TOP7 Biurka gamingowe ranking 2021 – jakie biurko dla graczy wybrać?

Biurka gamingowe są często niedocenianym elementem całego zestawu gracza, a przecież to one są podstawą tej konfiguracji. Jeżeli nie będziemy mieli wystarczająco miejsca na biurku na podkładkę, myszkę, klawiaturę czy monitor, to nie będziemy mogli w pełni rozwinąć skrzydeł i pokazać swoich najlepszych umiejętności. Odpowiednie biurko gamingowe powinno zapewnić wystarczająco dużo miejsca na cały nasz sprzęt dla gracza. Dodatkowo, jeżeli to będzie biurko także z innym przeznaczeniem, np. do nauki czy pracy, to również powinniśmy to wziąć pod uwagę. Istotne jest także, aby zwrócić uwagę na wysokość biurka. Jeżeli będzie zbyt wysokie lub zbyt niskie, to będzie nam zwyczajnie niewygodnie. Oczywiście możemy to spróbować zniwelować dobrym fotelem gamingowym, ale może to nie wystarczyć.

biurka gamingowe ranking 2021

Warto więc przeznaczyć trochę czasu na wybór solidnego i ergonomicznego biurka dla graczy. Istotne jest to, że oprócz po prostu wystarczającej ilości miejsca są one przygotowane do innego wsparcia graczy poprzez dodatkowe funkcje, takie jak: frezowania i organizery do prowadzenia kabli, dodatkowe gniazdka, porty USB czy oświetlenie LED. Są także modele, które mają również wieszaki na napoje czy słuchawki gamingowe. Poniżej przygotowaliśmy checklistę, żebyście wiedzieli jakie biurko gamingowe wybrać.

Jakie biurko gamingowe wybrać?

  •  Pierwszą podstawową sprawą przy wyborze biurka jest ilość dostępnego miejsca w pomieszczeniu. W przypadku, gdy mamy go dużo, to możemy się zdecydować na duże biurko gamingowe narożne, natomiast gdy mamy go mniej, to pozostaje nam szukać mniejszego. Dla wielu optymalne jest biurko gamingowe 160×80, czyli o długości 160 cm i szerokości 80 cm. Dobrze byłoby, abyś wygospodarował tyle miejsca na swój nowy mebel.
  • Dedykowane gamingowe biurko powinno mieć dobrze przemyślane rozprowadzenie kabli. Warto więc decydować się na modele, który mają specjalne podcięcia lub schowki na ich zagospodarowanie.
  • Bardzo istotny jest materiał z jakiego wykonane jest biurko. Trzeba zwrócić uwagę, żeby blat biurka był wykonany z wysokiej klasy płyty wiórowej pokrytej laminatem, a obrzeża były zabezpieczone grubym tworzywem ABS, przynajmniej 1,5 mm. Blaty i obrzeża wykonane ze zwykłej folii papierowej mogą się sprawdzić w regale, ale nie w często eksploatowanym biurku dla gracza. Do tego laminat jest dużo łatwiejszy w utrzymaniu czystości.
  • Ważny jest nie tylko rodzaj materiału, ale także grubość blatu jakie ma biurko gamingowe. Gamingowe biurka powinny mieć grubość blatu 22 mm. Jest ona optymalna, ponieważ zapewnia on wystarczającą wytrzymałość. Cieńsze blaty, np. 18 mm mogą nie dać wystarczającej wytrzymałości, natomiast grubsze np. 28 i więcej mogą spowodować, że biurko będzie niepotrzebnie zbyt ciężkie, a także droższe.
  • Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe akcesoria w biurku, np. podstawki pod monitor, uchwyt na kubek czy specjalny wieszak na słuchawki. W wielu modelach dołączane jest także atrakcyjne oświetlenie za pomocą listwy LED, którą można kolorystycznie dostroić z resztą zestawu gamingowego.
  • Istotne jest także przeznaczenie jakie ma mieć Twój mebel. Jeżeli oprócz grania ma także być miejscem do nauki lub pracy, to warto wybrać biurko gamingowe z szufladami lub półkami. Jeżeli tego nie potrzebujesz, to być może wystarczające okaże się tanie biurko gamingowe z samym blatem i odpowiednim kształtem.
  • Mam nadzieję, że powyższe rady ułatwią odpowiedź na pytanie jakie biurko gamingowe wybrać. Dla ułatwienia przygotowaliśmy zestawienie naszym zdaniem najlepszych.
jakie biurko gamingowe kupic
back to menu ↑

