Zapowiedź RobimyLAN

W niedzielę wieczorem będzie już wszystko wiadome. Będziemy już znali zwycięzców turnieju RobimyLAN. Dla formalności przypomnę, że w turnieju zmierzy się 16 zespołów, które powalczą o pulę nagród 6000 zł oraz puchary. Będzie to z pewnością najciekawszy turniej na polskiej scenie Call of Duty 4 od dłuższego czasu. Ja w tym momencie zrobię przegląd fazy grupowej i podzielę się swoimi przewidywaniami odnośnie wyników.

Grupa A:

BANNED: EmEryT, cROMAGZ, wlkkk, pukiz, Melo
GeneralMajor: ZACKy, tramal, one, fantz, ro3ert
No Life Gamers: holli, Medieng, zeroxis, kaczy, sRx
Frogs of War: DOORAY, kbw, Max1, Thagz, lokos

nomercy-z-pukizem
BANNED jest nie tylko faworytem do wygrania grupy, ale również do zajęcia miejsca na podium.

Parę tygodni temu stwierdziłbym, że grupa ma dwóch pewniaków do wyjścia z grupy. Było to w czasie, kiedy myślałem, że byłe FearFactory – obecnie GeneralMajor na serio podejdzie do turnieju, jednak tak nie jest. Wiadomo, nie wszyscy już mają tyle czasu i chęci na grę. Z moich obserwacji wynika, że nie grali oni zbyt dużo, a i do dawnej formy trochę brakuje.  W tym momencie faworyt do wygrania grupy jest jeden: BANNED. Byli reprezentaci nomercy są aktualnie w życiowej formie: drugie miejsce na WrocLAN i bardzo dobra postawa na New Hope w Pradze mówią same za siebie. Dalej zaczyna nam się ciekawsza rywalizacja, ponieważ pozostałe trzy drużyny prezentują podobny poziom. Mimo wszystko stawiałbym na doświadczenie LANowe tramala i jego kolegów. Zajmowali one dobre miejsca na polskich turniejach i niejednokrotnie wygrywali z bardzo dobrymi drużynami. Gra na LANie zdecydowanie różni się od gry przez internet, więc myślę, że GM pokaże znacznie więcej w Warszawie.

Grupa B:

Clan Poland: Hero, heddar, fOX, FREEq, EVO
Z!P4: gORLES, pETZOR, Heso, dksT, chelioz
TrickyNation: vkkaa, cropekk, cyga, r1w, rezy
VAT Gaming: DENISLAW, MAKKUU, dafuQQ, ROCKQ, Hassas1n

cpl-3-miejsce
Czy ktoś zagrozi Clan Poland?

Jeżeli napisałbym, że Clan Poland nie jest pewniakiem do wygrania tej grupy, to prawdopodobnie nikt nie potraktowałby tego artykułu na serio. Kwestii pierwszego miejsca w grupie w takiej sytuacji nie będę specjalnie rozpisywał, bo to raczej sprawa oczywista. Drugą rozstawioną drużyną z tej czwórki było Z!P4. Drużyna solidna, ale na pewno nie jest ona poza zasięgiem TrickyNation oraz VAT Gaming. W szczególności VAT Gaming poważnie się wzmocniło przed turniejem przez dodanie takiego doświadczonego i utalentowanego gracza, jakim niewątpliwie jest DENISLAW. DENI niejednokrotnie udowadniał, że na LANie świetnie się spisuje w każdej drużynie, w szczególności jak domixowuje podczas turnieju. Moim zdaniem może on napsuć sporo krwi Z!P4 oraz Tricky. Mimo wszystko Z!P4 i Tricky mają moim zdaniem bardziej wyrównane drużyny niż VG, więc to one stoczą walkę o awans między sobą.

Grupa C:

ALSEN Team: CRX, doomciak, fALA, r4z0r, r0lka
Lex Talionis: KiLSONE, blinku, Chmielu, f1sh, adi
Banhammer: Jahu, oktab, HubyYE, Burek, erloy
Venom Gaming: KOFFAL, daviezy, erdol, KLOPS, orr

crx1
CRX będzie 14 graczem, który wystąpi w barwach ALSEN Team na LANie.

Trudno pisać o swojej drużynie, bo każdy może to niewłaściwie odebrać. Wiele drużyn z nami grało przed turniejem i wiedzą, że do optymalnej dyspozycji wiele nam brakuje. Osobiście uważam, że gramy bardzo w kratkę, ale na LANie będzie znacznie lepiej. W związku z tym nie widzę możliwości, żebyśmy mogli zając inne miejsce niż pierwsze w grupie C. Drugie miejsce powinno zająć Lex Talionis, które dobrze radzi sobie w turnieju allplay i powinno poradzić sobie bez problemów z VENOM. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć o Banhammer, ponieważ to dla mnie drużyna całkowicie anonimowa. Swoją opinie mogę opierać jedynie o wyniki w turnieju CoD4 5on5 TP-Link, gdzie nie stanowili oporu dla BANNED w drabince wygranych, ale potrafili wygrać mapę z Z!P4 w losers bracket. Czy to wystarczy, żeby wygrać z L3X? Raczej nie.

