Podsumowanie Intel Extreme Masters!

Tydzień temu do Polski, do stolicy województwa śląskiego, Katowic przyjechały największe gwiazdy sportów elektronicznych. Podsumujmy finały światowe sezonu ósmego Intel Extreme Masters!

iem1

Niewątpliwie była to największa impreza e-sportowa w Polsce. Katowicki Spodek przeżywał istne oblężenie przez tłumy fanów. Co można powiedzieć o samej organizacji wydarzenia? Wszystko wyglądało lepiej w porównaniu do przystanku Intel Extreme Masters w styczniu 2013 roku, który także zagościł do Spodka.

Czy tłumy ludzi zaskoczyły organizatorów Intel Extreme Masters w Polsce? W pewnym sensie tak. Dobrze można było to zobaczyć w kolejce dla osób nieposiadających biletów wcześniejszego wejścia na imprezę.

iem2

Po ponad dwóch godzinach czekania w kolejce, w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych wreszcie weszliśmy do Spodka. Tam zastaliśmy jeszcze większy tłum ludzi, szczególnie na stoiskach wystawców. Wiele konkursów z nagrodami, rozdawanie plakatów, smyczek, koszulek i innych gadżetów było na pewno przyjemne dla odwiedzających. Świetna zabawa w symulatorach na przykład bolidów formuły 1, które można było znaleźć na stoisku Intela.

Co można było jeszcze zobaczyć w Spodku? Wiele cosplayów różnych postaci, w szczególności z League of Legends. Na każdym kroku można było spotkać wiele znanych twarzy z YouTube.  Stoisko firmy ROCCAT, jedno z najbardziej obleganych z powodu możliwości spotkania się z graczami Team Roccat, którzy aktualnie grają w League Championship Series.

iem3

iem4

Serce Intel Extreme Masters, czyli główna scena robiła duże wrażenie. Praktycznie z każdego miejsca na widowni dobrze było widać telebimy, na których oglądaliśmy zmagania. W niektórych momentach utrudnione było poruszanie się w pobliżu sceny głównej, spowodowane z pewnością tłumami osób.

iem5

Przejdźmy teraz do podsumowania głównych turniejów Intel Extreme Masters. Przez cały ósmy sezon zawodnicy rywalizowali na dwóch platformach, League of Legends oraz StarCraft II: Heart of The Swarm. Zobaczmy jak prezentuje się klasyfikacja końcowa poszczególnych gier turniejowych.

Zanim jednak przejdziemy do podsumowania, warto tutaj zaznaczyć, że w turnieju EMS One w Counter-Strike: Global Offensive, który rozgrywany był podczas Intel Extreme Masters  zwycięstwo odnieśli Polacy grający w rosyjskiej drużynie Virtus.pro!

League of Legends

1 miejsce:

KT Rolster Bullets

$60,000

ktb-logo

South Korea Lee “Leopard” Ho-Seong

South Korea Choi “inSec” In-seok

South Korea Ryu “Ryu” Sang-wook

South Korea Go “Score” Dong-bin

South Korea Won “Mafa Sang-yeon

2 miejsce:

Fnatic

$30,000

Fnatic-logo

France Paul “sOAZ” Boyer

Finland Lauri “Cyanide” Happonen

Spain Enrique “xPeke” Cedeño

Sweden Martin “Rekkles” Larsson

France Bora “YellOwStaR” Kim

3-4 miejsce:

Cloud 9 HyperX

$14,000

Cloud9-logo

USA An “Balls” Le

USA Will “Meteos” HartmanLe

USA Hai “Hai” Lam

USA Zachary “Sneaky” Scuderi

USA Daerek “LemonNation” Hart

 3-4 miejsce:

Gambit Gaming

$14,000

gambit

Russia Evgeny “Darien” Mazaev

Russia Danil “Diamondprox” Reshetnikov

Russia Aleksei “Alex Ich” Ichetovkin

Russia Evgeny “Genja” Andryushin

Armenia Edward “Edward” Abgaryan

StarCraft II: Heart of The Swarm

1 miejsce:

$100,000

Green_Wings_Logo

Kim “sOs” Yoo Jin

2 miejsce:

$ 0

CJEntus-Logo

Kim “herO” Joon Ho

3-4 miejsce:

$ 0

CM_Storm_Logo

Choi “Polt” Seong Hun

3-4 miejsce:

$ 0

Liquid-logo

Yun “TaeJa” Young Seo

Cała impreza na prawdę na wielki plus! Było to ogromne wydarzenie dla polskiego e-sportu. Mamy nadzieję, że już w przyszłym sezonie Intel Extreme Masters znowu zagości do Polski! Na koniec wszystkim zwycięzcą serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Wszystkie zdjęcia z Intel Extreme Masters wykonane przez EWojownik.pl znajdziecie pod tym linkiem!

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general