TOP7 Biurka gamingowe ranking 2023 – jakie biurko dla graczy wybrać?

Biurka gamingowe są często niedocenianym elementem całego zestawu gracza, a przecież to one są podstawą tej konfiguracji. Jeżeli nie będziemy mieli wystarczająco miejsca na biurku na podkładkę, myszkę, klawiaturę czy monitor, to nie będziemy mogli w pełni rozwinąć skrzydeł i pokazać swoich najlepszych umiejętności. Odpowiednie biurko gamingowe powinno zapewnić wystarczająco dużo miejsca na cały nasz sprzęt dla gracza. Dodatkowo, jeżeli to będzie biurko także z innym przeznaczeniem, np. do nauki czy pracy, to również powinniśmy to wziąć pod uwagę. Istotne jest także, aby zwrócić uwagę na wysokość biurka. Jeżeli będzie zbyt wysokie lub zbyt niskie, to będzie nam zwyczajnie niewygodnie. Oczywiście możemy to spróbować zniwelować dobrym fotelem gamingowym, ale może to nie wystarczyć.

biurka gamingowe ranking 2021

Warto więc przeznaczyć trochę czasu na wybór solidnego i ergonomicznego biurka dla graczy. Istotne jest to, że oprócz po prostu wystarczającej ilości miejsca są one przygotowane do innego wsparcia graczy poprzez dodatkowe funkcje, takie jak: frezowania i organizery do prowadzenia kabli, dodatkowe gniazdka, porty USB czy oświetlenie LED. Są także modele, które mają również wieszaki na napoje czy słuchawki gamingowe. Poniżej przygotowaliśmy checklistę, żebyście wiedzieli jakie biurko gamingowe wybrać.

Jakie biurko gamingowe wybrać?

  •  Pierwszą podstawową sprawą przy wyborze biurka jest ilość dostępnego miejsca w pomieszczeniu. W przypadku, gdy mamy go dużo, to możemy się zdecydować na duże biurko gamingowe narożne, natomiast gdy mamy go mniej, to pozostaje nam szukać mniejszego. Dla wielu optymalne jest biurko gamingowe 160×80, czyli o długości 160 cm i szerokości 80 cm. Dobrze byłoby, abyś wygospodarował tyle miejsca na swój nowy mebel.
  • Dedykowane gamingowe biurko powinno mieć dobrze przemyślane rozprowadzenie kabli. Warto więc decydować się na modele, który mają specjalne podcięcia lub schowki na ich zagospodarowanie.
  • Bardzo istotny jest materiał z jakiego wykonane jest biurko. Trzeba zwrócić uwagę, żeby blat biurka był wykonany z wysokiej klasy płyty wiórowej pokrytej laminatem, a obrzeża były zabezpieczone grubym tworzywem ABS, przynajmniej 1,5 mm. Blaty i obrzeża wykonane ze zwykłej folii papierowej mogą się sprawdzić w regale, ale nie w często eksploatowanym biurku dla gracza. Do tego laminat jest dużo łatwiejszy w utrzymaniu czystości.
  • Ważny jest nie tylko rodzaj materiału, ale także grubość blatu jakie ma biurko gamingowe. Gamingowe biurka powinny mieć grubość blatu 22 mm. Jest ona optymalna, ponieważ zapewnia on wystarczającą wytrzymałość. Cieńsze blaty, np. 18 mm mogą nie dać wystarczającej wytrzymałości, natomiast grubsze np. 28 i więcej mogą spowodować, że biurko będzie niepotrzebnie zbyt ciężkie, a także droższe.
  • Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe akcesoria w biurku, np. podstawki pod monitor, uchwyt na kubek czy specjalny wieszak na słuchawki. W wielu modelach dołączane jest także atrakcyjne oświetlenie za pomocą listwy LED, którą można kolorystycznie dostroić z resztą zestawu gamingowego.
  • Istotne jest także przeznaczenie jakie ma mieć Twój mebel. Jeżeli oprócz grania ma także być miejscem do nauki lub pracy, to warto wybrać biurko gamingowe z szufladami lub półkami. Jeżeli tego nie potrzebujesz, to być może wystarczające okaże się tanie biurko gamingowe z samym blatem i odpowiednim kształtem.
  • Mam nadzieję, że powyższe rady ułatwią odpowiedź na pytanie jakie biurko gamingowe wybrać. Dla ułatwienia przygotowaliśmy zestawienie naszym zdaniem najlepszych.
jakie biurko gamingowe kupic
back to menu ↑

