Bardzo ważny aspekt naszego sprzętu to słuchawki do CS:GO 2020. Wszyscy dobrze wiem dobre pozycjonowanie dźwięku liczy się w grach, takich jak: Counter Strike: Global Offensive. W związku z tym postanowiliśmy się przyjrzeć na jakim sprzęcie grają profesjonalni gracze CS:GO. Lista i opis headsetów poniżej.

Słuchawki do CS:GO ranking 2020

Poniżej znajduje się ranking słuchawek do CS:GO, który został stworzony w oparciu o liczbę użytkujących je profesjonalnych graczy. Lista zawodników była bardzo długa, więc można przyjąć, że zestawienie jest bardzo miarodajne. Poniżej rankingu znajdziecie szczegółową listę, z której dowiecie się jakich słuchawek gamingowych używa s1mple czy coldzera.

 1. Kingston HyperX Cloud II
 2. Sennheiser G4ME ZERO
 3. HyperX Cloud Alpha
 4. Steelseries Arctis Pro
 5. Sennheiser GSP 600
 6. HyperX Cloud I
 7. Logitech G PRO
 8. Turtle Beach Elite Pro
 9. Steelseries Siberia

Tanie słuchawki do CS:GO do 50 zł

tracer expert słuchawki do 50 zł

Wśród tanich słuchawek do CS:GO do 50 zł znajdziemy produkty takich firm jak: Tracer, Genesis czy Mediatech. Nie można się spodziewać po nich fajerwerków, super jakości dźwięku, ale wbrew pozorom można trafić na całkiem niezłe pozycjonowanie. To jest właśnie najważniejsze podczas rozgrywki w CSa. Wśród najlepszych widzimy tutaj dwie propozycje od Tracer i podstawowy model Genesis.

 1. Tracer Expert
 2. Tracer Raptor
 3. Genesis H11
 4. ART HERO
 5. Mediatech Balance

Słuchawki do CS:GO do 100 zł

słuchawki do cs go do 100 zł superlux hd681

Poniżej znajdziecie propozycje słuchawek do CS:GO do 100 zł. Wśród nich są propozycje naprawdę dobrych sprzętów. Na tym poziomie niestety musicie podjąć decyzję: czy chcecie dobrej jakości dźwięk czy gamingowy design. W przedziale do 100 zł praktycznie nie da się zdobyć obydwu.

 1. Superlux HD681
 2. Creative SoundBlaster Blaze
 3. E-Blue Cobra HS
 4. A4-Tech Bloody G300
 5. Genesis H44

Słuchawki do CS:GO do 150 zł

słuchawki do cs go do 150 zł california acess viper

Im droższe słuchawki, tym dźwięk i pozycjonowanie coraz lepsze. Ciekawą propozycją słuchawek do CSa do 150 zł będą bardzo znane słuchawki z serii HyperX Cloud – podstawowa wersja Stinger. Wyższy model jest uznawany za jeden z najlepszych do gier FPS i najwięcej profesjonalnych graczy CS:GO go używa. Wersja Stinger to całkiem niezły sprzęt. Ciekawe propozycje to także Sharkoon Skiller, a także mniej znany model California Access Viper.

 1. Sharkoon Skiller
 2. California Access Viper
 3. Genesis HX66
 4. HyperX Cloud Stinger
 5. Corsair HS35

Słuchawki do CS:GO do 200 zł

koss sb49 słuchawki do cs go do 200 zł

Przy wyborze headsetu do CS:GO do 200 zł pojawia nam się coraz więcej ciekawych egzemplarzy. Wśród typowych producentów dla graczy, można znaleźć także modele firm, które słuchawkami zajmują się znacznie dłużej niż istnieje eSport. Jest to m.in. KOSS. Alternatywą dla KOSS SB49 będą także Steelseries Arctis 1 oraz Encore Rockmaster.

 1. KOSS SB49
 2. Steelseries Arcits 1
 3. Encore Rockmaster
 4. A4Tech Bloody G501
 5. Asus Cerberus

Słuchawki do CS:GO do 250 zł

dobre słuchawki dla graczy cs go do 250 zł steelseries arctis 3

Podobnie jak w propozycjach za 200 zł, tak w słuchawkach do CS:GO do 250 zł możemy znaleźć wyższe modele producentów, takich jak KOSS czy Steelseries. Jednak najlepszą propozycją w tym przedziale wydaje się HyperX Cloud Alpha. Inne ciekawe propozycje to także Edifier V4 oraz Gamdias Eros Elite.

