Zapowiedź fazy grupowej New Hope

W dzisiejszym newsie na naszej stronie obiecałem, że bliżej przyjrzymy się grupom turnieju New Hope. Z poprzedniego wpisu mogliście się dowiedzieć, kto z kim zagra w pierwszej fazie turnieju oraz że 4 najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do play-off.

Grupa A

 CyborgFactory (GLady, blade, cDe, janny, paradox-)
 Clan Poland (Hero, fOX, evo, heddar, FREEq)
 Avenue (dakkaz, dynza, h1dzr, w1zard, slymon)
 WeWereImmortal (sexaz, luboshmir, Mazarini, king, neitheR)
 iPLAY eSport e.V (sKifuu , LEE SIN , phenoXz, jUUHXz-, Livla)
Germany SNOGARD Dragons (rejexx, flint, kaito, neyki, pride)
 Don´t cry EMO KID (Snkrjan, WOOXY, nicox, FARBY, Frenk)

Grupa A wydaje mi się silniejsza. Mamy w niej trzy świetne zespoły: CGF, cpl oraz wwi. Moim zdaniem, to one będą walczyć o zwycięstwo w tej grupie. Zagadką jest forma tej ostatniej drużyny. Jest to mix utworzony około 3 tygodnie temu, tylko ze względu na ten turniej. Warto jednak dodać, że Mazarini, Luboshmir i king występowali razem za świetnych czasów eSuby, a później TCM Gaming. Dodatkowo SexXxaZ oraz neitheR, to również świetni czescy gracze. CGF i cpl to faworyci nie tylko tej grupy, ale i całego turnieju. Ostatnio mieli okazję zagrać przeciwko sobie na finałach Starladder w Kijowie. Najpierw lepsi okazali się Polacy, ale w rewanżu nie dali rady. Czeka nas, więc ciekawa rywalizacja o pierwsze miejsce w grupie, które jest ważne ze względu na rozstawienie w play-off.

Cyborg Factory po wygranej Benq Grunex Challenge
Cyborg Factory po wygranej w turnieju BenQ Grunex Challenge / fot. Grunex

Zaskoczyć w tej grupie może również holenderska ekipa Avenue. Swego czasu radzili sobie świetnie przez internet, ale póki co nie udowodnili tego na żadnym większym turnieju LANowym. Teraz będą mieli pierwszą okazję. Groźni również będą Niemcy ze SNOGARD Dragons. Myślę, że to oni oraz Holendrzy powalczą o 4 miejsce.

CPL 3 miejsce na Qnatek
Clan Poland będzie chciało powtórzyć swoje sukcesy z poprzednich wyjazdów / fot. SLTV

Pozostałe dwie drużyny raczej nie będą liczyły się w walce o awans, chociaż nikogo nie powinno się przekreślać lub lekceważyć przed turniejem.

Grupa B

Finland rave-on ( fake, replan, janzwe, almost, slwx)
 imGaming (Blackout, Doopzii, fraz, chris, STUZZOR)
Hungary WiLD.CM Storm (STiN, MONS, sn4ke, warTz.Z, DEADZ)
 DBEPAINS (TAYYY, JEYZKAA, ace. mAx, AlkiMSV)
 noMERCY (Melo, wlkkk, EmEryT, pukiz, cromagz)
Finland  CZEFIN
 District.Prague (park89, dreader, trunk, shadye, jackal)
Germany Team Frostbite (dANNYo, HUNTAX, q-base, cube, magic)

 wild
Wild może zaskoczyć na tym turnieju / fot. Wild Multigaming

Wcześniej wspomniałem, że Grupa A wygląda dla mnie na mocniejszą, ale nie znaczy to, że B nie będzie ciekawa. Mieszanka najlepszych Finów w rave-on powinna wyjść z pierwszego miejsca i to raczej bez większych problemów. Dalej sprawa jest otwarta. imGaming wydaje mi się trochę przeceniane. Co prawda mają dobre wyniki w Cybergamer, ale mimo wszystko moim zdaniem WiLD będzie od nich mocniejsze na LANie ze względu na swoje doświadczenie. Węgrzy długo grają tym samym i wielokrotnie występowali na turniejach w tym samym, bądź bardzo podobnym składzie. W walce o drugie miejsce będą liczyć się również nasi rodacy nomercy oraz Niemcy z DBEPAINS. Sprawa jest tutaj jak najbardziej otwarta. Wierzę, że Polacy zagrają bez kompleksów i powalczą o co najmniej drugie miejsce, bo mają naprawdę spore szanse. Z drugiej strony dowiedziałem się, że mają lub mieli problemy z dotarciem na turniej. Mam nadzieję, że dotrą na miejsce na czas, a cała ta sytuacja nie wpłynie na nich negatywnie.

nomercy
nomercy zadebiutuje na zagranicznym turnieju / fot. gamemod

Pozostałe drużyny nie powalczą z resztą o awans. CZEFIN to twór powstały tylko na potrzeby turnieju, a jego skład nie jest znany. Gospodarze z District.Prague to w połowie emerytowani czescy gracze, którzy czasy swojej świetności mają już raczej za sobą.

Turniej, pomimo małej ilości drużyn, powinien nam zafundować wiele ciekawych pojedynków. Większość drużyn, które wezmą udział w turnieju, prezentuje wysoki poziom. Z tego względu warto jutro oglądać stream z turnieju, który dostarczy nam Wild TV.

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general