pashaBiceps – sprzęt i config 2021

Jarosław ‘pashaBiceps’ Jarząbkowski – były zawodnik Virtus.PRO –  to wciąż jeden z najbardziej popularnych graczy komputerowych na świecie. Jego nieprzeciętne umiejętności oraz niezwykła osobowość sprawiła, że wiele osób go uwielbia. Widać to chociażby na profilach w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, gdzie pasza zgromadził już ponad 700 000 fanów! Wielu z Was zastanawia się na jakim sprzęcie gra pashaBiceps, szuka jego configu oraz ustawień celownika. Postaramy się to dla Was zebrać w jednym artykule.

pasha – sprzęt 2021:

pashaBiceps – sprzęt – wersja 2020

SprzętModel
MyszkaZOWIE ZA13
Logitech Pro Gaming Wirelles Mouse
Podkładka pod myszZOWIE G-SR
KlawiaturaSteelseries M750
SłuchawkiSennheiser GAME ZERO
MonitorBenQ ZOWIE XL2540

pasha – myszka, klawiatura, monitor 2020

Poniżej przedstawimy całe zestawienie sprzętu, na którym gra pashaBiceps. Napiszemy o myszcze, podkładce, klawiaturze, monitorze oraz słuchawkach. W dalszej części artykułu powiemy więcej o jego configu i ustawieniach.

Myszka paszy

pashabiceps myszka zowie za13

Obecnie Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski używa najczęściej dwóch myszek. Pierwsza z nich to BenQ ZOWIE ZA13. Na jego streamie można też zauważyć, że czasem używa także bezprzewodowej myszki gamingowej Logitech G Pro Wireless.

pashaBiceps podkładka pod mysz

Jarosław Jarząbkowski używa swoich myszek w zestawieniu z podkładką ZOWIE GEAR G-SR. Jest to podkładka bazująca na kauczukowym podbiciu, co powoduje, że jest perfekcyjna gładka po rozciągnięciu na biurku.

Klawiatura gamingowa pasha

Obecnie pasha najczęściej gra na klawiaturze Steelseries M750 w wersji TKL na przełącznikach mechanicznych QX2. Siła potrzebna do aktywacji to zaledwie 45g, a punkt aktywacji to 2 mm.

pashaBiceps – monitor 2020

Jak można zobaczyć na końcu artykułu, od dawna pasha jest wierny monitorom BenQ ZOWIE. Obecnie używa modelu XL2540. Jest to monitor o odświeżaniu 240 Hz. Poprzedni monitor pashy miał połowę mniej, czyli 120 Hz.

Słuchawki paszy 2020

pasha słuchawki sennheiser game zero 2020

Przez długi czas pasha i pozostali jego byli koledzy ze złotej piątki byli użytkownikami słuchawek QPAD. Od jakiegoś czasu jednak pasha zdecydował się na inne słuchawki gamingowe. Jego wybór padł na Sennheiser GAME ZERO – jedne z najbardziej popularnych słuchawek wśród profesjonalnych graczy CS:GO.

Wersja 2015

pashaBiceps myszka – Steelseries Kinzu v3 – kliknij, żeby sprawdzić parametry i cenę.

pashabiceps-myszka

O myszce, której używa Jarząbkowski pisaliśmy już w artykule na temat myszek profesjonalnych graczy CS:GO. Popularny pasza gra na Steelseries Kinzu v2. Jest to mysz przeznaczona dla graczy zarówno prawo-, jak i leworęcznych. Jest to bardzo prosta myszka posiadająca dwa standardowe przyciski oraz rolkę z możliwością jej wciśnięcia. Poza tym ma jeszcze przełącznik do zmiany CPI w zakresie 400-3200 CPI. Maksymalny polling to 1000 Hz, jednak pasza gra na 500 Hz. To ustawienie łatwo można zmienić w oprogramowaniu Steelseries Engine. Cena Steeleseries Kinzu v2 znajduje się pomiędzy 100 do 150 zł w zależności od sklepu. Najlepsze oferty znajdziecie klikając w ten link.


paszaBiceps podkładka – Qpad UC – kliknij, żeby sprawdzić parametry i cenę!

paszabiceps-podkładka-qpad-uc

Do współpracy ze swoją myszką pasza wybrał podkładkę Qpad UC. Jest to podkładka miękka (tzw. ‘szmacianka’), która występuje w kilku rozmiarach. Szwedzki producent zapewnia, że zapewnia płynny i kontrolowany ruch myszką. Jak widać pasza jest z niej zadowolony, więc jest szansa, że Wy też będziecie. Ceny i rozmiary tej podkładki pod mysz znajdziecie w tym linku.


