Seria wywiadów z Game Zone KRK!

Prawie dwa tygodnie temu emocjonowaliśmy się podczas turniejów, które miały miejsce na Game Zone KRK w Krakowie. Za nami podsumowania wydarzeń, które miały tam miejsce. Teraz chcemy z Wami podzielić się serią mini-wywiadów z tego eventu!

logo-GZ

Na początek, specjalnie dla naszego portalu EWojownik.pl krótkiego wywiadu udzielił zwycięzca turnieju w StarCrafta II – Łukasz “Tefel” Czarnecki!

Jak oceniasz swoją grę podczas Game Zone KRK?

Grałem całkiem dobrze. Pojawiło się trochę błędów, jednak przez dłuższą część turnieju fan4fan i IEM utrzymywałem koncentrację na wysokim poziomie.

Czy jako gracz, jesteś zadowolony z przygotowania organizatorów całego Game Zone KRK?

Organizatorzy spisali się na medal. Komputery bez problemu uciągnęły SC2, a Internet (nie licząc ddosów) sprawdził się znakomicie. :)

Jakie plany na przyszłość?

Planuję zawojować scenę SC2, tym bardziej że przyszłe rozgrywki WCS wydają się w zasięgu moich możliwości (brak Koreańczyków). W przyszłości liczę na to, że uda mi się pogodzić pracę programisty i pro-gamera, więc nie będę musiał całkowicie rezygnować z gry w Starcrafta 2. ^^

IMG_1228

dTefel i jego zwycięstwo.

 

Kolejnym naszym rozmówcą była osoba, która niewątpliwie podczas Game Zone KRK cieszyła się dużym zainteresowaniem. Więcej o samej osobie Katariny możemy zobaczyć tutaj.

Jak podobała Ci się impreza – Game Zone KRK?

 Impreza bardzo mi się podobała, byłam pierwszy raz na tego typu zlocie i jestem miło zaskoczona. Ludzie byli cudowni chętnie robili sobie ze mną zdjęcia ciekawe konkursy i świetne turnieje jedynym minusem były problemy z internetem. Wierze że kolejne edycje będą coraz lepsze.

Jak duże zainteresowanie odwiedzających budziła Twoja postać?

Gdy się przebrałam i wyszłam na korytarz wiele osób się odwróciło w tłumie słyszałam teksty typu “Zobacz Katarina” co w zasadzie mnie cieszyło. Gdy tylko z chłopakiem zanieśliśmy kurtki do szatni ludzie porwali mnie do zdjęć Praktycznie do końca imprezy budziłam zainteresowanie nawet gdy już miałam wychodzić parę osób poprosiło o zdjęcie mieli szczęście że jeszcze mnie złapali.

Ile zajęło stworzenie Twojego stroju? Czy było to ciężkie do zrobienia?

Ile zajęło? hmmm powiem tak, zrobienie tego cosplayu było dość spontaniczne. Dopiero zaczynam sie na poważnie tym bawić. Z sukienka pomagała mi Koleżanka która ma dryg do szycia przy okazji tłumaczyła mi co jak się robi. Najdłużej zeszło z mieczami przy których pomagał mi chłopak trzeba było je wyciąć z płyty styrodurowej wyszlifować aby nadać im kształt kilkakrotnie pomalować wikolem i farbami więc było sporo ,,zabawy,, z tym ale jestem dumna że jednak się udało i wyszło całkiem nieźle. Liczę na przyszłe edycje Game Zone KRK i już szykuje kolejny projekt na cosplay.

gamezonekrk-katarina

Dzwoneczek Katarina podczas Game Zone KRK

 

Maciej “JzMz.Cisza” Cichy, osoba ze sceny StarCrafta2, która do Krakowa przybył w celu właśnie komentowania tej gry. Kto na Game Zone KRK był, ten wie, że w przerwach wraz z Adrianem “JzMzAvi” Perszewskim organizował przeróżne konkursy z nagrodami oraz poprawiał humor odwiedzających turniej.

Jak oceniasz poziom rozgrywek na turnieju StarCraft II?

Chyba dla każdego kto spojrzał na ten line-up chociaż na chwilkę oczywiste jest, że na F4F4 zagrała ścisła czołówka Polski. Tefel, DieStar czy Paranoid – te nazwiska mówią same za siebie. Dodatkowo cieszy aktywność wszystkich zawodników. PAL będący w totalnym gazie zmierzający po 3 zwycięstwo z rzędu na lan na który jedzie. Senin, Milkdealer i wielu wielu innych zasługujących na wspomnienie. Dla mnie największą radość sprawia powrót do grania sLh – ex pro WC3 który zdobył najwyższą pozycję na WCG w historii. Rzutem na taśme przegrał 3 grę vs Paranoid nie wchodząc do finału LB. Gra była mega emocjonująca – chyba najbardziej ze wszystkich bo w finałach Tefello sprzedawał miazgi. Mega poziom i mega dobzi gracze.

Jak spisała się krakowska widownia? Czy Twoim zdaniem strefa w której StarCraft II się znajdował była chętnie przez widzów odwiedzana?