Biurka gamingowe ranking 2023

Biorąc pod uwagę powyższą checklistę przygotowaliśmy zestawienie pod tytułem Biurka gamingowe ranking 2023. Przeglądaliśmy oferty dostępnych mebli na rynku i staraliśmy się wybrać modele optymalne. Unikaliśmy modeli szczególnie drogich, chcieliśmy zaproponować Wam gamingowe biurka w przyzwoitym budżecie. Przedstawimy oczywiście te mega wypasione w odjechanych cenach i jeżeli rzeczywiście dysponujecie takim budżetem, to przeznaczcie je na nie. W rankingu zawarte są także biurka gamingowe tanie dla osób z ograniczoną kwotą do wydania. Przejdźmy więc do konkretów i dowiedzmy się kto wygrał. Na początek przedstawimy wszystkie wyróżnione modele, a następnie zaprezentujemy opisy każdego z modeli. Klikając w zdjęcia lub nazwy modeli zostaniecie przeniesieni do najlepszych ofert cenowych.

jakie biurko gamingowe ranking

 

back to menu ↑

Najlepsze biurko gamingowe ranking

 1. Szerokie biurko gamingowe 200 cm – SUPERNOVA215
 2. Nowoczesne biurko gamingowe 160 cm – SUPERNOVA211
 3. Narożne biurko gamingowe 
 4. Czarne biurko gamingowe 160 cm SUPERNOVA221
 5. Biurko gamingowe z szufladą i szafką
 6. Duże czarne biurko dla graczy 200 cm – SUPERNOVA214
 7. Czarno-pomarańczowe biurko do gier – SUPERNOVA212
back to menu ↑

SUPERNOVA215 - najlepsze biurko gamingowe o szerokości 200 cm

Najlepsze biurko gamingowe

W rankingu biurek gamingowych na pierwszym miejscu umieściliśmy model SUPERNOVA215 oferowany przez sklep PYspace. Biurko jest produkowane w Polsce. Model SUPERNOVA215 doskonale łączy funkcję biurka gaminowego ze standardowym biurkiem komputerowym, które służy do nauki lub pracy. Półka z podwyższeniem daje dodatkowe miejsce na trzy duże monitory oraz nie zabiera miejsca na biurku na dodatkowe rzeczy, takie jak: pady, konsolę, tablet czy zeszyty. Dodatkowo na podwyższeniu można umieścić np. głośniki. Do tego jest to biurko bardzo szerokie o rozmiarach 200×72 cm, czyli ma 200 cm długości, natomiast 72 cm szerokości. Istotne jest jednak, to że na biurku jest w zasadzie więcej miejsca niż na stanardowym o tej szerokości, ponieważ nadstawka pozwala nam na uzyskanie dodatkowej przestrzeni.

To biurko gamingowe 200 cm wyposażone jest w miejsce na komputer i strefę z półką na przechowywanie. Sprawdzi się w codziennym użytkowaniu za dnia oraz do wielogodzinnych rozgrywek wieczorami i w weekendy. Pojemne wnęki pozwolą na przechowanie rzeczy związanych z nauką lub pracą jak zeszyty i dokumenty lub rzeczy związane z graniem, takie jak pudełka z grami, dodatkowy sprzęt gamingowy czy inne akcesoria gracza.

Na powyższych zdjęciach widzimy jak sprytnie zostało przemyślane prowadzenie kabli w tym biurku. Z tyłu biurka mamy specjalne frezowanie, które ułatwia prowadzenie kabli od monitora. Dodatkowo mamy także specjalną “tubę” prowadzącą do połączenia z komputerem dla myszki, klawiatury czy pada. Pozwala to dobrze zorganizować przewody na biurku, żeby nie przeszkadzały w codziennej rozgrywce.