Grupa D:

Gamefaction: NIEku, foczker, Tetsu, zitek, maddarahz
myRage: Somek, snikkk, cymek, fLSHH, kubaw
myANTH: fear, Dodzor, ninjo, Steven, sarenka
rozpur: bralak, bandi, qcz, shax, papson

hellfaction
Gamefaction zapowiada, że w Warszawie zagra lepiej niż we Wrocławiu.

Na koniec najciekawsza grupa turnieju. Moim zdaniem 3 drużyny mogą się liczyć w walce o wygraną czy wyjście z grupy. Największe szanse w moich oczach ma myRage, ale Gamefaction i rozpur na pewno łatwo nie odpuszczą. foczker zapewniał w wywiadzie, że do turnieju podchodzą bardzo profesjonalnie i chcą się jak najlepiej przygotować. Mogłem być tego świadkiem, ponieważ ostatnio z nimi przegraliśmy w allplay. Mają dobrze dopracowane taktyki i nady, także jego słowa były jak najbardziej serio. Pytanie czy to będzie działało tak sprawnie w warunkach lanowych. Czarnym koniem grupy może okazać się rozpur, jednak ich największym problemem może okazać się brak doświadczenia na turniejach offline. Mimo wszystko na miejscu myRage i Gamefaction nie lekceważyłbym ich. myANTH nie miało zbyt dużo szczęścia, jeżeli chodzi o losowanie grupy i skazuję ich tutaj na 4 miejsce.

Co dalej?

Mamy dwie drużyny w turnieju, dla których miejsce poza podium będzie całkowitą porażką: Clan Poland oraz BANNED. Ci drudzy będą chcieli w końcu pokonać cpl. Niby niewiele im brakuje, ale za każdym razem przegrywają w oficjalnym meczu: finał WrocLAN, turniej allplay czy LAN w Pradze. W każdym z tych spotkań zawsze im czegoś brakowało. Teraz będą mieli kolejną okazję, aby wreszcie się przełamać. Clan Poland jest w formie cały czas i świetnie gra na LANach, więc są tutaj faworytem bez wątpienia. Szansę dla innych drużyn można upatrywać w tym, że nie trenują oni tak dużo jak to robili zazwyczaj, jednak zapewne nie będzie miało to wielkiego znaczenia.

cpl-nomercy-newhope
BANNED i Clan Poland już się nie będą tak kolegować w Warszawie.

Z rozmów z innymi graczami wynika, że trzecią drużyną najczęściej typowaną do podium jest myRage. Ich siłą napędową z pewnością są gracze: Somek oraz snikkk. Być może Somkowi uda się przełamać nieszczęśliwą passę, gdzie mimo posiadania dobrej drużyny ciągle nie udaje mu się zdobyć podium. Warto wspomnieć w tym momencie również o Cymku, którego okrzyki bojowe mogą wyprowadzić z równowagi niejednego gracza.

Jeżeli rozmawiamy o drużynach typowanych do podium, to nie mogę nie wspomnieć o swojej drużynie, czyli ALSEN Team. W końcu na czterech ostatnich polskich LANach, to ALSEN czterokrotnie było na podium. ALSEN na tym turnieju może zarówno wygrać, jak i przegrać z każdym. Cały czas jestem zwolennikiem stwierdzenia, że na LANie zagramy znacznie lepiej.

alsen-egp-3miejsce
ALSEN też chce na podium w Warszawie!

Do walki o podium może się włączyć jeszcze GameFaction. Wiele zależy od tego jak się ułoży drabinka. Jeżeli zajmą drugie miejsce w grupie, to raczej nie dadzą rady w pierwszej rundzie playoff Clan Poland.

Podsumowanie:

Zapowiada nam się najciekawszy turniej od Electronic Games Party. Zarówno turnieje w Poznaniu, jak i WrocLAN były łatwiejsze do przewidzenia wyników. W Warszawie będzie niezwykle interesująco. Relację z turnieju znajdziecie na naszej stronie. Jak mi się uda, to przeprowadzę jeszcze wywiady przed turniejem. Ponadto zapraszam do głosowania w ankiecie na naszym facebookowym profilu.

P.S.

Składy brałem ze strony RobimyLAN. Tam, gdzie byłem pewny, że coś się zmieniło, to starałem się aktualizować, ale nie znam wszystkich. Z góry przepraszam jak coś pomieszałem.

7 komentarzy
 1. dobry artykuł, bedzie sie działo ;)

 2. + dla doomciaka, za artykuł, i za wiare, że coś ugraja :D

 3. Mega artykuł oby takich wiecej !!!

 4. Moja odpowiedź brzmi.. nie :P

 5. fajny artykuł dumciaku:)

 6. mocar artykul

 7. postarał sie chlopak :D

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general