Tropikalna wyspa w nowym Tropico 5!

Gabriel Dobrev, szef studia Haemimont Games, na targach GamesCom, ujawnił, że jego zespół chce wydać piątą odsłonę strategicznej serii Tropico w kwietniu 2014 roku. Co zobaczymy nowego w Tropico 5?

tropico_5_2

Nowe Tropico nie będzie się dużo różniło od jego poprzedników. Nadal będziemy kierować losami El Presidento na jego tropikalnej wyspie. Czas akcji gry odbywać się będzie między czasami kolonialnymi, aż do współczesności. Pierwszą nowością w Tropico 5 jest możliwość uchwalania własnej konstytucję na wyspie i decydowanie o przepisach zgodnie ze swoim kodeksem i sposobem rządzenia.

tropico_5_1

Zmiany zobaczymy także w systemie handlu. Będziemy mogli tworzyć nowe szlaki handlowe czy kupować okręty dla miasta. Nowym, ciekawym pomysłem w grze jest pojawienie się możliwości tworzenia swojej dynastii. W ten sposób łatwo będziemy mogli obsadzać na najważniejszych stanowiskach np. ambasadora, generała wojska itd. naszych członków rodziny.

tropico_5_3

A teraz bardzo dobre informacje! Dużym zmianą uległ tryb wieloosobowy w nowym Tropico. Dzięki niemu, będziemy mogli rywalizować między sobą lub też współpracować. W trybie multi-player możemy grać maksymalnie w cztery osoby. Gracze zostaną losowo rozrzuceni po całej tropikalnej wyspie. Naszym zadaniem jest osiąganie wyznaczonych celów. Nie będzie jednak to takie łatwe. Pozostali uczestnicy rozgrywki w różny sposób będą chcieli Ci przeszkadzać w ukończeniu zadania. Możemy też podjąć się z nimi współpracy.

tropico_5_4

Jak już wcześniej informowaliśmy, nowe Tropico 5 swoją premierę będzie miało w kwietniu 2014 roku. Gra pojawi się w wersji na konsolę Xbox 360 i komputery PC. Studio Haemimont Games nie podało jeszcze żadnych szczegółów dotyczących wymagań sprzętowych.

1 Komentarz
 1. Super klimat w świetnej grze tylko było by potrzeba posiadać polską wersję ale bez problemu możecie pobrać spolszczenie tutaj tutaj

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general