Czy YouTube wykupi portal Twitch.tv?

Wiele na to wskazuje, że już niedługo najbardziej znany serwis internetowy, który oferuje umieszczanie oraz oglądanie filmów – YouTube wykupi największy serwis streamingowy Twitch.tv! Mowa tutaj jest o ogromnych sumach. Mówi się, że należąca do Google firma najprawdopodobniej pozyska Twitch za sumę miliarda dolarów!

800px-Twitch_Logo

Twitch.tv, czyli serwis streamingowy założony przez Justin.tv w 2011 roku. Po zamknięciu Own3d.tv w 2013 roku, Twitch.tv zostało najbardziej popularnym serwisem, oferującym transmisje rozgrywek sportu elektronicznego i gier komputerowych na świecie. Możemy w nim oglądać swoich ulubionych graczy komputerowych, celebrytów świata wirtualnego oraz największe imprezy e-sportowe na świecie. Liczby nie kłamią. Twitch.tv notuje 45 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie!

twitchyt

YouTube zostało kupione przez Google w 2006 roku za 1,65 miliarda, więc kupno serwisu Twitch.tv będzie zaliczane do tych bardziej znaczących transakcji amerykańskiej firmy z Mountain View. Jak wiemy, serwis Google oferuje już możliwość transmisji na żywo, jednak zakup Twitcha może zwiększyć jego zasięg wśród użytkowników, których jest na prawdę dużo.

Wskazuje na to dane. Blisko 44 proc. amerykańskich widzów oglądających wideo na żywo skupiał Twitch.tv. Duża tutaj zasługa rosnącej popularności tej formy spędzania czasu wśród młodych użytkowników, którzy często godzinami siedzą przed transmisjami live swoich ulubionych gier oraz popularnych osób z branży komputerowej i gier.

Firma Google oraz Twitch.tv jak na razie nie skomentowała całej sytuacji. Zapewne już niedługo dowiemy się, czy wszystkie informacje, które krążą po internecie okażą się prawdziwe.

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general