Myszka do LoLa – jakiego sprzętu używają pro?

W poprzednim newsie zobaczyliśmy między innymi jakiej myszki używa NEO oraz inni czołowi gracze światowej sceny Counter-Strike: Global Offensive. Dziś poznamy sprzęt, na którym grają najlepsi z najlepszych w grze League of Legends.

[nokaut-offers-box url=’logitech-g502|razer-deathadder|steelseries-sensei-fnatic|razer-mamba-elite|roccat-kone-xtd|a4tech-blazing-a9.html’]

Już za chwilę zobaczymy jaką myszką gra Enrique “xPeke” Cedeño-Martínez, były zawodnik Fnatic, George “HotshotGG” Georgallidis czy Hai Lam z Cloud9. Nie zabraknie również polskich zawodników reprezentujących między innymi Team ROCCAT.

 Logitech G502 – sprawdź cenę oraz parametry

logitech-g502-proteus-core

Myszki Logitech G502 używają między innymi gracze Cloud9, czołowej drużyny amerykańskiej sceny League of Legends. Poza wspomnianym wyżej Hai “Hai” Du Lam grają na niej również An “BalIs” Van Le, a także William “Meteos” Hartman. Reprezentowali oni Cloud9 na ostatnich mistrzostwach League of Legends 2014 World Championship, co pokazuje, że grają na sprzęcie, który używany jest na największych turniejach popularnego LoLa.

Logitech G502 wyposażony jest w 11 programowalnych przycisków, może pracować w rozdzielczości od 200 do aż 12000 DPI. Waży 121g z możliwością dodania 5 dodatkowych ciężarków, gdzie jeden ma wagę 3,6g. W porównywarce cen Ceneo.pl możemy znaleźć oferty już od 289 zł + przesyłka.

Razer Deathadder – sprawdź cenę oraz parametry

clg-razer-deathadder

Zastanawialiście się kiedyś, czy firma Razer produkuje dobre myszki do LoLa? Mysz Razer Deathadder możemy zobaczyć między innymi w dwóch amerykańskich drużynach League of Legends – Team Dignitas oraz Counter Logic Gaming. Powyższą myszkę widzimy w barwach tej drugiej formacji, którą reprezentują takie marki jak George “HotshotGG” Georgallidis, czy Yiliang “Doublelift” Peng. Zdecydowanie wymienieni gracze, jak i Dignitas oraz CLG reprezentują światowy poziom, co widzimy po ich osiągnięciach.

Razer Deathadder jest jedną z najbardziej cenionych myszek w gronie graczy. Wyposażona jest w sensor optyczny 4G, a pracować może w 6400DPI. Oferty dla Razer Deathadder rozpoczynają się od 209 zł.

SteelSeries Sensei Fnatic Edition – sprawdź cenę i parametry

steelseries-sensei-fnatic-edition

W myszkach do League of Legends nie może zabraknąć produktu od duńskiej firmy SteelSeries. Myszką SteelSeries Sensei grają najlepsze zespoły na świecie, nie tylko w League of Legends, lecz także Counter-Strike: Global Offensive czy DOTA 2. Jak widzimy po barwach powyższego Sensei’a, używają ją gracze między innymi australijskiej drużyny Fnatic. Wśród posiadaczy tej myszki wyróżniamy takie osoby jak Bora “YellOwStaR” Kim, Paul “sOAZ” Boyer, Enrique “xPeke” Cedeño-Martinez czy Lauri “CyanideFI” Happonen. Trzej ostatni zawodnicy drużynę Fnatic reprezentowali przez kilka lat, wygrywając wiele prestiżowych turniejów. Wymienieni przed chwilą xPeke oraz CyanideFI mogą się pochwalić zwycięstwem turnieju Riot Season 1 Championship, dzięki któremu zapisali się na kartach historii League of Legends jako pierwsi mistrzowie świata tej gry.

SteelSeries Sensei wyposażony jest w sensor laserowy o rozdzielczości 5700 CPI, czas reakcji wynosi niespełna 1ms, a próbkowanie odbywa się z częstotliwością 1000Hz. Myszkę SteelSeries Sensei w barwach Fnatic możemy znaleźć już od 355 zł. “Gryzonia” ze standardową skorupą możemy szukać już od 320 zł.

Razer Mamba Elite – sprawdź cenę i parametry

razer-mamba-elite

Tutaj mamy do czynienia z jedną z najbardziej elitarnych myszek dla graczy na światowym rynku. Myszki Razer Mamba używa między innymi jedna z najlepiej rozpoznawalnych postaci na portalu Twitch.tv, a mianowicie James Varga, znany większości jako PhantomL0rd. Co by nie było, miał on swoją przygodę w profesjonalnym świecie. Uczestniczył w takich turniejach jak Intel Extreme Masters czy IGN ProLeague.

Więcej na temat Razer Mamba możecie przeczytać w przeprowadzonym przez nasz portal teście. Razer Mamba może pracować w trybie przewodowym oraz bezprzewodowym. Mamba wyposażona jest w sensor 4G Dual Sensor System. Może pracować do 6400DPI. Ceny rozpoczynają się od 440 zł. Zdecydowanie możemy powiedzieć, że jest dobrą myszką do LoLa.

ROCCAT Kone XTD – sprawdź cenę i parametry

roccat-kone-xtd

Myszką ROCCAT Kone XTD przede wszystkim grają zawodnicy drużyny Team ROCCAT. Oprócz Erlend “Nukeduck” Våtevik Holm wszyscy z tej formacji właśnie na niej grają. Są to reprezentanci naszego kraju, czyli Remigius “Overpow” Pusch, Marcin “Jankos” Jankowski, Paweł “Woolite” Pruski oraz Oskar “VandeR” Bogdan. Sądząc po dobrych wynikach tej drużyny, można śmiało powiedzieć, że jest to bardzo dobra myszka do League of Legends i nie tylko.

Pod skorupą znajdziemy laserowy sensor Pro-Aim R3 o czułości 8200 DPI, procesor 32- bitowy ARM MCU Turbo Core v2 72Mhz czy zaawansowany system kontroli przemieszczenia i odległości TDCU. W porównywarce cen Ceneo.pl znajdziemy oferty już od 380 zł.

Wybór myszki nie jest łatwy. Każdy gracz ma własne preferencje, więc przed każdym kupnem myszy warto jest ją pierwsze sprawdzić pod względem wielkości czy też jakości wykonania.

W powyższym zestawieniu myszek, które używają najlepsi w grze League of Legends widzimy dużo pozycji, gdzie niestety cena jest dosyć wysoka. Lecz w zamian za to dostajemy na prawdę dobrego  “gryzonia”, który towarzyszy czołowy graczom świata na największych turniejach.

 

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general