Wielu z Was zastanawia się jaka jest najlepsza myszka do Counter Strike: Global Offensive. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy gracz ma własne preferencje, różne chwyty myszki, różne wielkości dłoni. W tym artykule postaramy się Wam zawęzić wybór myszy poprzez wskazanie jakiej myszki używa Jarosław „pasha” Jarząbkowski, Filip „NEO” Kubski oraz inni czołowi gracze światowej sceny CS:GO.

 

Wbrew pozorom ich wybór nie jest tak bardzo zróżnicowany, więc powinno z pewnością jest to jakaś mała recepta na sukces w CSie.  Zresztą zobaczcie zestawienie poniżej.

Myszka do CS:GOProfesjonalni gracze
NEO, Snax
pashaBiceps, TaZ, byali, f0rest
ScreaM, NBK, shox, kennyS
GeT_RiGht, olofmeister, flusha
JW, GuardiaN, s1mple
xizt, adreN
Krimz
ZOWIE EC2starix, markeloff
nothing, shroud
Hiko
ZOWIE FK1 – sprawdź parametry i cenę – kliknij w odnośnik

Mysz dla graczy Zowie FK1

Jeżeli zastanawialiście się jakiej myszki używa NEO, to tutaj macie odpowiedź. Co więcej polska gwiazda CS 1.6 i CS:GO brała czynny udział przy powstawaniu tej myszy. Można powiedzieć, że jest to sprzęt gamingowy szyty na miarę pod Filipa „NEO” Kubskiego, więc dziwne byłoby jakby jej nie używał. Tego sprzętu używa również inny gracz Virtus.Pro – Janusz „Snax” Pogorzelski.

ZOWIE FK1 została wyposażona w sensor optyczny Avago 3310 i pracuje w DPI od 400 do 3200. Może pracować z częstotliwością 125, 500 lub 1000 Hz. Ponadto ta mysz dla graczy posiada 5 przycisków oraz scroll. W porównywarce cen Ceneo.pl możemy znaleźć oferty już od 239 zł + przesyłka.Steelseries Kinzu v2 i v3 – sprawdź parametry i cenę – kliknij w odnośnik

Myszka do cs go - Steelseries Kinzu v3

Tym razem idziemy Wam z odpowiedzią jakiej myszki używa pasha. Poza pashaBiceps tego sprzętu używają inni gracze polskiego składu Virtus.Pro – Wiktor „TaZ” Wojtas oraz Paweł „byali” Bieliński. Tą myszką w Counter Strike: Global Offensive gra także gwiazda światowego formatu: Patrik „f0rest” Lindberg. Więc jeżeli szukacie myszki do CS:GO, to powinniście się nad nią mocno zastanowić. Jak widać można z niej strzelać dobre headshoty.

Sensor optyczny zastosowany w myszce dla graczy Steelseries Kinzu v3 to Avago 3050. Maksymalne DPI to 2000. Ponadto została wyposażona w 4 przyciski oraz scroll. Jest to mysz dla graczy w cenie do 150 zł. Na Ceneo najlepsze oferty zaczynają się od 129 zł. Razer Deathadder 2013 – sprawdź parametry i cenę – kliknij w odnośnik

razer-deathadder-2013

Razer Deathadder 2013 do gry w CS:GO używają francuscy czołowi gracze, tacy jak: ScreaM, shox, NBK oraz kennyS. Należą oni do ścisłej czołówki światowej sceny i wielokrotnie wygrywali wielkie turnieje w Global Offensive w barwach takich drużyn jak VeryGames, Titan czy Team LDLC.

Warto zauważyć, że Razer Deathadder to jest legendarna mysz dla graczy, która sprzedała się w bardzo dużej ilości sztuk oraz w różnych modelach. W modelu 2013 zastosowano sensor optyczny 4G, który umożliwia pracę w 6400 DPI. Kształt tej myszy jest zaprojektowany pod graczy praworęcznych, co z pewnością trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie. Próbkowanie wynosi 1000 Hz, a waga to 105 gram. Cena zaczyna się od 199 zł.Steelseries Rival – sprawdź parametry i cenę – kliknij w odnośnik

Myszka do CS:GO - Steelseries Rival

Tej myszy duńskiego producenta używa jeden z najlepszych graczy CS:GO – Christopher „GeT_RiGhT” Alesund. Szwedzki gwiazdor NIP-Gaming jest wielokrotnym triumfatorem najważniejszych imprez oraz kilkukrotnie był wybierany najlepszym graczem zawodów. Ze Steelseries Rival w trakcie rozgrywki korzysta również Olof „olofmeister” Kajbjer z fnatic.

Sensor użyty w Rivalu to Pixart PMW3310DH. DPI można regulować w zakresie od 50 do 6500. Łącznie mysz posiada 6 przycisków, które możemy konfigurować w oprogramowaniu od Steelseries. Cena rynkowa produktu to 199 zł.Steelseries Sensei RAW – sprawdź parametry oraz cenę – kliknij w odnośnik

Mysz do CSGO - steelseries sensei raw

Z recenzją Sensei RAW możecie zapoznać się na naszej stronie, wystarczy kliknąć w ten odnośnik. Warto zauważyć, że jest to pierwsza mysz z laserowym sensorem w tym zestawieniu. Jeżeli gracie AWP i potrzebujecie myszki do CS:GO, to prawdopodobnie jest to wybór dla Was. Dlaczego? Ponieważ w rozgrywce korzystają z niej dwaj bardzo dobrzy gracze, którzy posługują się AWP: Jesper „JW” Wecksell z fnatic oraz Ladislav „Guardian” Kovács z Na’Vi.

Steelseries Sensei RAW jest myszą odpowiednią dla graczy prawo- i leworęcznych. Jej waga to 90 gram, a zakres CPI od 90 do 5670.Jak widzicie wybór nie jest taki prosty. Pamiętajcie, że przed zakupem zawsze jest dobrze przetestować sprzęt. Sprawdzić jak leży w ręku. Jeżeli macie taką możliwość, to pożyczcie mysz od kolegi i pograjcie w CS:GO. Sami zobaczycie, poczujecie i zdecydujecie czy Wam dany gryzoń pasuje. Powodzenia na polu bitwy!

Na koniec dodam jeszcze, że warto odwiedzić nasz portal na początku stycznia, ponieważ ukaże się odświeżony artykuł odnośnie polecanych myszek dla graczy w poszczególnych przedziałach cenowych.