Powyżej widać także przykładowe możliwości ustawienia kolorów listwy LEDowej dołączonej do biurka do gamingu. Na zdjęciach są przedstawione najbardziej popularne kolory. Oczywiście można ustawić także inne barwy. Nie zapominajmy także o materiale z jakiego zostało wykonane to biurko gamingowe czarne. Konstrukcja biurka została wykonana z wysokiej jakości płyty wiórowej, a blat ma grubość 22 mm. Płytę pokrywa świetny czarny laminat, który jest łatwy w czyszczeniu. Kanty biurka zostały zabezpieczone solidnym obrzeżem ABS.

Recenzja biurka gamingowego SUPERNOVA215

back to menu ↑

SUPERNOVA211 - białe biurko gracza 160x80 (72)

Białe biurko gamingowe

Drugie miejsce i ponownie biurko gamingowe białe z kolekcji SUPERNOVA. Na pierwszy rzut oka jest to model bardzo zbliżony do zwycięzcy rankingu biurek dla graczy. W szczegółach jest jednak kilka różnic. W konstrukcji tego biurka wykorzystano te same, wysokiej jakości materiały, czyli solidną laminowaną płytę wiórową i obrzeże ABS. Mebel ma mniejsze wymiary, zbliżone do naszego ideału: biurko gamingowe 160×80. Tak jak poprzednik jest nieco węższe, bo ma 72 cm głębokościSama konstrukcja blatu jest inna. W modelu SUPERNOVA211 blat ma wcięcie do środka biurka, tam gdzie jest przestrzeń na nogi.

Recenzja białego biurka dla graczy

 

Jak widać na zdjęciach jest jeszcze kilka różnic. Po pierwsze nie jest to biurko czarne, do tego jest mniejsze. Ma za to dwie półki, które przy składaniu można zamontować z lewej lub z prawej strony biurka. Dodatkowo same boki biurka są jakby pochylone do przodu, co nadaje biurku bardziej agresywnego, gamingowego designu. Model ten poleciłbym graczom, którzy wolą siedzieć bliżej monitora.

Pozostałe elementy w biurku są bardzo podobne jak w modelu wyżej. Prowadzenie kabli zostało tak samo zaprojektowane oraz przewidziano tą samą nadstawkę pod monitory.

back to menu ↑

Czarno-pomarańczowe biurko do gier

Biurko gamingowe 160x80 (160x70)

Na trzecim miejscu naszego rankingu umieszczamy model z kolekcji SUPERNOVA212. Jest on w nieco innej kolorystyce, niż poprzedniki. Oprócz czarnego koloru mamy także elementy mebla wykonane z płyty meblowej w pomarańczowym laminacie, z którego została wykonana półka pod biurkiem, miejsce na komputer oraz nadstawka. Takie rozwiązanie powinny przypaść szczególnie do gustu młodszym graczom. To biurko świetnie prezentowałby się z fotelem gamingowym w podobnej kolorystyce. Nie jest to w pełni biurko gamingowe 160×80, tak samo jak w przypadku wcześniejszych modeli. Natomiast idziemy w zaparte, że nadstawka daje nam dodatkowe miejsce, które może zrekompensować nam nieco węższy blat – w tym przypadku 160×70. Oczywiście odległość od monitora jest mniejsza, ale jeśli chodzi o ilość miejsca na biurku, to jest naprawdę dobrze.

W biurku zastosowano podobne rozwiązania do prowadzenia kabli jak w przypadku poprzedników. Mamy podfrezowanie z tyłu na kable od monitora. Na samym biurku mamy umieszczoną centralnie puszkę na odprowadzenie przewodów do PC.

