Najlepsze klawiatury dla graczy 2016

Czym się kierować wybierając klawiatury dla graczy? Przede wszystkim nasza klawiatura gamingowa powinna być wyposażone w przełączniki mechaniczne, a nie tradycyjne klawisze membranowe. Klawiatury mechaniczne są po prostu szybsze, wygodniejsze, skuteczniejsze. Poniżej przedstawimy Wam propozycje sprzętu do gier z podziałem na kategorie. Jestem przekonany, że każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Rodzaj klawiaturyPolecana
Najlepsze klawiatury dla graczyRazer Blackwidow Stealth 2014 Tournament
Razer Blackwidow Chroma
Najlepsze klawiatury mechaniczneCorsair K70
CMStorm QuickFire XT
Najlepsza bezprzewodowa klawiatura dla graczyLogitech K800
Najlepsza tania klawiatura mechanicznaTurtle Beach Impact 100
Tt eSports Meka
Najlepsza klawiatura do MMOLogitech G910 Orion Spark
Najlepsza klawiatura turniejowaTESORO Tizona

Najlepsza klawiatura dla gracza – ogólnie

klawiatura dla gracza razer blackwidow chroma

Razer Blackwidow to obecnie najwyżej oceniana klawiatura na rynku. Ta klawiatura mechaniczna dostępna jest w wielu wariantach. Najtańszy obecnie dostępny na polskim rynku to Razer Blackwidow Stealth 2014 Tournament, natomiast najdroższy to model Razer Blackwidow Chroma. Ten drugi, to również najlepiej oceniana klawiatura gamingowa przez wiele czołowych portali internetowych. Jakie są jej atuty? Świetne mechaniczne przełączniki Razera, możliwość nagrywania macro w trakcie rozgrywki oraz w pełni regulowane podświetlenie klawiatury. Dodam tylko jeszcze, że modele oznaczone nazwą Tournament pozbawione są klawiatury numerycznej, więc łatwiej zmieszczą się do torby turniejowej i potrzebują mniej miejsca na biurku.

Najlepsza klawiatura mechaniczna

klawiatura mechaniczna corsair k70

Oprócz wcześniej wspomnianego Blackwidow świetne recenzje zbiera także klawiatura mechaniczna Corsair K70. Kupując K70 musimy wybrać pomiędzy 3 rodzajami przełączników: Cherry MX Blue – przeznaczone dla graczy lubiących, gdy przełączniki stawiają opór i wydają dźwięk; Cherry MX Red – dla gracze wolących lekko pracujące przełączniki oraz Cherry MX Brown, które są gdzieś po środku. Podobnie jak Blackwidow Chroma, tak i K70 ma pełne podświetlenie klawiszy. Klawiatura jest polecana wszystkim graczom komputerowym: od miłośników strzelanek (FPS), przez graczy MOBA, RPG, RTS, aż do MMO. Sprawdzi się na każdym froncie.

Najlepsza bezprzewodowa klawiatura dla graczy

klawiatura bezprzewodowa dla graczy logitech k800

Z bezprzewodowymi klawiaturami do gier jest tak samo jak z myszkami dla graczy. Lepiej jednak, żeby były przewodowe, bo szybciej przesyłają sygnał do komputera. W szczególności dla gier sieciowych jest to istotne. Jeżeli jednak chcemy kupić klawiaturę bezprzewodową, to nie ma problemu. Na rynku jest wiele naprawdę ciekawych modeli. Najlepszy z nich to naszym zdaniem Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800. W szczególności warto kupić klawiaturę bezprzewodową, jeżeli często podłączamy komputer do telewizora i chcemy usiąść dalej od ekranu. W takiej sytuacji klawiatury bez kabla sprawdzają się znacznie lepiej.

Najlepsza tania klawiatura mechaniczna

tania klawiatura dla graczy turtle beach impact 100

W zasadzie to nie jest mechaniczna… Turtle Beach Impact 100, który chcielibyśmy polecić ma klawisze imitujące przełączniki mechaniczne typu RED. Trzeba przyznać, że imitują rzeczywiście dobrze, a przy tym sprzęt nie ma mocno wygórowanej ceny. Klawiatura wyposażona jest w pełny Anti-ghosting oraz jest bardzo łatwa w użytkowaniu. Podłączamy i gramy.

Najlepsza klawiatura do MMO

klawiatura do mmo logitech g910

Gry MMO wymagają od nas szybkiego działania i dużej ilości funkcji realizowanych jednocześnie, jeśli chcemy mieć naprawdę dobre wyniki. Pomóc nam w tym oczywiście mogą przyciski makro w naszym sprzęcie gamingowym. Makro możemy mieć na myszce, klawiaturze, bądź obu sprzętach jednocześnie. Jeżeli zdecydujemy się na klawiaturę, to warto wybrać model Logitech G910 Orion Spark. Na klawiaturze zamontowano 9 w pełni programowalnych przycisków, a oprogramowanie pozwala nam stworzyć 3 profile użytkowników. Dodatkowo sprzęt wyposażono w przełączniki mechaniczne Romer-G, które są szybsze do 25% od innych.

Najlepsza klawiatura turniejowa/mała klawiatura mechaniczna

mała klawiatura dla graczy tesoro tizona

Na turnieje potrzebujemy klawiatury: małej, lekkiej, niezawodnej i oczywiście mechanicznej. Taka jest TESORO Tizona. Ten sprzęt możemy kupić w wersji z klawiaturą numeryczną lub bez niej. Jeżeli początkowo się na nią nie zdecydujemy, to możemy dokupić ją w późniejszym terminie. Ciekawym rozwiązaniem w TESORO Tizona są dodatkowe przyciski pod spacją, które możemy wykorzystać w trakcie gry. Warto jeszcze dodać, że ta klawiatura gamingowa została wyposażona w przełączniki mechaniczne Kalih.

1 Komentarz
 1. A gdzie ducky shine? DAS Keyboard?

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general