Zaginiona planeta, czyli Lost Planet 3

Lost Planet 3 to kolejna odsłona serii gier akcji. Jej rozgrywka toczy się na zaginionej, pokrytej lodowcami planecie. Seria została stworzona przez japońskie studio Capcom. Trzecią część stworzył jednak zewnętrzny deweloper – studio Spark Unlimited.

game-lost-planet-3

Fabuła gry została zmieniona. W nowym Lost Planet rozgrywkę rozpoczynamy, gdy pierwsi ludzie pojawiają się na planecie E.D.N III. To znaczy, że gra rozgrywa się przed wydarzeniami z Lost Planet: Extreme Condition. Tym razem nie wcielamy się w odważnego żołnierza lub wojownika, lecz teraz będziemy zwykłym pilotem Jima, który wyrusza na tą planetę w poszukiwaniu zysku. Baza kolonizacyjna Coronis na E.D.N III pilnie potrzebuje energii termicznej, więc nasz bohater wraz z  innymi najemnikami musi podjąć się zbadania niebezpiecznych terenów. Na nich znajdują się ogromne potwory – arkidy.

Lost-Planet-3-screenshot

Studio Spark Unlimited postanowiło zrezygnować z pomysłów wprowadzonych do Lost Planet 2, a  powrócić do pierwszej części serii. W “dwójce” mogliśmy podróżować m.in. po pustyniach lub po dżungli. Teraz rozgrywka przeniesiona jest tylko i wyłącznie na lodową krainę. Głównym elementem gry jest kampania solowa opowiadającą powyższą historię. Twórcy duży nacisk położyli na wykorzystanie maszyn bojowych, czyli w szczególności mecha Jima.

lost-planet-3

game-lost-planet

Studio Spark Unlimited postanowiło nie korzystać z silnika stworzonego przez Capcom. Zastąpi go znany silnik Unreal Engine 3. W grę możemy zagrać w trybie singleplayer oraz multiplayer. Ten pierwszy oferuję oczywiście rozwiniętą kampanię, a drugi kilka pod trybów zabawy wieloosobowej. W Lost Planet 3 zagramy na platformach: PC, PS3 oraz XBOX 360. Wymagania sprzętowe do wersji PC nie zostały jeszcze oficjalnie podane.

Na koniec prezentujemy gameplay nowej gry z targów E3:

[youtube id=”7oqLlG9bq5M” width=”600″ height=”350″]

1 Komentarz
 1. Mogliby się zająć multiplayerem. W dwójce był spoko, ale się szybko nudził. ;/

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general