 1. HyperX Cloud Alpha
 2. Steelseries Arctis 3
 3. Edifier V4
 4. Gamdias Eros Elite
 5. KOSS GMR 545

Słuchawki do CS:GO do 300 zł

słuchawki do cs go do 300 zł hyperx cloud2

Wśród modeli słuchawek do CS:GO do 300 zł mamy modele używane przez profesjonalistów. HyperX Cloud II to najbardziej popularny model wśród top graczy CSa. Logitech G Pro jest także używany przez wielu pro. Pozostałe propozycje są również bardzo ciekawe i powinny zaspokoić wymagania każdego zawodnika pod względem jakości dźwięku i pozycjonowania. Przy wyborze powinien decydować także aspekt wygody.

 1. Kingston XyperX Cloud II
 2. Logitech G Pro
 3. Steelseries Siberia X100
 4. MSI DS502
 5. Sennheiser GSP300

Słuchawki profesjonalnych graczy CS:GO

W tabeli poniżej znajduje się zestawienie słuchawek używanych przez czołowych, profesjonalnych zawodników Counter Strike: Global Offensive. Jeżeli znajdziecie w tabeli jakiś błąd, to koniecznie zgłoście to w komentarzach – będziemy aktualizować!

Słuchawki do CS:GOProfesjonalni graczeIlu?
Kingston HyperX Cloud IIAdreN, ANDROID, AnJ, autimatic, AZK, AZR, b0RUP, balblna, bondik, Calyx, chelo, chopper, Cooper, cromen, DavCost, DeadFox, DEVIL, devoduvek, disco doplan, Edward, electronic, EliGE, flusha, fnx, fox, freddieb, Frozen, Golden, hAdji, horvy, hutji, imorr, ISSAA, Jame, jdm64, jkaem, jks, jmqa, jR, JW, keev, keshandr, krizzen, Kvik, LEGIJA, LOGAN, LUCAS1, Maikelele, MarkE, minise, mir, MODDII, NEKIZ, ngiN, oBo2k, paz, Pimp, Relyks, ropz, RUBINO, RUSH, s0m, s1mple, ShahZaM, SHOOWTiME, SIXER, Skadoodle, somedieyoung, steel, STYKO, sycrone, tabseN, TACO, to1nou, USTILO, woxic, XANTARES, xccurate, Xizt, yam, zehN, Zeus, ZywOo, 83
Sennheiser G4ME ZEROAcilioN, ALEX, Baaten, CeRq, chrisJ, DaZeD, denis, DESPE, Dima, Ex6TenZ, fejtZ, fer, Furlan, gob b, Hiko, Hyper, kioShiMa, Laski, Liazz, loWel, MICHU, NEO, nex, oskar, pashaBiceps, pyth, S0TF1k, sergej, Snax, Spiidi, stanislaw, suNny, SZPERO, TOAO, tonyblack, wardell, wayLander, WorldEdit, Zellsis, 39
HyperX Cloud Alphacrush, dimasick, Dosia, Fitch, Freakazoid, HObbit, innocent, KRiMZ, kscerato, lollipop21k, markeloff, morelz, mou, NAF, qikert, rallen, RpK, seized, steel, Subroza, Twistzz, 21
SteelSeries Arctis Proaizy, cadiaN, gade, GuardiaN, karrigan, Kjaerbye, mertz, MSL, NiKo, olofmeister, rain, twist, valde, 14
Sennheiser GSP 600bit, boltz, Boombl4, byali, FalleN, felps, HEN1, kNg, phr, snatchie, waterfallz, 11
HyperX Cloud IBrollan, D0cC, Friis, glace, Kap3r, mistou, MUTiRiS, nexa, PlesseN, smooya, xms, 10
Xtrfy H1AdreN, dennis, draken, EspiranTo, f0rest, friberg, GeT_RiGhT, Lekr0, nukkye, REZ, 10
Logitech G PROapEX, bodyy, kennyS, mixwell, NBK, shox, SmithZz, 7
Turtle Beach ELITE PROallu, dev1ce / device, dupreeh, gla1ve, HS, Magisk, Xyp9x, 7
SteelSeries SiberiaDD, Mo, somebody, v1c7oR, Zero, 5

