Podsumowanie New Hope #1

newhope-podsumowanie

Prawie dwa tygodnie temu zakończył się międzynarodowy turniej w Call of Duty 4 – New Hope. Do czeskiej Pragi przyjechało 15 europejskich drużyn, które walczyły o pulę nagród w wysokości 3000 Euro w gotówce. Wśród nich znalazły się dwie polskie ekipy: Clan Poland oraz nomercy.

Przed turniejem mogliście przeczytać na naszym portalu zapowiedź fazy grupowej New Hope. Odnosząc się do tamtego artykułu podsumuję najpierw fazę grupową zawodów, a następnie opiszę wyniki w fazie play-off.

newhope-fazagrupowa

Grupa AGrupa B
DrużynaMZRPPktDrużynaMZRPPkt
Czech Republic Cyborg Factory651016Finland rave-on760118
Netherlands AVENUE eSports641113Poland nomercy750215
Poland Clan Poland640212Hungary WiLD.CM Storm750215
Czech Republic We Were Immortal640212Germany DBEPAINS741213
Germany SNOGARD Dragons61144United Kingdom imGaming740312
Czech Republic Dont Cry Emo Kid61053European Union FINCZE72056
European Union iPLAY eSports60151Czech Republic District Prague71063
Germany Team Frostbite70161

W grupie A udało mi się przewidzieć wszystkie cztery drużyny, które awansują do fazy play-off, jednak nie w takiej kolejności. Zgodnie z przewidywaniami pierwsze miejsce w grupie zajęło Cyborg Factory, którego jedynym potknięciem był remis z holenderskim AVENUE eSports. To właśnie AVENUE najbardziej mnie zaskoczyło swoją postawą w tej grupie, ponieważ oprócz wcześniej wspomnianego remisu, udało im się również pokonać cpl. W moim mniemaniu mieli walczyć o awans ze SNOGARD Dragons, a ostatecznie zajęli drugie miejsce w grupie. Clan Poland oraz We Were Immortal pewnie awansowali do fazy play-off, ale każdy z nich z pewnością liczył na co najmniej drugie miejsce w grupie. Na szczęście cpl okazało się lepsze od wwi, co dało im trzecie miejsce w grupie i nie musieli się mierzyć z rave-on w pierwszej rundzie drabinki wygranych.

cgf-podsumowanie
CGF wygrało grupę A / fot. District.Prague

Rywalizacja w grupie B była również bardzo ciekawa. Do pewnego zwycięstwa w grupie typowałem Finów z rave-on, a najbardziej przecenianą drużyną określiłem brytyjskie imGaming. Po drugiej kolejce trochę zwątpiłem w swoje wywody, ponieważ imGaming pokonało rave-on 13-9. Rozgrywki w tej grupie były bardzo ciekawe, ponieważ po 4 kolejkach mieliśmy pięć drużyn z 9 punktami, wśród nich było również polskie nomercy. Polacy nie zawiedli mnie na tym turnieju, ponieważ w zapowiedzi napisałem, że mają bardzo duże szanse na drugie miejsce w grupie i ją wykorzystali, mimo porażki w pierwszym meczu z DBEPAINS. Ostatecznie cała grupa skończyła się zgodnie z moimi przewidywaniami: pierwsze miejsce zajęło rave-on, nomercy drugie, a imGaming odpadło w tej fazie. Awans uzyskali dodatkowo Węgrzy z WiLD.CMStorm oraz DBEPAINS.

wild-gorsze-od-nomercy
WiLD po porażce z nomercy zajęło 3 miejsce w grupie / fot. District.Prague

newhope-playoff

W pierwszej rundzie drabinki wygranych mieliśmy bratobójczy pojedynek Clan Poland vs nomercy. Mimo, że w fazie grupowej wyższe miejsce zajęli gracze nomercy, to faworytami bezpośredniego pojedynku byli z pewnością gracze cpl. Mecz był zacięty, a ostatecznie lepsi okazali się faworyci wygrywając 13-9 na backlot oraz 16-13 na citystreets. W drugim meczu rave-on pewnie pokonało wwi 2-0 w mapach. Dwa wyniki w tej fazie mnie zaskoczyły. Najpierw bardzo łatwe zwycięstwo AVENUE z WiLD. Spodziewałem się zdecydowanie więcej po Węgrach. Druga niespodzianka, to wygrana DBEPAINS na pierwszej mapie z Cyborg Factory. Później CGF się obudziło i wygrało dwie kolejne mapy.

