Kolejna odsłona gry Far Cry

Jak poinformowały studio Ubisoft, już w przyszłym roku możemy spodziewać się przyjścia na rynek światowy nowej części znanej strzelanki pierwszoosobowej – Far Cry 4. Będzie to już czwarta część tej serii zapoczątkowanej przez firmę Crytek. Od 2005 roku Ubisoft wraz ze swoimi zespołami deweloperskimi tworzą następne odsłony.   

farcry4

Jak wiemy, cała seria tych gier nie ma uporządkowanej fabuły, lecz poszczególne części posiadają elementy wspólne m.in akcja gry toczy się w tropikalnych lasach z otwartą strukturą świata.

Przede wszystkim w strzelankach główną atrakcją jest strzelanie do przeciwników. W nowej odsłonie na pewno tego nie zabraknie. Gracz do dyspozycji będzie miał cały arsenał różnych broni: począwszy od zwykłych noży lub maczet, po pistolety oraz oczywiście cała masa karabinów. Jak podano, sztuczna inteligencja wrogów została w dużym stopniu ulepszona.

Studio Ubisoft Montreal wraz z innymi zespołami Ubisoft’u postanowiło do swojej gry użyć silnika Dunia Engine pochodzącego od CryEngine, używanego w poprzednich częściach gry. Dzięki niemu gracz zobaczy niezwykle dopracowane szczegóły otoczenia, bardzo naturalnie wyglądającą roślinność oraz dobrze wyglądająca dynamika postaci oraz środowiska.

Gra dostępna będzie w trybach singleplayer z głównymi misjami oraz różne tryby rozrywki w grze pojedynczej, jak i wieloosobowej. Nowa odsłona najprawdopodobniej ukaże się na PC, PS3 oraz XBOX 360.  Na razie nie podano żadnych informacji na temat czy wyjdzie na konsole nowej generacji. Nie wiemy także o wymaganiach sprzętowych wersji PC.

Far-Cry

Obraz ukazujący dynamikę postaci z gry Far Cry 3.

 

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general