Fotel dla gracza jest ważnym, lecz często niedocenianym składnikiem całego zestawu gamingowego. Gracze przed komputerem spędzają bardzo wiele czasu, a od fotela gamingowego zależy komfort spędzania tego czasu. Zachowana dobra postawa przy graniu poprawia nam zdrowie i samopoczucie. Wybierając fotele dla graczy musimy się dobrze zastanowić i dopasować do sprzętu, aby potem nie czuć rozczarowania.

fotele dla graczy

Kupując fotel dla gracza mamy wybór: kupno porządnego fotela biurowego lub specjalnie dedykowanego dla graczy, takich firm jak: DXRacer, AKRacing czy Arozzi. Wszystko zależy od tego czego oczekujemy. Za fotele gamingowe dedykowane dla profesjonalnych graczy musimy zapłacić więcej od 600 do ponad 1000 zł. Fotele biurowe są dostępne w każdym przedziale cenowym, a ich wartość zależy od jakości. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby uzyskać wygodny fotel do komputera.

Fotele możemy wybierać na podstawie parametrów lub testując je na żywo. Zawsze dobrze je przetestować takie krzesło obrotowe przed zakupem, ponieważ nie jest to mebel wymieniany często. Tym bardziej, jeżeli jesteśmy młodymi graczami, a pieniądze przez jakiś oszczędzaliśmy. Warto zwrócić uwagę na stan fotela podczas jego testów. Jeżeli fotel na wystawie ma już jakieś wady, to warto dwa razy zastanowić się nad zakupem takiego fotela. Może mieć on po prostu fabryczne skłonności do psucia się.

Fotele dla graczy do 200 zł

W przedziale do 200 zł pozostaje nam poszukać dobrego fotela biurowego – będzie to jednocześnie fotel gamingowy tani. Ciekawą propozycją, w szczególności na letnie dni są fotele z ażurową kratką, która zapewnia nam dobry przepływ powietrza. Po wielu godzinach spędzonych przy komputerze nie pocimy się. Poniżej zestawienie najciekawszych foteli do grania do 200 zł:

Fotel dla gracza do 300 zł:

Już w cenie do 300 zł fotele nabierają coraz bardziej nowoczesnego, gamingowego wyglądu. W szczególności mam tu na myśli fotele marek: GlobalPlayers oraz SiestaDesign. W tej cenie możemy kupić już naprawdę wygodny fotel do komputera, który sprawdzi się także jako tani fotel gamingowy.

Fotele gamingowe do 400 zł:

W przedziale cenowym do 400 zł najciekawiej wyglądają fotele dla graczy firm: GlobalPlayers oraz sportowe fotele biurowe. Myślę, że wymagający gracze znajdą już coś dla siebie w tym przedziale cenowym.

Fotele dla graczy do 500 zł

W cenie do 500 zł pojawiają nam się kolejne fotele dla graczy ze sportowym zacięciem. W tym między innymi kubełkowe fotele firm: MxRacer oraz Signal.

Fotele gamingowe do 600 zł

Płacąc około 600 zł za krzesło dla graczy możemy wybrać naprawdę ergonomiczny i dobry sprzęt. Polecamy fotele do gier firmy CorpoComfort, krzesła kubełkowe Drafty czy sportowe fotele biurowe np. Q-024.

Fotele dla graczy do 800 zł

W cenie do 800 zł możemy kupić profesjonalne fotele dla graczy szwedzkiej firmy Arozzi. Są to fotele, które najbardziej zapaleni gracze wożą ze sobą na jedno z największych lanparty na świecie jakim jest Dreamhack. Do wyboru w tym przedziale cenowym mamy dwa modele tej firmy: Monza oraz Torretta. Polecamy także jako fotele gamingowe wysokiej klasy fotele biurowe, które spełniają równie dobrze tą funkcje.


Fotel dla gracza do 900 zł

W przedziale foteli komputerowych do 900 zł bardzo ciekawą ofertę przygotowała firma Arozzi. Model Mugello dostępny jest w 3 wariantach kolorystycznych: czarnym, czerowno-czarnym i pomarańczowo-czarnym. Producent wyposażył go w specjalne kółka, które zapobiegają rysowaniu się podłogi. To krzesło gamingowe jest bardzo wygodne i nie powoduje bóli związanych z długim siedzeniem.

Fotele dla graczy do 1000 zł

W przedziale do 1000 zł „królują” produkty DXRacer oraz wcześniej wspomniana Arozzi Torretta w nieco bardziej wypasionej wersji. Firma DXRacer początkowo produkowała fotele do samochodów rajdowych,a obecnie jest jednym z największych producentów foteli dla profesjonalnych graczy komputerowych. Jest to również partner największych imprez gamingowych, takich jak WCG, IEM czy Dreamhack. Fotele dla graczy tej firmy są używane przez najlepszych profesjonalnych zawodników.

Ciekawą ofertą w tym przedziale cenowym są również fotele do gier samochodowych oferowane przez firmy: Playseat oraz Big Ben. Fotele te mają możliwość zamontowania kierownicy, co niesamowicie zwiększa frajdę z rozgrywki.

Fotel dla gracza do 1200 zł

Do walki z Arozzi oraz DXRacer włącza się kolejny producent foteli dla graczy – firma AKRacing. Na kubełkowych krzesłach obrotowych tej firmy grając między innymi zawodnicy Ninjas in Pyjamas – jedni z najlepszych graczy Counter Strike: Global Offensive na świecie.

Ciekawą alternatywą dla typowo gamingowych foteli jest oferta polskiego producenta foteli biurowych firmy Nowy Styl – czwartego co do wielkości producenta mebli biurowych na świecie.