Biurka gamingowe ranking 2021

Biorąc pod uwagę powyższą checklistę przygotowaliśmy zestawienie pod tytułem Biurka gamingowe ranking 2021. Przeglądaliśmy oferty dostępnych mebli na rynku i staraliśmy się wybrać modele optymalne. Unikaliśmy modeli szczególnie drogich, chcieliśmy zaproponować Wam gamingowe biurka w przyzwoitym budżecie. Przedstawimy oczywiście te mega wypasione w odjechanych cenach i jeżeli rzeczywiście dysponujecie takim budżetem, to przeznaczcie je na nie. W rankingu zawarte są także biurka gamingowe tanie dla osób z ograniczoną kwotą do wydania. Przejdźmy więc do konkretów i dowiedzmy się kto wygrał. Na początek przedstawimy wszystkie wyróżnione modele, a następnie zaprezentujemy opisy każdego z modeli. Klikając w zdjęcia lub nazwy modeli zostaniecie przeniesieni do najlepszych ofert cenowych.

jakie biurko gamingowe ranking

 

back to menu ↑

Najlepsze biurko gamingowe ranking

 1. Tezaur TZRB213-Z113 – najlepsze biurko gamingowe z szufladami
 2. Tezaur TZRB211-Z113 – czarne biurko gamingowe
 3. Tezaur TZRB212-C913 – biurko gamingowe 160×80
 4. Cosentini – biurko gracza 140×65
 5. Silver Monkey GD-140 – wygodne biurko dla graczy
 6. Soges – budżetowe biurko do gier
 7. Daming TOP – duże biurko gamingowe narożne
 8. Daming STANDARD – tanie biurko narożne dla graczy
 9. Daming TOP 160×80 – białe burko gamingowe 160×80
 10. Baqal – biurko gamingowe szare
 11.  Destroyer LED FX1 – tanie biurko gamingowe
back to menu ↑

1. Tezaur TZRB213-Z113

Najlepsze biurko gamingowe z szufladami

W rankingu biurek gamingowych na pierwszym miejscu umieściliśmy model TZRB213-Z113 z kolekcji Tezaur. Biurko jest produkowane przez renomowaną polską firmę Fabryki Mebli “FORTE”. Model TZRB213 doskonale łączy funkcję biurka gaminowego ze standardowym biurkiem komputerowym, które służy do nauki lub pracy. Półka z podwyższeniem daje dodatkowe miejsce na dwa duże monitory oraz nie zabiera miejsca na biurku na dodatkowe rzeczy, takie jak: pady, konsolę, tablet czy zeszyty. Dodatkowo na podwyższeniu można umieścić np. głośniki. Do tego jest to biurko zbliżone do rozmiarów 160×80, ponieważ ma 160 cm długości, natomiast 72 cm szerokości. Istotne jest jednak, to że na biurku jest w zasadzie więcej miejsca niż na stanardowym o szerokości 80 cm, ponieważ nadstawka pozwala nam na uzyskanie dodatkowej przestrzeni.

To biurko gamingowe z szufladami, a w zasadzie z jedną szufladą i szafką doskonale sprawdzi się w codziennym użytkowaniu za dnia oraz do wielogodzinnych rozgrywek wieczorami i w weekendy. Pojemna szuflada i szafka pozwolą na przechowanie rzeczy związanych z nauką lub pracą jak zeszyty i dokumenty lub rzeczy związane z graniem, takie jak pudełka z grami, dodatkowy sprzęt gamingowy czy inne akcesoria gracza.

