DreamHack Valencia 2014 dobiega końca

Drużyna LDLC.com wygrała hiszpańską edycję DreamHack 2014 po zaciętym finałowym meczu z zespołem Epsilon wynikiem 2-1 w mapach (5-16 de_mirage, 16-6 de_inferno, 16-11 de_nuke).

DreamHack Valencia 2014

Podczas turnieju mogliśmy oglądać tak znamienite zespoły jak HellRaisers, Epsilon, k1ck, OverGaming, czy też późniejszych zwycięzców LDLC. Na zawodach nie zabrakło również polskiego akcentu w postaci teamu INSHOCK , niestety odpadł on już podczas fazy grupowej zmagań. Co ciekawe, w rozgrywkach wziął udział także niemiecki zespół Planetkey Dynamics wraz z Anilem “cLy” Gülecem w składzie, który niedawno został zbanowany przez program VAC. Była to okazja do udowodnienia niesłuszności tej kary, gdyż nie została ona jeszcze dokładnie wyjaśniona. Rozegrali oni bardzo dobry turniej, jednak po trzymapowym pojedynku musieli ulec drużynie LDLC.

W pierwszej parze półfinałowej ukraińskie HellRaisers podejmowało francuski Epsilon.               Po wyrównanych dwóch mapach (16-9 dla HellRaisers na de_mirage, 16-11 dla Epsilon           na de_inferno) ukraińscy gracze zostali jednak dosłownie zmiażdżeni na mapie de_dust2         aż 16-0, głównie dzięki wspaniałej grze Richarda “shox” Papillona. Prawdopodobnie nikt         nie spodziewał się podobnego wyniku na tak wysokim poziomie.

W drugim spotkaniu francuskie LDLC podejmowało portugalskie k1ck. To gracze znad sekwany byli stawiani w roli faworytów w tym starciu. Pomimo tego potrzebowali dwóch dogrywek             na pierwszej mapie, de_mirage, aby doprowadzić do wyniku 22-20. Drugą mapę, de_dust2, przegrali 8-16, co mogło zaniepokoić wiernych fanów francuzów. Na decydującym de_train zagrali jednak zgodnie z oczekiwaniami i wygrali 16-9, awansując tym samym do finału całego turnieju.

W meczu o trzecie miejsce oba zespoły wygrały swoje mapy (16-12 dla k1ck na de_dust2,     16-11 dla HellRaisers na de_inferno).  Na rozstrzygającym de_nuke to gracze zza naszej wchodniej granicy byli jednak górą i, mimo niesamowitej pogoni portugalskiego k1ck, wygrali pojedynek 16:14. Zajęli tym samym trzecie miejsce otrzymując czek o wartości 1500 euro.

W finałowym starciu mogliśmy oglądać dwie drużyny z Francji. Oba zespoły w swoich składach mają znane gwiazdy i graczy o niesamowitych umiejętnościach, wobec czego widzowie mogli oczekiwać niezapomnianych wrażeń. Pomimo tego dwie pierwsze mapy zostały dość szybko zakończone, odpowiednio 16-5 dla Epsilon na de_mirage oraz 16-6 dla LDLC na de_inferno. Ostatnią mapą w turnieju był de_nuke, na którym mimo heroicznego powrotu ze stanu 3-12, zawodnicy Epsilon nie byli wstanie pokonać rodaków, a LDLC wygrało 16-11, zdobywając tym samym pierwsze miejsce i czek na sumę 6000 euro. Drużyna Epsilon musiała zadowolić się drugim stopniem podium i nagrodą w wysokości 2500 euro.

Klasyfikacja końcowa DreamHack Valencia 2014 Counter-Strike: Global Offensive:

          1. LDLC.com
          2. Epsilon
          3. HellRaisers
          4. k1ck
          5-8. Planetkey Dynamics
          5-8. OverGaming
          5-8. Outbreak
          5-8. Platinium

1 Komentarz
 1. Szkoda inshock

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general