pashaBiceps klawiatura – Tesoro Colada Saint – kliknij, żeby sprawdzić parametry i cenę.

pasha-klawiatura-tesoro-colada-saint
pasha podczas ESL ONE Katowice 2015 / fot. HLTV.org

O klawiaturze, na której gra pasha także już wspominaliśmy na łamach naszego portalu. Tesoro Colada Saint to sprzęt najwyższej jakości i każdy gracz CS:GO prawdopodobnie byłby z niej zadowolony. Jest to aluminiowa klawiatura mechaniczna, która wyposażona jest w przełączniki Cherry MX. Do wyboru mamy standardowe rodzaje: Black, Blue, Red oraz Brown. W klawiaturze został zastosowany również system Full N-Key Rollover, który umożliwia wciśnięcie wszystkich przycisków klawiatury jednocześnie, a każdy z nich zostanie oddzielnie zarejestrowany przez komputer. Cenę oraz więcej dodatkowych cech tej klawiatury znajdziecie klikając w ten link.


pashaBiceps słuchawki – Qpad QH-1339 – kliknij, żeby sprawdzić parametry i cenę.

pashabiceps-słuchawki-qpad-qh-1339
pasha podczas turnieju używa słuchawek Qpad QH-1339 / fot. HLTV.org

Jarosław Jarząbkowski, podobnie zresztą jak inni gracze Virtus.Pro, najczęściej gra na słuchawkach zamkniętych Qpad QH-1339. Gracze ‘Golden Five’ znani są z przywiązania do tego sprzętu. Nie należy on do najtańszych, jednak prawdopodobnie jest wart swojej ceny. Sprzęt z pewnością świetnie sprawdza się podczas gry w CS:GO. Podstawowe parametry słuchawek to pasmo przenoszenia od 5 do 30 000 Hz. Mikrofon tego headsetu ma pasmo na poziomie 30 do 18 000 Hz. Czułość słuchawek to 96 DB. Słuchawki mają kabel o długości 150 cm, co pozwala na swobodne ich użytkowanie.


pashaBiceps monitor – BenQ XL2420Z – sprawdź parametry i cenę!

pashabiceps-monitor

pasza podczas domowej gry w CS:GO używa monitora BenQ XL2420Z. Producent tego sprzętu zapewnia, że jest to monitor idealny do gier FPS. Jego parametry są bardzo dobre: 144 Hz oraz 1 ms czasu reakcji świetnie sprawdzają się w grze. Sprzęt został wyposażony w takie dodatki jak: redukcja rozmycia obrazu czy technologia korekcji czarnego koloru, która zwiększają widoczność podczas szybkiej rozgrywki. Jest to monitor godny polecenia dla graczy Counter Strike’a i myślę, że pasha jest z niego zadowolony.


 pashaBiceps config

Jarosław ‘pashaBiceps’ Jarząbkowski wielokrotnie dzielił się ze swoimi fanami configiem, zarówno w czasach 1.6, jak i CS:GO. Ostatnio to zrobił w tym poście na Facebooku. Pobierajcie śmiało.

pasha gra na rozdzielczości 1920×1080.

pashaBiceps celownik – ustawienia

pashabiceps-celownik-ustawienia
Celownik pashy – fot. izaktv.pl

Poniższy kod ustawień celownik pashy możecie wklejać do konsoli w grze lub do Waszego configu.

cl_crosshair_drawoutline 0
cl_crosshair_dynamic_maxdist_splitratio 0.35
cl_crosshair_dynamic_splitalpha_innermod 1
cl_crosshair_dynamic_splitalpha_outermod 0.5
cl_crosshair_dynamic_splitdist 7
cl_crosshair_outlinethickness 1
cl_crosshairalpha 200
cl_crosshaircolor 1
cl_crosshaircolor_b 50
cl_crosshaircolor_g 250
cl_crosshaircolor_r 50
cl_crosshairdot 0
cl_crosshairgap -1
cl_crosshairgap_useweaponvalue 0
cl_crosshairscale 0
cl_crosshairsize 5
cl_crosshairstyle 4
cl_crosshairthickness 1
cl_crosshairusealpha 1
cl_fixedcrosshairgap -10

2 komentarze
 1. […] pashy pisaliśmy już krótki artykuł w tym miejscu. Jarosław jest niewątpliwie najbardziej popularnym graczem eSportowym w Polsce i jednym z […]

 2. […] Counter Strike: Global Offensive. Używa jej niezwykle popularny zawodnik CS:GO – Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski występujący w drużynie Virtus.PRO. Ceniona jest za prostotę, niezwykłą precyzję oraz wysoką […]

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general