Na powyższych zdjęciach widzimy jak sprytnie zostało przemyślane prowadzenie kabli w tym biurku. Z tyłu biurka mamy specjalne frezowanie, które ułatwia prowadzenie kabli od monitora. Dodatkowo mamy także specjalną “tubę” prowadzącą do połączenia z komputerem dla myszki, klawiatury czy pada. Pozwala to dobrze zorganizować przewody na biurku, żeby nie przeszkadzały w codziennej rozgrywce.

Powyżej widać także przykładowe możliwości ustawienia kolorów listwy LEDowej dołączonej do biurka do gamingu. Na zdjęciach są przedstawione najbardziej popularne kolory: czerwony, zielony i niebieski. Oczywiście można ustawić także inne z palety RGB.

Nie zapominajmy także o materiale z jakiego zostało wykonane to biurko gamingowe czarne. Konstrukcja biurka została wykonana z wysokiej jakości płyty wiórowej, a blat ma grubość 22 mm. Płytę pokrywa świetny czarny laminat, który jest łatwy w czyszczeniu. Kanty biurka zostały zabezpieczone solidnym obrzeżem ABS. 

back to menu ↑

2. Tezaur TZRB211-Z113

Czarne biurko gamingowe

Drugie miejsce i ponownie biurko gamingowe czarne z kolekcji Tezaur. Na pierwszy rzut oka jest to model bardzo zbliżony do zwycięzcy rankingu biurek dla graczy. W szczegółach jest jednak kilka różnic. W konstrukcji tego biurka wykorzystano te same, wysokiej jakości materiały, czyli solidną laminowaną płytę wiórową i obrzeże ABS. Mebel ma te same wymiary zbliżone do naszego ideału: biurko gamingowe 160×80. Tak jak poprzednik jest nieco węższe, bo ma 72 cm głębokości. Sama konstrukcja blatu jest inna. W modelu TZRB211 blat ma wcięcie do środka biurka, tam gdzie jest przestrzeń na nogi.

Jak widać na zdjęciach jest jeszcze kilka różnic. Po pierwsze nie jest to biurko gamingowe z szufladami, nie ma też szafki z drzwiczkami Zastąpiono je półkami, który przy składaniu można zamontować z lewej lub z prawej strony biurka. Dodatkowo same boki biurka są jakby pochylone do przodu, co nadaje biurku bardziej agresywnego, gamingowego designu. Model ten poleciłbym graczom, którzy wolą siedzieć bliżej monitora.

Pozostałe elementy w biurku są identyczne jak w modelu wyżej. Prowadzenie kabli zostało tak samo zaprojektowane oraz przewidziano tą samą nadstawkę pod monitory.

back to menu ↑

3. Tezaur TZRB212-C913

Biurko gamingowe 160x80 (160x70)

Na trzecim miejscu naszego rankingu umieszczamy ostatni model z kolekcji Tezaur, czyli TZRB212-C913. Jest on w nieco innej kolorystyce, niż poprzedniki. Oprócz czarnego koloru mamy także elementy mebla wykonane z płyty meblowej w pomarańczowym laminacie, z którego została wykonana półka pod biurkiem, miejsce na komputer oraz nadstawka. Takie rozwiązanie powinny przypaść szczególnie do gustu młodszym graczom. To biurko świetnie prezentowałby się z fotelem gamingowym w podobnej kolorystyce. Nie jest to w pełni biurko gamingowe 160×80, tak samo jak w przypadku wcześniejszych modeli. Natomiast idziemy w zaparte, że nadstawka daje nam dodatkowe miejsce, które może zrekompensować nam nieco węższy blat – w tym przypadku 160×70. Oczywiście odległość od monitora jest mniejsza, ale jeśli chodzi o ilość miejsca na biurku, to jest naprawdę dobrze.

W biurku zastosowano podobne rozwiązania do prowadzenia kabli jak w przypadku poprzedników. Mamy podfrezowanie z tyłu na kable od monitora. Na samym biurku mamy umieszczoną centralnie puszkę na odprowadzenie przewodów do PC.

