Poznaj Roccat Power-Grid

Darmowa aplikacja Power-Grid od firmy ROCCAT weszła właśnie w fazę otwartych betatestów, i jest już dostępna dla wszystkich użytkowników. Oprogramowanie składa się z aplikacji na smartfon, która współpracuje z systemami iOS oraz Android, a także z programu host do zainstalowania na PC z systemem Windows.

Power-Grid_Logo_whiteBG

Technologia ta zmieni smartfon w zaawansowany pilot zdalnego sterowania, który użytkownik może dowolnie konfigurować. Power-Grid pozwala na wprowadzenie różnorodnych ustawień od dostosowania systemu Windows, po używanie makro w popularnych grach jak StarCraft II czy League of Legends. Gracze mogą stworzyć swoje własne polecenia, ustawienia, skróty, itp., by jak najlepiej dopasować aplikacje do swoich potrzeb. Na stronie aplikacji – http://power-grid.roccat.org – można znaleźć gotowe ustawienia i bazy danych. W późniejszym czasie wspomniane bazy danych będzie można w łatwy sposób importować i eksportować dzięki funkcji w oprogramowaniu Power-Grid.

Power-Grid wykorzystuje WiFi by połączyć smartfon do komputera PC. Oznacza to, że polecenia z telefonu są wykonywane na PC w czasie rzeczywistym. Informacje z gier i oprogramowania są również na bieżąco wyświetlanie w telefonie, więc może on posłużyć jako drugi ekran. Aby w pełni wykorzystać potencjał Power-Grid, ROCCAT udostępnił SDK (software development kit). Dzięki niemu zarówno profesjonalni programiści, twórcy gier, jak i amatorzy będą mogli stworzyć unikalne i innowacyjne ustawienia.

ROCCAT-Power-Grid_with-Dock_bg-blue

Czas trwania otwartych betatestów nie został jeszcze sprecyzowany. Firma ROCCAT, dzięki wsparciu i opinii fanów będzie na bieżąco dodawać nowe funkcje i optymalizować całą aplikację.

Power-Grid nie wymaga peryferiów od ROCCAT. Jedynym warunkiem, by móc korzystać z aplikacji jest posiadanie smartfonu z iOS lub Androidem. W 2014 roku ROCCAT wypuści na rynek nowy sprzęt, który będzie w pełni wykorzystywał potencjał i możliwości Power-Grid.

5 kroków, by w szybki i łatwy sposób stworzyć Twój własny zdalny kontroler PC

 • Wejdź na stronę  www.power-grid.roccat.org, stwórz konto i pobierz oprogramowanie. Użytkownicy, którzy posiadają już konto ROCCAT mogą pobrać oprogramowanie od razu.
 • Zainstaluj program na PC.
 • Przejdź do Apple lub Google store na Twoim smartfonie i pobierz aplikacje.
 • Upewnij się, że PC oraz telefon są podłączone do tej samej sieci.
 • Zaloguj się do programu na PC, a następnie uruchom aplikację na telefonie. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie smarfona i gotowe.

Linki:
ROCCAT Power-Grid Homepage

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general