Najlepsze słuchawki do CS:GO 2020 – Kingston HyperX Cloud II

Najczęściej wybieranymi słuchawkami do CS:GO 2020 są Kingston HyperX Cloud II. Ich popularność wśród pro graczy jest zrozumiała i trwa już od dłuższego czasu. Jest to sprzęt świetnie wykonany z bardzo dobrego materiału. Słuchawki są lekkie i bardzo wygodne, co jest niezwykle istotne przy długiej rozgrywce. Nie powodują zmęczenia u zawodników, co sobie wysoko cenią.

najlepsze słuchawki do cs go hyperx cloud ii

Co ciekawe, mimo tak dużej popularności wśród profesjonalnych graczy, to słuchawki nie są przesadnie drogie. Parametry mają naprawdę niezłe. Pasmo przenoszenia to od 15 do 25 000 Hz, a impedancja wynosi 60 Ohm. Warto tutaj też podkreślić kabel w nylonowym oplocie o długości 1,2m – kabel ma bardzo dobrą wytrzymałość.

Jacy pro gracze CS:GO używają tych słuchawek? Najbardziej znani to s1mple i electronic z Na’Vi, ropz z mousesports, JW xizt z fnatic, a także TACO z Team Liquid. Do tego warto dodać cały skład cloud9. Z polskich graczy na Xyperx Cloud II gra minise z Team Kinguin.

Sennheiser G4ME ZERO – dobre słuchawki do CS:GO 2020

słuchawki do cs go sennheiser game zero

Kolejna propozycja to słuchawki klasy premium – Sennheiser G4ME Zero. Ich cena jest na podobnym poziomie, co wcześniej wspomniane Qpad QH-1339, ale są dużo łatwiej dostępne na rynku. Recenzenci i gracze cenią w nich komfort użytkowania, jakośc wykonania, bardzo dobry kabel w oplocie, ale przede wszystkim świetne pozycjonowanie w grach, co jest szczególnie ważne w Counter Strike: Global Offensive.

Jeżeli chodzi o parametry, to pasmo przenoszenia jest od 10 do 26 000 Hz, impedancja 50 Ohm, natomiast dynamika (SPL) wynosi 108 dB. Do tego mamy bardzo dobry mikrofon z redukcją szumów i pasmem przenoszenia od 50 do 16 000 Hz.

39 pro wybrało G4ME ZERO jako swoje słuchawki do CS:GO. Sprzęt Sennheisera jest zdecydowanie bardziej popularny wśród polskich czołowych zawodników. Mają je zawodnicy AGO: SZPERO, Furlan TOAO. Używaja ich także gracze Virtus.PRO: MICHU, NEO, pashaBiceps. Do tego grona dołącza również ich były kolega Snax, a także znany na polskiej scenie Hyper.

Z zagranicznych graczy używał ich niegdyś widoczny na zdjęciu XANTARES, ale zmienił je na HyperX Cloud II. Obecnie na G4ME ZERO grają, m.in.: gob_b nex z BIG, Ex6TenZ z G2 Esports, fer z MiBR oraz koledzy Snaxa z mousesports: chrisJ, oskar i suNny.

HyperX Cloud Alpha słuchawki profesjonalnych graczy CS:GO

Na trzecim miejscu mamy drugi model firmy Kingston – XyperX Cloud Alpha. Na pierwszy rzut oka obie wersje są do siebie bardzo podobne pod względem designu. Natomiast jeżeli przyjrzymy się im nieco dokładniej, to dostrzeżemy różnice.

słuchawki do cs:go xyperx cloud alpha

Po pierwsze popularne Cloudy, to była tylko odświeżona wersja słuchawek Takstar Pro80 – obecnych długo na rynku. Firma Kingston kupiła licencje i sprzedawała pod własnym brandem – zresztą ze sporym sukcesem. Natomiast Cloud Alpha, to już zupełnie nowa, autorska konstrukcja firmy Kingston.

Jakie są jeszcze różnice Cloud Alpha vs Cloud II? Zmieniła się konstrukcja samych muszli. Wyposażono je w oddzielne komory rezonacyjne dla niskich tonów oraz średnich i wysokich. Kingston zapewnia, że poprawia to brzmienie słuchawek i separację dźwięków. Ponadto w wersji Alpha nie znajdziemy karty dźwiękowej na USB. Nie jest to jednak wielka strata, ponieważ nie jest ona najwyższych lotów.

