W tym artykule przedstawimy Wam klawiatury, których używają najlepsi gracze Counter Strike: Global Offensive. Podobnie jak w przypadku myszek wspominanych w tym tekście, tak i w przypadku klawiatur zróżnicowanie nie jest tak duże jak początkowo mogłoby się wydawać. 

O czym pamiętać wybierając klawiaturę do CS:GO? Pierwsza podstawowa sprawa (tak samo jak w przypadku innego sprzętu peryferyjnego) – własny komfort. Nawet najlepsze parametry nie zastąpią Ci wygody i swobody ruchów. To nie znaczy, że parametry nie są potrzebne. Warto wybrać klawiaturę z klawiszami makro, które będzie można wykorzystać w CS:GO. Ponadto przydadzą się również przełączniki mechaniczne pozwalające nad dużo lepsze czucie podczas gry. Zobaczcie zresztą sami, co wybierają najlepsi gracze CS:GO, a wśród nich: Jarosław „pasha” Jarząbkowski oraz Filip „NEO” Kubski.

Klawiatura do CS:GOProfesjonalni gracze
pashaBiceps, TaZ
NEO, byali
Snax, Guardian
GeT_RiGht, f0rest, xizt
ScreaM, shoxie
dupreeh
dev1ce
n0thing, Semphis, shroud
flamie, dosia, AdreN
Happy, disco doplan, Smithzzz,
cajunb, Rubino, k0nfig, Magiskb0Y, MSL, ryx
olofmeister, dennis, JW, Lekr0, flusha, boltz, fnx, TACO, fer,
Skadoodle, autimatic,
MIONIX ZIBALFriiis, AcilioN
Ozone Strike BattleXANTARES, mou

KlawiaturaPrzedział cenowy

Klawiatury do CS:GO do 50 zł

Klawiatury do CS:GO do 100 zł

Klawiatury do CS:GO do 150 zł

Klawiatury do CS:GO do 200 zł

Klawiatury do CS:GO do 250 zł

Klawiatury do CS:GO bez limitu ceny

TESORO Colada Saint – sprawdź parametry i cenę!

klawiatura do cs go

Jakiej klawiatury używa pasha? Oczywiście TESORO Colada Saint. Podobnie zresztą jak jego drużynowy kolega – Wiktor „TaZ” Wojtas. Colada Saint to klawiatura mechaniczna z przełącznikami Cherry MX dostępnymi w wersjach: Black, Blue, Brown oraz Red. Klawiatura została wyposażona w Full N-Key Rollover, co oznacza, że wciśnięcie każdego klawisza jest rejestrowane oddzielnie. Nie ma więc szans, że naszych jakikolwiek ruch w CS:GO zostanie pominięty przez komputer podczas rozgrywki.

pasha klawiatura cs go
pashabiceps używa TESORO Colada Saint na turnieju / fot. HLTV.org

 Dodatkowo klawiatura została wyposażona w trzy dodatkowe przyciski umieszczone pod spacją. Są łatwo dostępne za pomocą kciuka, więc można na nich dodać dodatkowe komendy podczas gry w CS:GO, takie jak chociażby bindy na kupowanie broni.

Dodatkowe zalety tej klawiatury mechanicznej, to podświetlenie klawiszy, dodatkowe dwa porty USB, port DC-IN do zasilania zewnętrznych urządzeń, gniazdo na mikrofon oraz słuchawki. Zaporowa niestety może okazać się cena, z którą możecie zapoznać się na Ceneo.

TESORO Colada Evil – kliknij, aby sprawdzić parametry i cenę!

tesoro-colada-evil-cs-go

Koledzy paszy z Virtus.PRO – Filip „NEO” Kubski oraz Paweł „byali” Bieliński używają innej wersji kolorystycznej Colady – TESORO Colada Evil. Klawiatura różni się w zasadzie tylko kolorami. Evil jest czarna, a Saint srebrna. Poza tym posiada wszystkie cechy wspomnianej wcześniej wersji klawiatury. Musicie zdecydować, który wariant lepiej pasuje do Waszego zestawu CS:GO.

TESORO Durandal – kliknij, aby sprawdzić parametry i cenę!

tesoro-durandal-cs-go

Klawiatury TESORO Durandal używa czwarty gracz 2014 roku według HLTV.org – Janusz „Snax” Pogorzelski. Podstawowa wersja Durandal jest tańsza od wyżej wspomnianej Colady, tym samym posiada nieco gorsze wyposażenie. Mimo wszystko jest to z pewnością świetna klawiatura mechaniczna do CS:GO.

W Durandal mamy do wyboru 4 rodzaj przełączników mechanicznych MX Cherry: black, brown, blue oraz red. Klawiatura została wyposażona w technologię 6-key rollover, która umożliwia przyciśnięcie 6 klawiszy jednocześnie, a każdy z nich jest oddzielnie rejestrowany. Żywotność klawiszy producent ocenia na 50 milionów wciśnięć.   Durandal posiada również wbudowane klawisze multimedialne oraz niepowtarzalny, gamingowy design.   Steelseries 6gv2 – kliknij, aby sprawdzić parametry i cenę!   SteelSeries-6Gv2-CSGO   Klawiatura dla graczy używana głównie przez szwedzkich profesjonalistów Counter Strike’a. Niegdyś używana przez graczy NiP, takich jak GeT_RiGht, f0rest czy xizt. Obecnie grają na niej zawodnicy fnatic: JW, olofmeister, flusha, krimz oraz pronax.  

Na pierwszy rzut oka Steelseries 6gv2 wydaje się zwyczajną klawiaturą. Nie świeci, nie błyszczy, nie gra, ani nie tańczy. Producent postawił w tym wypadku na efektywność. Zastosowano wysokiej jakości przełączniki mechaniczne. Dodatkowo klawisze zostały zamocowane na metalowej płycie, co zapewnia wysoką wytrzymałość sprzętu. Jeżeli zdenerwujecie się i nie dacie opanować podczas rozgrywki w CS:GO, to możecie dać upust emocjom i uderzyć w klawiaturę. Powinna ona wytrzymać, o ile oczywiście nie macie takiego bicepsu jak pasha.

Razer Blackwidow – sprawdź parametry i cenę!

razer-black-widow-counter-strike

Francuscy gracze CS:GO zdecydowanie częściej używają sprzętu Razera. Tak też jest w przypadku klawiatur. Razer Blackwidow ma wiele wersji, także każdy powinien znaleźć coś w swoim przedziale cenowym. Dla przykładu ScreaM używa Razer Blackwidow Stealth, natomiast shoxie gra na Razer Blackwidow Ultimate. Poza tym na rynku są dostępne jeszcze wersje Chroma, Tournament oraz po prostu Razer Blackwidow.

 

Klawiatury mechaniczne z serii Blackwidow zostały wyposażone w autorskie przełączniki Razera, które mają mieć większą wytrzymałość niż inne przełączniki. W przypadku Razera to 60 mln wciśnięć, a pozostałe mają 50 mln. Występują one w dwóch kolorach: Green – głośne oraz Orange – ciche. Ponadto klawiatura została wyposażona w technologię 10-key n-rollover, która pozwala rejestrować 10 przycisków jednocześnie.

Wszystkie przyciski klawiatury są w pełni programowalne, co pozwala tworzyć makra ułatwiające grę w CS:GO.