Bardzo ważny aspekt naszego sprzętu to słuchawki dla graczy. Liczą się one przede wszystkim w FPS’ach, takich jak: Counter Strike: Global Offensive. W związku z tym postanowiliśmy się przyjrzeć na jakim sprzęcie grają profesjonalni gracze CS:GO. Lista i opis headsetów poniżej:

Słuchawki do CS:GOProfesjonalni gracze
pashaBiceps, TaZ, byali
Snax, dupreeh, Zeus, f0rest
NEO
GeT_RiGht, xizt
olofmeister
kennyS, apEx
JW,
n0thing, Semphis
Słuchawki do CS:GO – Qpad QH-1339 – sprawdź cenę i parametry!

sluchawki cs go pashabiceps

Na jakich słuchawkach gra pashaBiceps, TaZ i byali? Oczywiście Qpad QH-1339. Obecni gracze Virtus.Pro znani są z używania słuchawek Qpad do CS’a już od czasów 1.6. Niestety nie są to tanie słuchawki do CS:GO, zresztą sami sprawdźcie klikając w ten link. Czy są warte tej ceny? O to należałoby spytać samych użytkowników. Patrząc jednak na sukcesy tej ekipy, to trudno mieć wątpliwości. Wielokrotni mistrzowie świata na pewno wiedzą jaki sprzęt dobrać, aby zdobywać miejsca na podium największych turniejów.

Qpad QH-1339 to słuchawki klasy premium dla wymagających graczy CS:GO. Ich pasmo przenoszenia to od 5 do 30000 Hz. Słuchawki podłączane są za pomocą kabla o długości 2,5 m za pomocą interfejsu USB lub 2x audio minijack. Zestaw wyposażony jest w mikrofon o paśmie przenoszenia od 30 do 18000 Hz, także nie musimy dokupować mikro na klipsie.

CS:GO słuchawki – Steelseries Siberia v3 Prism – sprawdź cenę i parametry

sluchawki do cs go steelseries siberia snax

Steelseries Siberia to bardzo popularne słuchawki dla graczy, których istnieje bardzo wiele modeli w tym: Siberia v1, v2, v3, a do tego jeszcze wersje jak np. ta używana przez snaxa z Virtus.Pro – Steelseries Siberia v3 Prism. Ze względu na różnorodoność wersji, gracze mogą dobrać dla siebie również odpowiedni przedział cenowy, np:

Słuchawki do CS:GO do 200 złSteelseries Siberia Raw Prism
CS:GO słuchawki do 250 złSteelseries Siberia v2 Black
Słuchawki do CS:GO do 300 zł Steelseries Siberia v2 Heat Orange

Siberia v3 Prism już są droższe i kosztują około 550 zł. Dostosowane są zarówno do PC jak i PS4. Pasmo przenoszenia zawiera się w przedziale od 10 do 28000 Hz. Podobnie jak wyżej wspomniany Qpad, tak i Siberie mają mikrofon, jednak jego pasmo to od 50 do 16000 Hz. Słuchawki z serii Siberia zasłynęły przede wszystkim z niezwykłego komfortu użytkowania. Są lekkie oraz bardzo dobrze dopasowują się do kształtu głowy.

Qpad QH-90 – najlepsze słuchawki do CS:GO do 350 zł? Kliknij i  sprawdź parametry oraz cenę!

najlepsze słuchawki do cs go do 350 zł - qpah qh90

Nie wspomniałem o jeszcze jednym graczu Virtus.Pro – Filipie Kubskim. Odpowiadam Wam teraz na pytanie jakich słuchawek używa NEO – Qpad QH-90. Odpowiedź na to pytanie widać również na fotografii powyżej. QH-90 to propozycja słuchawek w bardziej przystępnej cenie. Można je kupić za mniej niż 350 zł, a sprzęt na pewno jest dobrej jakości. Gdyby nie był, to Neo nie używałby ich na turniejach CS:GO.

Pasmo przenoszenia headsetu to 50-25000 Hz. Mikrofonu od 100 do 12000 Hz. Resztę parametrów oraz cenę możecie znaleźć w tym linku.

Sennheiser PC 363D – słuchawki do CS:GO – kliknij i zobacz cenę!

cs go słuchawki sennheiser pc 363d get_right

Sprawdźmy teraz czego używają zagraniczne gwiazdy Global Offensive. Na pierwszy rzut gracze NiP-Gaming – GeT_RiGht oraz xizt. W rozgrywce CS:GO dociera do nich dźwięk z Sennheiser PC 363D. Są to słuchawki dla graczy proponowane przez firmę Sennheiser. Wyposażone zostały w opracowany razem z Dolby dźwięk przestrzenny 7.1. Są to słuchawki o konstrukcji otwartej. Ich pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 15 do 28000 Hz. Mikrofon ma bardzo dobre pasmo – od 50 do 16000 Hz. Na koniec przypomnijmy, że Get_RiGht został uznany najlepszym graczem CS:GO w prestiżowym rankingu profesjonalnych zawodników portalu HLTV.org.

Steelseries Siberia Elite Prism White – coś specjalnego dla fanów Siberii – sprawdź cenę!

cs go słuchawki steelseries siberia elite white prism olofmeister

Firma Steelseries przygotowała również coś specjalnego dla fanów serii słuchawek Siberia. Z tej oferty skorzystał jeden z profesjonalnych graczy CS:GO – obecny mistrz świata i reprezentant fnatic – olofmeister. Słuchawki oferują dźwięk przestrzenny 7.1, którego parametry i intensywność można konfigurować za pomocą oprogramowania Steelseries Engine 3. Siberia Elite zostały wyposażone w muszle izolujące dźwięki z otoczenia. Takie rozwiązanie eliminuje hałasy z zewnątrz, co pozwala graczom lepiej skupić się na grze. Ponadto utrzymują dźwięk w środku, a to umożliwia usłyszenie każdego przeciwnika w grze.

Razer Kraken 7.1 – słuchawki do CS:GO do 400 zł

cs go sluchawki razer kraken

W naszym zestawieniu nie możemy zapomnieć o francuskim graczu – kennyS. Jest to jeden z najlepszych snajperów wśród zawodników CS:GO na świecie. Używa on słuchawek Razer Kraken 7.1, które na rynku są dostępne w cenie poniżej 400 zł. Parametry słuchawek nie powalają, ponieważ pasmo przenoszenia to standardowe 20 do 20000 Hz, mikrofonu 100 do 12000 Hz. kennyS jednak nie patrzy na parametry, a skupia się na grze i bardzo dobrze mu to wychodzi. Zajął on 6 miejsce w rankingu na najlepszego gracza CS:GO w 2014 roku, a w 2013 roku był 12.

Na koniec dodam, że gracze dość często zmieniają słuchawki. Na różnych turniejach można ich zobaczyć z innym sprzętem. Czasem to wynika ze zmiany sponsora drużyny, a czasem z wymagań organizatorów turnieju. Dobierając słuchawki dla siebie kierujcie się komfortem użytkowania. Parametry również są istotne, ale nie aż tak bardzo. Gry nie są tak bardzo wymagające jak muzyka, jeśli chodzi o dźwięk. Bez dobrego czucia gry i znajomości map słuchawki niewiele nam pomogą.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu HLTV.org.