21 znanych graczy zdecydowało się wybrać HyperX Cloud Alpha na swoje słuchawki do CS:GO. Są wśród nich m.in. rifler fnatic KRiMZ, kazachowie HObbit z Gambit Esports oraz Fitch z AVANGAR, a także zawodnicy Team Liquid: NAF Twistzz. Na ten model zdecydowali się także polscy profesjonaliście: rallen z Team Kinguin, innocent z Tempo Storm oraz morelz z Virtus.PRO.

Steelseries Arctis Pro – słuchawki do CS:GO 2020

Seria słuchawek Arctis zadebiutowała jesienią 2016  roku jako alternatywa dla popularnych już Siberii. Modele Arctis zbierały całkiem niezłe recenzje, ponieważ mają wiele cech potrzebnych graczom: poza wieloma możliwościami personalizacji i esportowym designem, należy dodać bardzo dobrą jakość dźwięku i pozycjonowanie. W szczególności te dwie ostatnie cechy sprawiają, że są to dobre słuchawki do CS:GO 2020. Natomiast bardzo kontrowersyjna jest cena tego sprzętu. W znacznie lepszej cenie można kupić Hyperxy, a do tego jakość będzie jeszcze lepsza.

słuchawki do cs go 2018 steelseries arctis pro

Mimo wszystko sprzęt ma swoich fanów wśród profesjonalnych graczy. Grają na nim zawodnicy FaZe Clan: olofmeister, NiKo, rain, karrigan i Guardian. Do tego grona dołączają znani duńscy gracze: kjaerbye, mertz oraz valde. 

Słuchawki do CS:GO – stan na 2017

Poniżej opisy słuchawek, które obowiązywały jeszcze w listopadzie 2017 roku. Zdjęcia, nicki oraz teamy zawodników mogą być nieaktualne. Może być wykorzystana do dodatkowej informacji. Profesjonalni gracze stale zmieniają sprzęt, aby osiągać jak najlepsze wyniki.

Słuchawki do CS:GO – Qpad QH-1339

sluchawki cs go pashabiceps

Na jakich słuchawkach gra pashaBiceps, TaZ i byali? Oczywiście Qpad QH-1339. Obecni gracze Virtus.Pro znani są z używania słuchawek Qpad do CS’a już od czasów 1.6. Niestety nie są to tanie słuchawki do CS:GO, zresztą sami sprawdźcie klikając w ten link. Czy są warte tej ceny? O to należałoby spytać samych użytkowników. Patrząc jednak na sukcesy tej ekipy, to trudno mieć wątpliwości. Wielokrotni mistrzowie świata na pewno wiedzą jaki sprzęt dobrać, aby zdobywać miejsca na podium największych turniejów.

Qpad QH-1339 to słuchawki klasy premium dla wymagających graczy CS:GO. Ich pasmo przenoszenia to od 5 do 30000 Hz. Słuchawki podłączane są za pomocą kabla o długości 2,5 m za pomocą interfejsu USB lub 2x audio minijack. Zestaw wyposażony jest w mikrofon o paśmie przenoszenia od 30 do 18000 Hz, także nie musimy dokupować mikro na klipsie.

CS:GO słuchawki – Steelseries Siberia v3 Prism

sluchawki do cs go steelseries siberia snax

Steelseries Siberia to bardzo popularne słuchawki dla graczy, których istnieje bardzo wiele modeli w tym: Siberia v1, v2, v3, a do tego jeszcze wersje jak np. ta używana przez snaxa z Virtus.Pro – Steelseries Siberia v3 Prism. Ze względu na różnorodoność wersji, gracze mogą dobrać dla siebie również odpowiedni przedział cenowy, np:

Słuchawki do CS:GO do 200 złSteelseries Siberia Raw Prism
CS:GO słuchawki do 250 złSteelseries Siberia v2 Black
Słuchawki do CS:GO do 300 zł Steelseries Siberia v2 Heat Orange

Siberia v3 Prism już są droższe i kosztują około 550 zł. Dostosowane są zarówno do PC jak i PS4. Pasmo przenoszenia zawiera się w przedziale od 10 do 28000 Hz. Podobnie jak wyżej wspomniany Qpad, tak i Siberie mają mikrofon, jednak jego pasmo to od 50 do 16000 Hz. Słuchawki z serii Siberia zasłynęły przede wszystkim z niezwykłego komfortu użytkowania. Są lekkie oraz bardzo dobrze dopasowują się do kształtu głowy.