SUPERNOVA212 to bardzo dobre biurko gamingowe. Często też można je kupić w promocji -10% lub nawet -15%, więc warto regularnie sprawdzać cenę. Trudno znaleźć lepsze gamingowe biurko za takie pieniądze. 

back to menu ↑

Duże czarne biurko dla graczy 200 cm - SUPERNOVA214

SUPERNOVA214 sprawdzi się idealnie w domowym biurze, które wieczorem zamienia się w gaming room. Ma długi, 200 cm blat, więc ma się tutaj sporo możliwości co do konfiguracji setupu. W konfiguracji gaming + biuro, spokojnie na biurku zmieści się laptop, tablet i notatnik. Do tego dostawiamy 2 lub 3 monitory, które mogą służyć i do pracy i do gamingu. Jeżeli potrzeba to można jeszcze dostawić urządzenie wielofunkcyjne na głównym blacie lub na dostawce z półkami. PeCeta także można postawić w co najmniej 3 miejscach, np. na głównym blacie, na nadstawce lub pod blatem. W zasadzie pod blatem można go wstawić w jedną z półek lub postawić z tyłu za dostawką. Możliwości jest naprawdę sporo.

Co do samych materiałów, to mamy tutaj zachowany wysoki standard charakterystyczny dla całej serii. Płyta meblowa, laminowana – blat o grubości 22 mm. Całość zabezpieczona trwałym obrzeżem ABS. O jakości wykonania całości biurka naprawdę można powiedzieć, że jest solidne.

Funkcjonalnie biurko ma ciekawe rozwiązania. Po pierwsze ma frezowanie za półką, które pozwala spokojnie sobie poprowadzić kable z tyłu za monitorem. Po drugie ma nacięcie w rogu po półką, co też ułatwia prowadzenie kabli. A do tego jeszcze na środku przepust na kable. Łączyna, która jest puszczona pod blatem i łączy boki biurka może być wykorzystana jako super maskownica do kabli.

Niewątpliwie bardzo ważny jest blat. Który jest… bardzo szeroki w końcu to 200 cm, 2 metry. Jeżeli chodzi o głębokość to w centralnej części to sześćdziesiątkilka centymetrów ze względu na wcięcie. W najgłębszym punkcie to 72 cm. Jest to sporo miejsca. Do tego dochodzi nadstawka pod monitory, która powoduje, że nie zajmują one miejsca na blacie. Nie ma też konieczności kupowania ramienia do monitora. Mamy za to listwę LED pod nadstawką w standardzie. Robi klimat.

back to menu ↑

Czarne biurko gamingowe 160 cm - SUPERNOVA221

SUPERNOVA221 to biurko o charakterystycznym, agresywnym kształcie. Posiada bardzo głębokie wcięcie w blacie, co powoduje, że jesteśmy naprawdę blisko monitora. Głębokość biurka w tym miejscu to niewiele ponad 50 cm. Przypadnie ono do gustu w szczególności tym graczom, którzy lubią być bardzo blisko monitora. Jednocześnie poza strefą środkową jest sporo miejsca, bo biurko w najszerszym miejscu ma ~70 cm. Szerokość blatu to 160 cm. Ostatecznie powoduje to, że mamy nadal sporo miejsca na biurku, aby postawić napój czy odłożyć słuchawki.

Test biurka dla graczy by Veggie

Na blacie mamy także półkę pod monitor, która powoduje odzyskanie miejsca na blacie. Jest ona innej konstrukcji, niż w reszcie modeli. Po pierwsze jest ażurowa, a po drugie nie rozciąga się na cały blat. Współgra z całością designu biurka, który jak już wspominałem, jest bardziej agresywny. Natomiast sama półka jest dość wąska. W zależności od potrzeb, w tym biurku można spokojnie postawić monitory na półce lub zamontować ramię na monitory, jeżeli jesteśmy w jej posiadaniu.

Test SUPERNOVA221 wykonany przez KamilEater

Biurko ma także dwa “boksy”. W jednym z nich możemy zamontować półkę, co daje nam dwie spore wnęki na przechowywanie gadżetów czy książek i zeszytów. Drugim jest oczywiście miejscem na PC.

1 Komentarz
 1. […] KLIKNIJ W ZDJĘCIE I ZOBACZ RANKING BIUREK GAMINGOWYCH […]

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general