Krakowska widownia? Naprawdę pozytywnie szczególnie tam gdzie mieliśmy prawdziwe sceny. Na LOLu było szaleństwo. Na SC2 jest bardzo zadowolony z tego jak się zachowywali. Przez 99% czasu mieliśmy pełne 40 krzeseł przed naszą strefą i często stojących ludzi z tyłu. Nie możemy od nich oczekiwać, że będą krzyczeć i dopingować swoich graczy jak ja to robię – Polska nie jest na to jeszcze gotowa. Ale spokojnie, musimy uwierzyć w swoich zawodników – emocje przyjdą gdy zaczną to robić na pro levelu tak jak mamy to na międzynarodowym poziomie. Prędzej czy później się to stanie – F4F o to zadba.

Co Twoim zdaniem organizatorzy powinni poprawić na następną edycję Game Zone KRK? 

Organizatorzy? Sam Game Zone fajnie – tylko mogliby szybciej wszystko rozstawić. Mega profesjonalna firma od video i dźwięku – to co mieliśmy do dyspozycji przekroczyło wszystkie nasze oczekiwania. Pamiętam do tej pory jak z BeneDem cieszyliśmy się jak małe dzieci jak patrzeliśmy na rozstawiane telebimy. Sieciowcy – brak pro sprzętu który by softowo poradził sobie z DDosem. Jednak ciężko wymagać to od zwykłego Krakowskiego ISP. To co można im zarzucić – brak reakcji w sobotę wieczorem, żeby ochronić niedziele. Jeżeli chodzi o ekipę GrupySC – adminów/casterów i szefuńcia Mariusza po prostu brak słów które mogłyby opisać tę kulę pozytywnej e-sportowej energii którą ta zgraja toczy budując z niczego coś co możemy już nazwać profesjonalnym turniejem.

Jak sądzisz, czy FAN4FAN będzie miał szansę powrócić do Krakowa?

Myślę, że jak najbardziej! Wszyscy byli zadowoleni włączając w to zawodników. Kraków i F4F to 2 słowa które jeszcze nie raz trafią wspólnie na plakat. Już ja się o to postaram!

jzmzcisza-gamezonekrk

Michał “Zedd” Bogacz (na pierwszym planie) komentujący wraz z Maciejem “JzMz.Cisza” Cichym.

 

Oczywiście nie mogło zabraknąć rozmowy z samymi odwiedzającymi Game Zone KRK 2013. Jeden z widzów udzielił nam dosyć wyczerpującej odpowiedzi na nasze pytania.

Które według Ciebie stoisko było najciekawsze?

Według mnie najciekawsze stanowisko było to z youtuberami można było z nimi porozmawiać oraz dostać autograf no i oczywiście zrobić sobie z nimi zdjęcie. […] Była tam możliwość zadawania pytań na panelu różnym youtuberą od CTSG i Navi po duet Rock&Rojo oraz prawie całą ekipę “Ja Rock”. […] Biorąc pod uwagę stanowiska wziął bym jeszcze pod uwagę stanowisko BitComputer.

Jakie są Twoje odczucia po Game Zone KRK?

Byłem mile zaskoczony jak ekipie Game Zone udało się tyle rzeczy zrobić w takim czasie. W budynku była miła atmosfera oraz było ciepło i przytulnie. Spodobało mi się to iż można było zostawić kurtkę w szatni, lecz gdy chciało się ją z powrotem niekiedy trzeba było czekać nawet 5-10 min, ponieważ pracownicy […] nie wyrabiali z wszystkim. Zdziwiło mnie to, że było tak mało postaci z gier. Były tylko dwie postacie z gry League of Legends oraz chyba 3 postacie ze Star Warsa. […] Organizatorzy nie pomyśleli o tym, aby bardziej oddalić stanowisko League of Legends, gdzie odbywał się turniej, ponieważ niekiedy było słychać głosy komentatorów z gry Dota 2. Ale tak to z całości impreza mnie się podobało bardzo. Mam nadzieje, że za rok też będzie zorganizowana.

Co byś zmienił w organizacji Game Zone KRK? 

W organizacji Game Zone KRK powiększył bym jedynie budynek albo go zmienił, bo organizatorzy chyba myśleli, że będzie mniej osób, a ich było dość sporo i w budynku panował tłok. Chciałbym, aby do imprezy zostały dodane jeszcze z dwie gry, bo jedynie był LoL, Dota2 oraz SC2.[…]

Czy według Ciebie ta impreza może stać się najbardziej znanym wydarzeniem growym w Polsce?

Tak, to wydarzenie ma możliwość stania się znaną imprezą w Polsce, lecz chyba drugą pod względem tego typu imprez, bo na pierwszym miejscu wydaje mi się że jest IEM Katowice. […]

 

Z mojej strony, chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które chciały udzielić dla nas mini-wywiadów. W ten sposób zakończyliśmy serię newsów z Game Zone KRK 2013. Mamy nadzieję, że już w nadchodzącym roku zobaczymy się ponownie w stolicy Małopolski, w Krakowie.

 

1 Komentarz
 1. Dobra robota Bartek

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general