Wiedźmin 3: Dziki Gon – spora garść informacji

The Witcher 3: Wild Hunt, czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon to jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2014 roku. Dzieło zostało opracowane przez krakowski zespół CD Projekt RED.

wiedźmin3

W nowym Wiedźminie ponownie wcielamy się w znanego z poprzednich odsłon Geralta z Rivii. Cała fabuła gry ma kilka wątków. Wśród nich znalazło się poszukiwanie utraconej miłości Geralta oraz inwazja Nilfgaardu na królestwa północy. Postaramy się także powstrzymać tytułowy Dziki Gon. Trzeci Wiedźmin oferuje sporą swobodę odgrywania postaci, a fabuła jest mocno rozgałęziona, tak aby umożliwić graczom dokonywanie różnych wyborów. Wszystkie główne zadania stworzone są w filmowej jakości. Zobaczymy imponujące i starannie wyreżyserowane sceny. Możemy porzucić część wątków, lecz trzeba liczyć się z wynikającymi z tego faktu konsekwencjami. W grze nie zabraknie wielu misji pobocznych. Studio CD Projekt podało, że przejście wszystkich misji głównych, jak i tych mniej ważny zajmie nam około 100 godzin. Autorzy zadbali o dużą różnorodność wyzwań.

wiedźmin3

W świecie nowego Wiedźmina będziemy eksplorowali jaskinie, prastare ruiny, tętniące życiem wioski oraz wiele innych ciekawych miejsc. W Dzikim Gonie zapolujemy na różne dzikie stwory, dzięki którymi zdobędziemy zysk oraz specjalne nagrody. W grze możemy poruszać się na piechotę oraz na koniu. Cały świat będzie ogromny. Jest on czterdziestokrotnie bardziej rozległy niż ten w The Witcher 2: Assassins of Kings. Przy dobrym rumaku dotarcie z jednego końca mapy na drugi zajmuje około 30-40 minut. Dostępna jest opcja natychmiastowej podróży do miejsc wcześniej przez nas odwiedzonych.

the_witcher_3_wild_hunt_

Świat stworzony przez CD Projekt RED  jest w dużym stopniu dynamiczny. Przykładowo, gdy nasz bohater wykona jakąś misję, sprawi ona, że zagrożona przez bandytów wioska przez strach całkowicie się wyludni. Nowy silnik stworzony przez krakowskie studio o nazwie CDRED Engine 3 został zaprojektowany tak, aby cały czas ładował dane w tle, co pozwoliło uniknąć ekranów wczytywania podczas rozgrywki.

wiedźmin

dziki gon

Zmiany zaszły w systemie walk. Podczas starć wykorzystujemy również otoczenie np. możemy uderzyć w ul os, które zaatakują wrogów. Natomiast gdy zwrócą się w naszą stronę spalimy je znakiem Igni. Poszerzanie zasobu wiedzy o przeciwnikach umożliwia poznanie ich słabych punktów.  Gracze mogą wreszcie przerywać atak w jego trakcie oraz blokować ciosy i wykonywać uniki, nawet gdy zabraknie im kondycji, lecz wtedy nie będą one tak skuteczne jak w pełni sił. Przebudowano sztuczną inteligencje naszych przeciwników. Bohater gry otrzymał aż 96 animacji wykorzystywanych w starciach, podczas gdy w poprzedniej części Wiedźmina miał ich jedynie 20. Zamiast przewrotów Geralt wykonuje teraz szybkie piruety. Autorzy nie są jeszcze pewni czy dodadzą walkę z siodła. Twórcy gry mocno edytowali system znaków. Każdy z pięciu znaków ma podstawowy poziom, a wraz z rozwojem naszego bohatera Geralta, odblokujemy kolejny – drugi stopień. Przykład: drugi poziom Ydren zamiast pułapki na jednego potwora stworzy duże pole, które spowolni wszystkich przebywających w nim nieprzyjaciół.

dziki_gon_wiedzmin

Oczywiście w grze nie zabraknie starć z bossami, m.in. pojawi się lodowy gigant. Niektóre pokonane monstra pozostawią po sobie niemożliwe do dostania w inny sposób składniki służące do przepisów alchemicznych i tworzenia nowych przedmiotów.

wiedzmin_trzy

Ze wstępnych informacji wynika, że Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się na platformach: PC, PlayStation4 oraz XBOX one. Niestety nie podano jeszcze wstępnych wymagań systemowych. Premiera zapowiedziana jest na 2014 rok. Po premierze pierwszej części Wiedźmina, w 2007 roku stała się ona najczęściej kupowaną grą w Polsce. Czy nowy Wiedźmin zawojuje na rynku gier tak dobrze jak jego poprzednicy? Miejmy nadzieję, że tak. Nam pozostaje tylko czekać do 2014 roku.

Na koniec oficjalny trailer nowej gry CD Projekt, zaprezentowany na tegorocznych targach E3:

[youtube id=”qphn7_kztLQ” width=”600″ height=”350″]

2 komentarze
 1. Czekam z kur*wską niecierpliwością!!!!!

  Co tym razem będzie w edycji limitowanej? ;D

 2. Jeszcze nie wiadomo. Myślę, że w następnym newsie o Wiedźminie napiszemy szczegóły dotyczące wymagań na komputer oraz zawartość edycji limitowanej :)

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general