TZRB212-C913 to bardzo dobre biurko gamingowe. Często też można je kupić w promocji -10% lub nawet -15%, więc warto regularnie sprawdzać cenę. Trudno znaleźć lepsze gamingowe biurko za takie pieniądze. 

back to menu ↑

4. Daming TOP

Duże biurko gamingowe narożne

Potrzebujesz duże biurko gamingowe narożne? Może zainteresować Ciebie oferta firmy Daming. Proponuje ona kilka wariantów swojego produktu i możesz zbudować kilka konfiguracji. Tutaj przedstawiamy najbardziej zaawansowany model, czyli TOP. Główne zalety poniżej:

  • regulowane, stabilne nogi – zakres regulacji 3 cm
  • gniazdo 230V z USB, ułatwia organizację kabli + można wykorzystać np. jako ładowarkę do telefonu czy tabletu lub też jako szybkie podłączenie konsoli
  • przepust na kable
  • taśma LED dla efektów wizualnych
  • gruby, wytrzymały blat 36 mm (tutaj trochę przesadzono)

Na aukcjach tego producenta na Allegro można znaleźć także tańsze, mniej wypasione wersje.

 

back to menu ↑

5. Daming Standard

tanie biurko gamingowe narożne daming standard

Tanie biurko dla graczy narożne

Dla osób, które potrzebuję biurko narożne przygotowaliśmy nieco bardziej budżetowa ofertę. W zasadzie to tak naprawdę są dwa proste stoły, które możemy połączyć w biurko. To tanie biurko gamingowe narożne ma jedną główną zaletę – jest tanie. Ale nie tylko, poniżej lista dodatkowych:

  •  regulowane, stabilne nogi – 3 cm regulacji
  • sporo miejsca
  • blat z płyty laminowanej, 18 mm – nie jest to idealne, ale wystarczające w tej cenie
back to menu ↑

6. Daming TOP 160x80

Białe biurko gamingowe 160x80

Potrzebujesz dobrego biurka gamingowego 160×80? Mamy dla Ciebie propozycję białego biurka dla graczy od Daming. Jest to prosta, ale efektywna konstrukcja, która pozwala na zachowanie bardzo dobrej ceny. Główne zalety tego mebla wypunktowaliśmy poniżej:

  • dobry stosunek ceny do jakości
  • wymiary 160×80 – naszym zdaniem idealny wymiar biurka gamingowego
  • przepust na kable ustawiony centralnie
  • dodatkowe gniazdka na blacie z portem USB
  • regulowane nogi – 3 cm regulacji
  • gruby 36 mm blat (może nawet za gruby)
back to menu ↑

7. Biurko Baqal

biurko gamingowe szare do 500 zł baqal

Biurko gamingowe szare do 500 zł

Model Baqal znajdziemy w sklepie internetowym Selsey w cenie od 399 zł. To biurko gamingowe szare zakwalfikowaliśmy jednak w przedziale do 500 zł, ponieważ zapewne każdy z Was będzie chciał skorzystać z możliwych opcji dodatkowych, a każde z nich jest dodatkowo płatne. Na dzień publikacji mamy możliwość dodania: uchwytu na słuchawki, panelu LED, przepustu na kable, maskownicy oraz możemy wybrać kolor nóżek (czarne albo białe). Na stronie Selsey możemy znaleźć także ten model z innym kolorem blatu, oprócz szarego, mamy do wyboru również biały i czarny. 

back to menu ↑

8. Destroyer LED FX1

Tanie biurko gamingowe

Dla osób, które potrzebują naprawdę taniego biurka gamingowego przygotowaliśmy propozycję najlepszą z najtańszych. Długo się zastanawialiśmy czy je tutaj prezentować, bo obecnie uważamy, że za dobre biurko trzeba zapłacić od 500 do 700 zł, ale mamy świadomość, że nie każdy chce i może tyle wydać. Dla osób, które oczekują prostego designu w biurku gamerskim to jest naprawdę dobra opcja. 

  • oświetlenie LED
  • przepust na kable
  • prosty, schludny design
2 komentarze
 1. […] KLIKNIJ W ZDJĘCIE I ZOBACZ RANKING BIUREK GAMINGOWYCH […]

 2. Genesis HOLM 300 to poezja w czystej postaci.:)

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general