Podsumowanie pierwszego tygodnia CoD4 5on5 TP-Link

Od rozpoczęcia fazy grupowej turnieju CoD4 5on5 TP-Link minął już tydzień. Rozegranych zostało już wiele meczy, a wśród nich mieliśmy już pierwsze niespodzianki turnieju. Spójrzmy na rezultaty poszczególnych spotkań w grupach.

Grupa A

Od początku wiadomo było, kto będzie wiódł tutaj prym. Clan Poland odniosło dwa pewne zwycięsctwa: 16-5 nad We are 5 oraz 16-8 nad VAT Gaming. Rezultaty nie są raczej zaskoczeniem, a CPL powinno równie łatwo wygrać swój ostatni mecz z EGS. Do awansu w tej grupie przybliżyło się również VG pokonując wr5 16-11. Mecz VG z EGS będzie decydował o tym, kto zagra w play-off. Dla mnie faworytem są gracze VAT Gaming.

vG-wr5
VAT Gaming wygraną nad we are 5 przybliżyło się do awansu.

Grupa B

Wszystkie spotkania w tej grupie rozegrała już drużyna AMNESIA Gaming. Na początek po zaciętym spotkaniu okazali się lepsi od No Life Gamers wygrywając 16-13. Następnie rozgromili Centurion 16-6. Swój ostatni mecz, jednak przegrali. W meczu z ALSEN-Team mieli ochotę sprawić niespodziankę, lecz ostatecznie ponieśli porażkę 16-12. AMNESIA mimo dwóch wygranych pojedynków nie może być jeszcze pewna awansu. Wiele zależy od spotkania ALSEN kontra NLG.

Grupa C

Faworytem tej grupy było nomercy. W pierwszym meczu zostali oni rozgromieni przez Timor et Mortis 16-6. Warto jednak dodać, że zawodnicy nomercy grali w trójkę w tym spotkaniu, więc rezultat inny niż ich wysoka porażka nie wchodził w rachubę. Jeszcze wyższe zwycięstwo odnieśli gracze Frogs of War Veterans niszcząc CuRRahEE 16-3. Lekceważące podejście graczy nomercy może skomplikować ich awans. Muszą wysoko wygrać swoje dwa spotkania, ponieważ bilans rund może decydować o rozstrzygnięciu promocji do fazy play-off.

Grupa D

Przed rozpoczęciem rozgrywek obstawiałem pewny awans byłego Fear Factory oraz vocaL. Nie doceniłem, jednak drużyny Lex Talions, która już w tym momencie została pierwszą drużyną pewną wygranej w swojej grupie. Powoduje to, że byłe FF lub vocaL zakończą swój udział w turnieju już na fazie grupowej. L3X na początek pokonało ex-FF (które obecnie występuje pod nazwą NWKC) 16-11. Następnie 16-5 TetraHydroCannabinol. Na koniec po zaciętym spotkaniu okazali się lepsi od vocaL. Bohaterem wygranej przez L3X 16-13 mapy Strike był niewątpliwie gracz o nicku KiLsone, który zakończył mecz z imponującymi statystykami 39-15. Z turniejem żegna się już THC, które przegrało już drugi mecz w fazie grupowej. Tym razem okazali się słabsi od vocaL przegrywając 16-10.

kilsone-vs-vocal
KiLsone odegrał kluczową rolę w wygranej L3X nad vocaL.

Grupa E

W grupie E bez zarzutów spisuje się jej faworyt. Z!p4 wygrało oba swoje dotychczasowe mecze. Najpierw wygrali Citystreets przeciwko 2 Girls 1 Cup 16-12. Następnie gładko rozprawili się FEN Team kończąc mecz wynikiem 16-7. Takim samym rezultatem FEN przegrało również z 2G1C i odpada z rozgrywek.

Grupa H

Mecze w pierwszym tygodniu turnieju w tej grupie sprawiły, że z turniejem pożegna się Amateurism. Przegrali oni swoje pierwsze dwa mecze: 16-5 z Frogs of War oraz 16-11 z CMAX (byłe HellFaction). Czwarty zespół tej grupy – Destereza- nie posiada aktualnie 5 graczy w swoim zespole, więc ich udział w turnieju stoi pod znakiem zapytania. W takim wypadku awans zapewniony miałyby drużyny FoW oraz CMAX.

W grupach F i G nie zostały rozegrane jeszcze żadne spotkania. Powinno się to zmienić w ciągu najbliższego tygodnia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne rozstrzygnięcia. Być może przytrafią się nam kolejne niespodzianki.

6 komentarzy
 1. To widze ze dobre info masz doomciak od fali :q. W grupie wygralismy (Vae Victis) z custom5 , ELADE oddalo mecz walkowerem . Pozostal nam jedynie mecz z HellGame . Wszystkie informacje przesylalem fali

 2. Nie pytałem fali o wyniki, tylko brałem ze strony allplay. Tabela Waszej grupy nie jest uzupełniona, więc myślałem, że nic jeszcze nie było grane. Na pewno wspomnę o Waszych wynikach w podsumowaniu fazy grupowej ;)

 3. Nie no ja tam pisze tylko dla sprostowania bo pomyslalem ze fali sie moze zapomnialo ze cokolwiek mu pisalem :q

 4. jesli chodzi o grupe a to my (vat gaming) juz wygralismy z egs 16-14 ;)

 5. Blinku asystent.

 6. blinku na pozycji klanowego murzyna=]

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general