W drabince przegranych po raz kolejny nie popisało WiLD, które nie postawiło żadne oporu DBEPAINS i przegrało 16-8. Świetnie spisało się natomiast nomercy, które odprawiło z kwitkiem czeskie legendy z wwi.

W pierwszym półfinale niestety cpl nie dało rady rave-on, chociaż przed turniejem stawiałem Polaków wyżej od Finów. Według tego, co mówił mi Hubert ‘Hero?!’ Kuc, to wygrana rave-on wynikała z tego, że ‘byli lepiej przygotowani i mają w drużynie rEplana’. W drugim półfinale CGF pewnie pokonało AVENUE i zgodnie z przewidywaniami awansowali do finału WB.

rEplan
rEplan poprowadził rave-on do wygranej w turnieju / fot. District.Prague

Znów mogło dojśc do bratobójczego pojedynku na czeskim turnieju. Wystarczyło, aby cpl w drabince przegranych pokonało DBEPAINS, a nomercy z AVENUE. O ile cpl dało radę DBEPAINS wygrywając 16-11, o tyle dla nomercy nie była to taka łatwa sprawa. AVENUE okazało się lepsze i zakończyło udział nomercy w turnieju. Pomimo porażki wyjazd młodych Polaków możemy ocenić jako bardzo dobry, ponieważ w Europie nie byli typowani do wyjścia z grupy.

nomercy-newhope
nomercy bardzo dobrze pokazało się w debiucie na europejskim podwórku / fot. Petr Brodik

W następnej rundzie Clan Poland zmierzyło się z Holendrami. Ich celem było pomszczenie swoich rodaków. Polacy byli lepsi i wygrali pojedynek 16-10, tym samym zapewnili sobie co najmniej 3 miejsce na New Hope.

W finale drabinki wygranych mieliśmy niezwykle ciekawy pojedynek Cyborg Factory vs rave-on. Moimi faworytami turnieju byli Czesi, jednak okazali się tego dnia słabsi od rave-on. Przegrali 2-1 w mapach i w drabince przegranych zmierzyli się z cpl. Po raz drugi na tych zawodach wygrali z cpl, tym razem 16-11.

cpl-3-miejsce
Clan Poland wygląda na zadowolonych z  3 miejsca / fot. District.Prague

Finał turnieju odbył się tylko na jednej mapie. CGF nie było w stanie znaleźć sposobu na rave-on i przegrało 13-11 na pierwszej lokacji. Było to drugie zwycięstwo fińskiego zespołu w międzynarodowym turnieju. Poprzednio jako Team ESPC byli najlepsi w Epic EIGHT, jednak obsada tam nie była równie mocna.

podium-newhope
Najlepsza trójka New Hope #1 / fot. District.Prague

Cyborg Factory zagrało kolejny świetny turniej, tym razem nie byli w stanie wygrać, ale mimo wszystko nie zawiedli swoich fanów. Clan Poland potwierdziło, że są najlepszą polską drużyną w historii oraz od dłuższego czasu są w ścisłej czołówce Europy. Czwarte podium w czwartym europejskim turnieju. Świetny wynik, do pełni szczęścia brakuje tylko wygranej. Być może na New Hope #2?

Klasyfikacja końcowa:

1.  Finland rave-on –  1500 Euro
2.  Czech Republic Cyborg Factory – 900 Euro
3.  Poland Clan Poland – 600 Euro
4.  Netherlands AVENUE
5-6. Germany DBEPAINS
5-6. Poland noMERCY
7-8.  Hungary WiLD.CM Storm
7-8.  Czech Republic We Were Immortal

2 komentarze
 1. dobry tekst, dobry turniej . :]

 2. Później dodam VODs i wywiady z LANa :]

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general