Znamy 4 finalistów turnieju od ZOWIE

Niedawno informowałem Was o turnieju organizowanym wspólnie przez firmę ZOWIE oraz organizację Excello. Dwa jednodniowe turnieje wyłoniły nam już 4 finalistów, którzy to powalczą o podkładki od wcześniej wspomnianego producenta.

Pierwsze zawody odbyły się 18 maja. Wśród zapisanych znaleźliśmy dwie polskie drużyny: Vae Victis oraz ex-Hellfaction. O ile w pierwszej rundzie Polacy dali radę przeciwnikom, o tyle w kolejnej musieli zgodnie uznać wyższość rywali. ex-HF przegrało w ćwierćfinale z chorwackim SnIIp-team 13-10, natomiast Vae Victis uległo późniejszym zwycięzcom turnieju – Team Decerto – 13-8. Decerto w półfinale pokonało wcześniej wspomnianych Chorwatów 2-0 w mapach. Drugim finalistą było francuskie Punchline pokonując wcześniej Węgrów z WiLD.CMStorm również 2-0. Spotkanie finałowe przyniosło nam więcej emocji, a jak już wcześniej wspomniałem, zwycięzcami zostali gracze Decerto wygrywając 2-1 w mapach.

W drugim turnieju kwalifikacyjnym znów mogliśmy zobaczyć w akcji Vae Victis. Zmagania zakończyły się niestety podobnie jak w pierwszej edycji. Polacy w pierwszej rundzie pokonali WAVE.PLAY 13-8, jednak w następnej szans nie dało im Qnatek eSports gromiąc ich 13-5. W półfinale zagrały dwie chorwackie ekipy: Universe.hr oraz ponownie SnIIp-team. Ich przeciwnikami odpowiednio były ekipy Qnatek eSports oraz 2G4L (byłe rave-on). Pierwsze spotkanie rozstrzygnęło się dopiero po 3 mapach, a ostatecznie lepsi okazali się Chorwaci. Tyle szczęścia nie miała za to ekipa SnIIp, która drugi raz odpadała w półfinale eliminacji. Zwycięzcy New Hope byli dla nich za mocni.  Finał drugiego turnieju eliminacyjnego został przełożony na bliżej nieokreślony termin.

Dzisiaj odbędą się trzecie kwalifikacje. Wśród zapisanych mamy cztery polskie ekipy: Lex Talionis, nomercy, ex-Hellfaction oraz No Life Gamers. Muszą one jeszcze potwierdzić swój udział tuż przed rozgrywkami. Trzymajcie za nich kciuki.

eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
Logo
Enable registration in settings - general