia Evgeny „Genja” Andryushin

Armenia Edward „Edward” Abgaryan

StarCraft II: Heart of The Swarm

1 miejsce:

$100,000

Green_Wings_Logo

Kim „sOs” Yoo Jin

2 miejsce:

$ 0

CJEntus-Logo

Kim „herO” Joon Ho

3-4 miejsce:

$ 0

CM_Storm_Logo

Choi „Polt” Seong Hun

3-4 miejsce:

$ 0

Liquid-logo

Yun „TaeJa” Young Seo

Cała impreza na prawdę na wielki plus! Było to ogromne wydarzenie dla polskiego e-sportu. Mamy nadzieję, że już w przyszłym sezonie Intel Extreme Masters znowu zagości do Polski! Na koniec wszystkim zwycięzcą serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Wszystkie zdjęcia z Intel Extreme Masters wykonane przez EWojownik.pl znajdziecie pod tym linkiem!