Sylwestrowe roszady na scenie e-sportowej!

Nowy rok już za kilka godzin. Kończy się stary, tak jak kończą się przygody niektórych graczy ze swoimi drużynami. Dzisiaj dwóch znanych graczy StarCrafta 2 kończy swoją przygodę ze swoimi organizacjami.

starcraft 2

Na początek dosyć smutna wiadomość. Nasz rodak nie będzie już reprezentował barw niemieckiej drużyny Mousesports. Grzegorz “MaNa” Komincz nie przedłuży kontraktu z tą właśnie drużyną. MaNa grał w mouz od 2010 roku. W jej barwach uczestniczył między innymi w prestiżowej, koreańskiej lidze GSL Code S. Do najważniejszych jego osiągnięć możemy zaliczyć drugie miejsce na DreamHack Winter 2010, pierwsze na  DreamHack Open: Summer 2012 oraz Electronic Sports World Cup 2012.

IMG_5808

MaNa podczas wywiadu na IEM Katowice.

mana

Drugi zawodnik to Koreańczyk, który do niedawna reprezentował barwy SK Gaming. Jang “MC” Min Chul zakończył dwu letnią przygodę i zostaje, jak na razie wolnym zawodnikiem. O osiągnięciach MC  można by było mówić godzinami. Sama liczba 420 tysięcy dolarów za wygrane turnieje mówi za siebie. Wygrał między innymi IEM Season VI – World Championship, HomeStory Cup IV czy 2010 Sony Ericsson StarCraft II Open Season 3.

mc-trophy

Jang “MC” Min Chul podczas gali wręczenia nagród IEM Season VI.

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general