Laptop do CS:GO

Counter Strike: Global Offensive to gra wydana już prawie 3 lata temu. W związku z tym w 2015 roku nie powinniśmy mieć problemów z zakupem nowego laptopa, na którym będziemy mogli pograć w komfortowych warunkach.

laptop-do-csgo-lenovo-y70

Przedział cenowyModelCena i parametry
Laptop do CS:GO do 2000 złLENOVO Z50-70 (i3)Kliknij i sprawdź!
Laptop do CS:GO do 2500 złMSI CX61 2PF-1491XPLKliknij i sprawdź!
Laptop do CS:GO do 2500 złLENOVO Z50-70 (i5)Kliknij i sprawdź!
Laptop do CS:GO do 3000 złLENOVO Y50-70 (i5)Kliknij i sprawdź!
Laptop do CS:GO do 3000 złMSI GP60 Leopard PROKliknij i sprawdź!
Laptop do CS:GO do 3500 złLENOVO Y50-70 (i7)Kliknij i sprawdź!
Laptop do CS:GO do 3500 złMSI GE60Kliknij i sprawdź!
Laptop do CS:GO do 3500 złASUS G550Kliknij i sprawdź!
Laptop do CS:GO do 4000 złLENOVO Y70-70Kliknij i sprawdź!
Laptop do CS:GO do 4000 złMSI GE70 Apache PROKliknij i sprawdź!

Rekomendowane wymagania CS:GO zamieszczam poniżej:

 • Procesor: Intel® Core™ 2 Duo E6600 / AMD Phenom™ X3 8750 lub lepszy
 • Karta Graficzna: 256 MB +  Pixel Shader 3.0 NVidia 8600 / ATI Radeon HD 2400 lub lepsza
 • DirectX: wersja 9.0
 • RAM: 1GB XP / 2GB Vista
 • Miejsce na Dysku: 7,6 GB
 • System operacyjny: Windows® 7/Vista/XP

Odpowiedni laptop do CS:GO powinien posiadać wydajny procesor oraz mocną grafikę. W zależności od ceny laptopa, to nie powinniśmy kupować laptopa z gorszym procesorem niż Intel i3. Jest to absolutne minimum poniżej którego nie możemy zejść. Jeżeli chodzi natomiast o kartę graficzną, to tutaj potrzebujemy co najmniej sprzętu z kartą graficzną GeForce GT840M. Takie zestawienie zapewni nam satysfakcję z gry.

Oczywiście, jeżeli budżet nam pozwala, to nie powinniśmy oszczędzać na tych podzespołach, jeżeli chcemy rywalizować z jak najlepszymi rezultatami w CS:GO. Dobrze zaopatrzyć się w procesor Intel i5, a najlepiej w wydajną i7. Musimy pamiętać, że kupując wydajny procesor, to powinniśmy kupić mocną kartę graficzną. To wszystko po to, aby dane podzespoły wzajemnie się nie spowalniały.

laptop do csgo msi

Wybierając laptopa do CS:GO nie możemy zapomnieć o innych parametrach. Ważna jest ilość pamięci RAM, w szczególności w intensywnej rozgrywce sieciowej. Tutaj minimum poniżej, którego nie powinniśmy schodzić to 4 GB RAM. Nie zaszkodzi nam oczywiście 8 GB RAM, ale nie jest to konieczne.

Ważny element komfortowej gry w CS:GO, to matryca. Zarówno jej jakość, jak i wielkość jest istotna. Niestety, jeżeli chcemy grać na 17 calowym laptopie, to musimy się liczyć z tym, że trzeba więcej zapłacić za taki sprzęt lub zaoszczędzić na innych komponentach. 15 calowe laptopy do gier są z reguły w bardziej przystępnej cenie. Rozwiązaniem tego problemu może być posiadany już w domu monitor, do którego moglibyśmy się podłączać lub też zakup nowego monitora dla graczy.

Dysk twardy też ma znaczenie. Im szybszy, tym lepszy. Jeżeli mamy odpowiednią ilość gotówki, to powinniśmy kupić laptopa z dyskiem SSD. Zapewni nam to niezwykle szybkie łączenie się na serwery oraz poprawi ogólną jakość użytkowania laptopa, nie tylko w CS:GO.

Laptop do CS:GO powinien mieć również dobre chłodzenie. Powodem tego jest to, że gra wciąga, więc z reguły gramy w nią kilka godzin z małymi przerwami. Aby nie tracić na wydajności podczas rozgrywki, to laptop musi mieć dobre odprowadzanie ciepła. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie sprzętu.

Do komfortowej gry na laptopie w CS:GO niezbędne będą nam również: dobra myszka oraz słuchawki. Klikając w te linki zobaczycie jakich myszek oraz słuchawek używają najlepsi gracze Counter Strike: Global Offensive.

 

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general