Qpad QH-90 – najlepsze słuchawki do CS:GO do 350 zł?

najlepsze słuchawki do cs go do 350 zł - qpah qh90

Nie wspomniałem o jeszcze jednym graczu Virtus.Pro – Filipie Kubskim. Odpowiadam Wam teraz na pytanie jakich słuchawek używa NEO – Qpad QH-90. Odpowiedź na to pytanie widać również na fotografii powyżej. QH-90 to propozycja słuchawek w bardziej przystępnej cenie. Można je kupić za mniej niż 350 zł, a sprzęt na pewno jest dobrej jakości. Gdyby nie był, to Neo nie używałby ich na turniejach CS:GO.

Pasmo przenoszenia headsetu to 50-25000 Hz. Mikrofonu od 100 do 12000 Hz. Resztę parametrów oraz cenę możecie znaleźć w tym linku.

Sennheiser PC 373D – słuchawki do CS:GO

cs go słuchawki sennheiser pc 363d get_right

Sprawdźmy teraz czego używają zagraniczne gwiazdy Global Offensive. Na pierwszy rzut gracze NiP-Gaming – GeT_RiGht oraz xizt. W rozgrywce CS:GO dociera do nich dźwięk z Sennheiser PC 363D. Są to słuchawki dla graczy proponowane przez firmę Sennheiser. Wyposażone zostały w opracowany razem z Dolby dźwięk przestrzenny 7.1. Są to słuchawki o konstrukcji otwartej. Ich pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 15 do 28000 Hz. Mikrofon ma bardzo dobre pasmo – od 50 do 16000 Hz. Na koniec przypomnijmy, że Get_RiGht został uznany najlepszym graczem CS:GO w prestiżowym rankingu profesjonalnych zawodników portalu HLTV.org.

Steelseries Siberia Elite Prism White – coś specjalnego dla fanów Siberii – sprawdź cenę!

cs go słuchawki steelseries siberia elite white prism olofmeister

Firma Steelseries przygotowała również coś specjalnego dla fanów serii słuchawek Siberia. Z tej oferty skorzystał jeden z profesjonalnych graczy CS:GO – obecny mistrz świata i reprezentant fnatic – olofmeister. Słuchawki oferują dźwięk przestrzenny 7.1, którego parametry i intensywność można konfigurować za pomocą oprogramowania Steelseries Engine 3. Siberia Elite zostały wyposażone w muszle izolujące dźwięki z otoczenia. Takie rozwiązanie eliminuje hałasy z zewnątrz, co pozwala graczom lepiej skupić się na grze. Ponadto utrzymują dźwięk w środku, a to umożliwia usłyszenie każdego przeciwnika w grze.

Razer Kraken 7.1 – słuchawki do CS:GO do 400 zł

cs go sluchawki razer kraken

W naszym zestawieniu nie możemy zapomnieć o francuskim graczu – kennyS. Jest to jeden z najlepszych snajperów wśród zawodników CS:GO na świecie. Używa on słuchawek Razer Kraken 7.1, które na rynku są dostępne w cenie poniżej 400 zł. Parametry słuchawek nie powalają, ponieważ pasmo przenoszenia to standardowe 20 do 20000 Hz, mikrofonu 100 do 12000 Hz. kennyS jednak nie patrzy na parametry, a skupia się na grze i bardzo dobrze mu to wychodzi. Zajął on 6 miejsce w rankingu na najlepszego gracza CS:GO w 2014 roku, a w 2013 roku był 12.

Na koniec dodam, że gracze dość często zmieniają słuchawki. Na różnych turniejach można ich zobaczyć z innym sprzętem. Czasem to wynika ze zmiany sponsora drużyny, a czasem z wymagań organizatorów turnieju. Dobierając słuchawki dla siebie kierujcie się komfortem użytkowania. Parametry również są istotne, ale nie aż tak bardzo. Gry nie są tak bardzo wymagające jak muzyka, jeśli chodzi o dźwięk. Bez dobrego czucia gry i znajomości map słuchawki niewiele nam pomogą. Jakie Twoim zdaniem są najlepsze słuchawki do CS:GO? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu HLTV.org.